Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Sposób na szybkie zaśnięcie

sen szybki sposób

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Jendrula

Jendrula

Haps!

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 12:07

Po pierwsze : Szukałem działu gdzie można to dać, ale znalazłem tylko ten, więc jeśli jest zły, proszę o przeniesienie.

I do rzeczy :

Szukałem ostatnio na internecie sposobu na szybkie zaśnięcie, ponieważ od kilku dni leżę ponad godzinę zanim zasnę,
a wcześniej sen przychodził bezproblemowo. Znalazłem na jednym z for taką wypowiedź :

ja kiedyś miałam okrapna bezsennosc i chodzilam do psychologa aby mi pomogl. a wiec usiadz w przysiadzie tureckim albo zwyczajnie na lozku. napinaj miesnie od gwlowy przez rece i brzuch az po nogi, a jak juz caly bedziesz napiety wszystko po kolei rozluzniaj. mowie ci ze ci to pomorze!!

Mi to jakoś nieszczególnie pomogło.

Może już tego próbowaliście, a może wypróbujecie? Chciałbym poznać kilka opinii dotyczących tego sposobu :)
  • 0

#2 Jendrula

Jendrula

Haps!

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 15:50

Próbowałeś wywietrzyć pokój i napić się szklanki ciepłego mleka? :)

Można jeszcze wyjść wieczorem na spacer, albo porządnie się zmęczyć,
tudzież puścić jakąś cichą muzyczkę, albo nastawić radio :)

Znam te sposoby na pamięć, ale jak dotąd nie miałem okazji
wypróbować bo kompletnie nie miałem problemów ze snem.

Ostatnio tylko zaobserwowałem, że aby zasnąć muszę leżeć dosyć długi
czas. I właśnie wczoraj wieczorem leżąc pomyślałem, że poszukam na internecie
jakiegoś sposobu. Wziąłem telefon, wklepałem w google "Jak szybko zasnąć"
i znalazłem właśnie ten sposób z napinaniem mięśni. Ale niewiele pomogło :(

Chociaż z drugiej strony może za bardzo dramatyzuję :D
  • 0

#3 Amber

Amber

zjadłabym coś..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 930 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 20:10

Może czymś się stresujesz to wtedy wypij melisę. Ja po niej śpię jak dziecko :)
Poza tym czytałam, że trzeba mieć jakiś rytuał zasypiania czyli warto np. codziennie przed snem poczytać chwilę bądź posłuchać muzyki...
Jest jeszcze jeden dobry sposób- zmęczyć się. Po całym dniu pracy człowiek nie ma problemu z zaśnięciem ;)

Użytkownik Amber87 edytował ten post 16 listopad 2011 - 20:10

• 0

#4 Dekadentyzm21

Dekadentyzm21

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 248 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 03:51

zolpidem ,mi pomagał. Tylko ,że trzeba położyć się do łużka i nie wstawać bo skutkiem ubocznym jeste ,żę czasem(jak się weźmie zbyt dużo niż się w danej chwili potrzebuje) poszczają hamulce.
  • 0

#5 Pedrosen

Pedrosen

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 92 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 13:12

pomyśleć o fajnym zjawisku
  • 0

#6 Huehuecoyotl

Huehuecoyotl

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2732 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 13:18

Od zawsze mam problemy z zasypaniem. Bylem u psychologa, raczyl mnie poczesowac jakis testem psychologicznym. Cos tam wyszlo w nim to on do mnie "Jak Pan mysli, jakiesa tego przyczyny" ?

No coz, ja myslalem ze to ja przyszedlem do niego aby on mi te przyczyny pokazal i znalaz rozwiazanie.

Stracilem wiare w tych konowalow psychologow, strata czasu... chyba ze sie znajdzie jakiegos specjaliste od snu.

Jedyne co mi polecil to aby wypracowac w sobie rezim spania. Czyli klasc sie o tej samej porze, robic codziennie takie same czynnosci lacznie z polozeniem kapci w tym smamym miejscu.Aby naczuc organizm kiedy jest czas spania.

Oczywiscie takie kwestie jak nie pic kawy 6h przed snem, zadnych kompow, muzykie itd.

Pomaga... ale troche.

Probowalem juz wszystkiego oprocz powaznych lekow. Ale nie tedy droga. Jak sie raz zacznie brac juz zawsze treba bedzie brac aby zasnac.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Dekadentyzm21

Dekadentyzm21

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 248 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 15:23

Poproś lekarza rodzinnego o stilnox. Jest to w sumie ten jak ty określasz 'poważny' lek z tym ,że stosunkowo bezpieczny ,nie uzależnia ,nie ma większych skutków ubocznych. A co najważniejsze ,nie działa jak inne leki ,że spisz tylko jak łykniesz pille a jak nie to nie. Pomaga w regulacji snu.
  • 0

#8 rafii009

rafii009

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 18 luty 2013 - 13:05

A co sądzicie o przyjmowaniu suplementó ziołowych na sen? Moja małżonka przyjmuje teraz Forsen, bo w pracy ma audyt i cała chodzi roztrzęsiona ;/
  • 0

#9 Guest_Ika112_*

Guest_Ika112_*
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 21:15

Jeśli to chwilowy i niezbyt poważny problem ze snem to może pomóc. Na poważniejsze kłopoty i utrwaloną bezsenność zdecydowanie nie pomoże. Potrzebne jest leczenie i odpowiednie tabletki.
  • 0

#10 echo.sz

echo.sz

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 175 postów

Napisano 20 luty 2013 - 18:49

Poproś lekarza rodzinnego o stilnox. Jest to w sumie ten jak ty określasz 'poważny' lek z tym ,że stosunkowo bezpieczny ,nie uzależnia ,nie ma większych skutków ubocznych. A co najważniejsze ,nie działa jak inne leki ,że spisz tylko jak łykniesz pille a jak nie to nie. Pomaga w regulacji snu.

dziwne...byłem przekonany, że stilnox uzależnia...ale prawdą jest, że usypia w momencie...przynajmniej tych, którzy nie zażywali go wcześniej często.
A skutki uboczne niestety ma :(((, więc zdecydowanie odradzam tym, którzy nie muszą go brać.
Moim zdaniem lepsza jest melatonina
  • 0

#11 mateoaka

mateoaka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 21 luty 2013 - 01:50

ja kiedyś miałam okrapna bezsennosc i chodzilam do psychologa aby mi pomogl. a wiec usiadz w przysiadzie tureckim albo zwyczajnie na lozku. napinaj miesnie od gwlowy przez rece i brzuch az po nogi, a jak juz caly bedziesz napiety wszystko po kolei rozluzniaj. mowie ci ze ci to pomorze!!

Na mnie to działa! Ale robię to inaczej - na leżąco, stosując jedną z metod autohipnozy. Napinam intensywnie wszystkie mięśnie, aż w końcu luzuję je, starając się po tym absolutnie nie ruszać. Zamykam oczy i wyobrażam sobie widok sufitu nad łóżkiem. Skupiam się wyobrażając sobie widok jaki mam mając otwarte oczy. Gdy wyobrażenie będzie wyraźne i trwałe, przechodzę dalej - zaczynam wyobrażać sobie piorun/energię, która wychodzi z sufitu, dotyka mojej nogi i zaczyna powoli wyłączać mój organizm. (Wyłącznikiem może być wszystko co sobie wymyślicie, ja wymyśliłem sobie piorun). Wyobrażam sobie go, jak dochodzi do mojej nogi. Przy maksymalnym skupieniu czuję ten dotyk energii, który zaczyna wyłączać moje ciało. Powolutku. Najpierw wyłącza palce u nóg, potem stopa, następnie piorun przechodzi na drugą nogę i to samo. Potem idzie do góry i tak dalej i tak dalej. Ważne, aby skupić się przy tym. Skupiajcie się na każdej części swojego ciała i róbcie wszystko powoli. Słuchajcie organizmu - on powie Wam (poczujecie), kiedy dana część ciała będzie już wyłączona. Będzie to świadczyć o tym, że wkroczyliście już w trans. Wymaga to dużo treningu, ale polecam to wszystkim. Gdy poczujecie, że Wasz organizm został już cały wyłączony przekonacie się, że nie możecie się poruszyć. Wtedy wystarczy, że powiemy sobie w duchu, że chcemy spać i zasypiamy.

Metoda jest w 100% skuteczna, pod warunkiem, że potrafimy się wyciszyć i skupić na wyobrażeniach. Mi bardzo często pomaga zasnąć. Nie działa to jednak u mnie w dni, kiedy mam "dużego stresa" - wtedy nie mogę się wyciszyć i skupić, co przy tej metodzie jest niezbędne.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 ketlin

ketlin

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 luty 2013 - 12:54

A co sądzicie o przyjmowaniu suplementó ziołowych na sen? Moja małżonka przyjmuje teraz Forsen, bo w pracy ma audyt i cała chodzi roztrzęsiona ;/

Forsen jest ok. Ja też przyjmowałem go przez jakiś czas, gdy miałem ważne zlecenie do zrobienia w pracy i nie mogłem w nocy spać z powodu nerwów. Po zażyciu jednej kapsułki na noc spałem jak dziecko. Nie musisz też przejmować się tym, że żona się uzależni - naturalne suplementy nie uzależniają. Kiedy już minie audyt, prawdopodobnie odstawi Forsen, bo nie będzie go już potrzebowała.
  • 0

#13 Guest_Ika112_*

Guest_Ika112_*
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 20:34

dziwne...byłem przekonany, że stilnox uzależnia...ale prawdą jest, że usypia w momencie...przynajmniej tych, którzy nie zażywali go wcześniej często.
A skutki uboczne niestety ma :(((, więc zdecydowanie odradzam tym, którzy nie muszą go brać.
Moim zdaniem lepsza jest melatonina

Melatonina nie powinna być przyjmowana przez ludzi młodych, czytałam że jest dość szkodliwa.
  • 0

#14 Katarzyna i Jerzy

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 17:51

Najlepiej to pomyśleć o jakichś przyjemnych rzeczach, które się robiło, i poddać sie wizualizacji, odpłynąć w marzenia;)

• 0

#15 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:05

Najlepszym sposobem jest liczenie od tyłu.
  • 0

#16 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2013 - 16:04

autohipnoza albo techniki relaksacyjne ;) Na początek polecam poszukać treningu relaksacji Marii Rotkiel

• 0

#17 Felidzan

Felidzan

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:12

myśle że nie ma jednego idelnego sposobu na szybkie zaśnięcie

mmożna stosować autohipnoze lub techniki relaksacyjne itd

mi na poczatku bardzo pomagała melisa pilem szklanke cieplej melisny nie dlugo przed snem

Użytkownik Gressil edytował ten post 24 grudzień 2013 - 05:36
Usunięto link + warn

• 0

#18 Nargros

Nargros

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 23:18

Mi pomaga czasem piwo (skutek uboczny to pobudka do toalety ;-) ) i dziki sex ;-)
  • 0

#19 Wilk_LancaSter

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zależy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3319 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 10:37

Nie chodzi napinanie mioęśni. Chodzi o kontrast między mięśniami sprężonymi a rozluźnionymi. W końcu chodzi o ROZLUŹNIENIE.
Ćwiczenie rozluźniania zaczyna się od stóp, pamiętając o równym, powolnym i średniogłębokim oddychaniu z przerwą między wdwechem a wydechem.
Po dziesięciu oddechahch przychodzi staranie o rozluźnienie podudzi (pięć oddechów), ud (trzy oddechy), ldźwi i brzucha (siedem oddechów) i górnych partii z rękami (jeżeli się jeszcze nie zasnęło.

Ja przeważnie zasypiam przy lędźwiach

Użytkownik Wilk_LancaSter edytował ten post 26 grudzień 2013 - 10:38

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 nutria

nutria

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:16

a słyszeliście że chmiel pomaga zasnąć ? czytałam ostatnio że wpływa kojąco na układ nerwowy, odpręża i relaksuje - nie wiem tylko czy występuję w postaci jakiegoś suplementu czy tylko w piwie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sen, szybki, sposób

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0