Sposób na szybkie zaśnięcie

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Po pierwsze : Szukałem działu gdzie można to dać, ale znalazłem tylko ten, więc jeśli jest zły, proszę o przeniesienie.

I do rzeczy :

Szukałem ostatnio na internecie sposobu na szybkie zaśnięcie, ponieważ od kilku dni leżę ponad godzinę zanim zasnę,
a wcześniej sen przychodził bezproblemowo. Znalazłem na jednym z for taką wypowiedź :

ja kiedyś miałam okrapna bezsennosc i chodzilam do psychologa aby mi pomogl. a wiec usiadz w przysiadzie tureckim albo zwyczajnie na lozku. napinaj miesnie od gwlowy przez rece i brzuch az po nogi, a jak juz caly bedziesz napiety wszystko po kolei rozluzniaj. mowie ci ze ci to pomorze!!

Mi to jakoś nieszczególnie pomogło.

Może już tego próbowaliście, a może wypróbujecie? Chciałbym poznać kilka opinii dotyczących tego sposobu :)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Próbowałeś wywietrzyć pokój i napić się szklanki ciepłego mleka? :)

Można jeszcze wyjść wieczorem na spacer, albo porządnie się zmęczyć,
tudzież puścić jakąś cichą muzyczkę, albo nastawić radio :)

Znam te sposoby na pamięć, ale jak dotąd nie miałem okazji
wypróbować bo kompletnie nie miałem problemów ze snem.

Ostatnio tylko zaobserwowałem, że aby zasnąć muszę leżeć dosyć długi
czas. I właśnie wczoraj wieczorem leżąc pomyślałem, że poszukam na internecie
jakiegoś sposobu. Wziąłem telefon, wklepałem w google "Jak szybko zasnąć"
i znalazłem właśnie ten sposób z napinaniem mięśni. Ale niewiele pomogło :(

Chociaż z drugiej strony może za bardzo dramatyzuję :D
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Może czymś się stresujesz to wtedy wypij melisę. Ja po niej śpię jak dziecko :)
Poza tym czytałam, że trzeba mieć jakiś rytuał zasypiania czyli warto np. codziennie przed snem poczytać chwilę bądź posłuchać muzyki...
Jest jeszcze jeden dobry sposób- zmęczyć się. Po całym dniu pracy człowiek nie ma problemu z zaśnięciem ;)
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
zolpidem ,mi pomagał. Tylko ,że trzeba położyć się do łużka i nie wstawać bo skutkiem ubocznym jeste ,żę czasem(jak się weźmie zbyt dużo niż się w danej chwili potrzebuje) poszczają hamulce.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Od zawsze mam problemy z zasypaniem. Bylem u psychologa, raczyl mnie poczesowac jakis testem psychologicznym. Cos tam wyszlo w nim to on do mnie "Jak Pan mysli, jakiesa tego przyczyny" ?

No coz, ja myslalem ze to ja przyszedlem do niego aby on mi te przyczyny pokazal i znalaz rozwiazanie.

Stracilem wiare w tych konowalow psychologow, strata czasu... chyba ze sie znajdzie jakiegos specjaliste od snu.

Jedyne co mi polecil to aby wypracowac w sobie rezim spania. Czyli klasc sie o tej samej porze, robic codziennie takie same czynnosci lacznie z polozeniem kapci w tym smamym miejscu.Aby naczuc organizm kiedy jest czas spania.

Oczywiscie takie kwestie jak nie pic kawy 6h przed snem, zadnych kompow, muzykie itd.

Pomaga... ale troche.

Probowalem juz wszystkiego oprocz powaznych lekow. Ale nie tedy droga. Jak sie raz zacznie brac juz zawsze treba bedzie brac aby zasnac.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Poproś lekarza rodzinnego o stilnox. Jest to w sumie ten jak ty określasz 'poważny' lek z tym ,że stosunkowo bezpieczny ,nie uzależnia ,nie ma większych skutków ubocznych. A co najważniejsze ,nie działa jak inne leki ,że spisz tylko jak łykniesz pille a jak nie to nie. Pomaga w regulacji snu.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
A co sądzicie o przyjmowaniu suplementó ziołowych na sen? Moja małżonka przyjmuje teraz Forsen, bo w pracy ma audyt i cała chodzi roztrzęsiona ;/
 
I

Ika112

Guest
Jeśli to chwilowy i niezbyt poważny problem ze snem to może pomóc. Na poważniejsze kłopoty i utrwaloną bezsenność zdecydowanie nie pomoże. Potrzebne jest leczenie i odpowiednie tabletki.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Poproś lekarza rodzinnego o stilnox. Jest to w sumie ten jak ty określasz 'poważny' lek z tym ,że stosunkowo bezpieczny ,nie uzależnia ,nie ma większych skutków ubocznych. A co najważniejsze ,nie działa jak inne leki ,że spisz tylko jak łykniesz pille a jak nie to nie. Pomaga w regulacji snu.


dziwne...byłem przekonany, że stilnox uzależnia...ale prawdą jest, że usypia w momencie...przynajmniej tych, którzy nie zażywali go wcześniej często.
A skutki uboczne niestety ma :(((, więc zdecydowanie odradzam tym, którzy nie muszą go brać.
Moim zdaniem lepsza jest melatonina
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
ja kiedyś miałam okrapna bezsennosc i chodzilam do psychologa aby mi pomogl. a wiec usiadz w przysiadzie tureckim albo zwyczajnie na lozku. napinaj miesnie od gwlowy przez rece i brzuch az po nogi, a jak juz caly bedziesz napiety wszystko po kolei rozluzniaj. mowie ci ze ci to pomorze!!

Na mnie to działa! Ale robię to inaczej - na leżąco, stosując jedną z metod autohipnozy. Napinam intensywnie wszystkie mięśnie, aż w końcu luzuję je, starając się po tym absolutnie nie ruszać. Zamykam oczy i wyobrażam sobie widok sufitu nad łóżkiem. Skupiam się wyobrażając sobie widok jaki mam mając otwarte oczy. Gdy wyobrażenie będzie wyraźne i trwałe, przechodzę dalej - zaczynam wyobrażać sobie piorun/energię, która wychodzi z sufitu, dotyka mojej nogi i zaczyna powoli wyłączać mój organizm. (Wyłącznikiem może być wszystko co sobie wymyślicie, ja wymyśliłem sobie piorun). Wyobrażam sobie go, jak dochodzi do mojej nogi. Przy maksymalnym skupieniu czuję ten dotyk energii, który zaczyna wyłączać moje ciało. Powolutku. Najpierw wyłącza palce u nóg, potem stopa, następnie piorun przechodzi na drugą nogę i to samo. Potem idzie do góry i tak dalej i tak dalej. Ważne, aby skupić się przy tym. Skupiajcie się na każdej części swojego ciała i róbcie wszystko powoli. Słuchajcie organizmu - on powie Wam (poczujecie), kiedy dana część ciała będzie już wyłączona. Będzie to świadczyć o tym, że wkroczyliście już w trans. Wymaga to dużo treningu, ale polecam to wszystkim. Gdy poczujecie, że Wasz organizm został już cały wyłączony przekonacie się, że nie możecie się poruszyć. Wtedy wystarczy, że powiemy sobie w duchu, że chcemy spać i zasypiamy.

Metoda jest w 100% skuteczna, pod warunkiem, że potrafimy się wyciszyć i skupić na wyobrażeniach. Mi bardzo często pomaga zasnąć. Nie działa to jednak u mnie w dni, kiedy mam "dużego stresa" - wtedy nie mogę się wyciszyć i skupić, co przy tej metodzie jest niezbędne.
 

ketlin

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o przyjmowaniu suplementó ziołowych na sen? Moja małżonka przyjmuje teraz Forsen, bo w pracy ma audyt i cała chodzi roztrzęsiona ;/

Forsen jest ok. Ja też przyjmowałem go przez jakiś czas, gdy miałem ważne zlecenie do zrobienia w pracy i nie mogłem w nocy spać z powodu nerwów. Po zażyciu jednej kapsułki na noc spałem jak dziecko. Nie musisz też przejmować się tym, że żona się uzależni - naturalne suplementy nie uzależniają. Kiedy już minie audyt, prawdopodobnie odstawi Forsen, bo nie będzie go już potrzebowała.
 
I

Ika112

Guest
dziwne...byłem przekonany, że stilnox uzależnia...ale prawdą jest, że usypia w momencie...przynajmniej tych, którzy nie zażywali go wcześniej często.
A skutki uboczne niestety ma :(((, więc zdecydowanie odradzam tym, którzy nie muszą go brać.
Moim zdaniem lepsza jest melatonina
Melatonina nie powinna być przyjmowana przez ludzi młodych, czytałam że jest dość szkodliwa.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Najlepiej to pomyśleć o jakichś przyjemnych rzeczach, które się robiło, i poddać sie wizualizacji, odpłynąć w marzenia;)
 
D

Dorka123

Guest
autohipnoza albo techniki relaksacyjne ;) Na początek polecam poszukać treningu relaksacji Marii Rotkiel
 

Felidzan

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
myśle że nie ma jednego idelnego sposobu na szybkie zaśnięcie
mmożna stosować autohipnoze lub techniki relaksacyjne itd
mi na poczatku bardzo pomagała melisa pilem szklanke cieplej melisny nie dlugo przed snem
 

Nargros

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
1
Mi pomaga czasem piwo (skutek uboczny to pobudka do toalety ;-) ) i dziki sex ;-)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie chodzi napinanie mioęśni. Chodzi o kontrast między mięśniami sprężonymi a rozluźnionymi. W końcu chodzi o ROZLUŹNIENIE.
Ćwiczenie rozluźniania zaczyna się od stóp, pamiętając o równym, powolnym i średniogłębokim oddychaniu z przerwą między wdwechem a wydechem.
Po dziesięciu oddechahch przychodzi staranie o rozluźnienie podudzi (pięć oddechów), ud (trzy oddechy), ldźwi i brzucha (siedem oddechów) i górnych partii z rękami (jeżeli się jeszcze nie zasnęło.

Ja przeważnie zasypiam przy lędźwiach
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
a słyszeliście że chmiel pomaga zasnąć ? czytałam ostatnio że wpływa kojąco na układ nerwowy, odpręża i relaksuje - nie wiem tylko czy występuję w postaci jakiegoś suplementu czy tylko w piwie.
 
Do góry