Nauka hiszpańskiego i metody nauki języków.

M

MatiG363

Guest
Witam. Uczę się angielskiego i niemieckiego. Z tym że język pierwszy umie w piśmie bardzo dobrze a w słuchaniu i mowie średnio. Niemieckiego nie umie prawie wcale poza podstawami. I chciałbym się zacząć uczyć hiszpańskiego.
Czy ten język jest łatwy i w miarę szybki i zrozumiały do przyswojenia? Jedyne co mnie dręczy to czy ten język mi się przyda? Jakoś od bardzo dawna czułem popęd do hiszpańskiego, podobał mi się i dlatego postanowiłem się go uczyć, ale wiem też że bardzo dużo osób się nim posługuje to prawda? (Ameryka ..... )
Czy ktoś pomógłby mi i podał jakieś strony internetowe gdzie mógłbym zacząć naukę? Czy jakieś materiały?

Otóż że angielskiego i niemieckiego tym bardziej nie nauczyłem się zbytnio dobrze używając podstawowych metod postanowiłem uczyć się hiszpańskiego nowymi metodami. Sam sobie je wymyśliłem i ustaliłem...
Tzn. angielski szlifuje bo go umie nawet dość dobrze ponieważ mam z nim kontakt od małego dziecka. Już w przedszkolu miałem konwersacje i pierwsze lekcje angielskiego z murzynem, rodowitym anglikiem.

Powracając do tych metod:
1. Włączam sobie w tv ścieżkę dźwiękową na dany język
( ten sposób działa u mnie na angielski, ale nie na każdym kanale się da to ustawić. Głównie na cartoon network czy jakieś programy z bajkami dla dzieci np. JimJam, ale tym lepiej bo zaczynam od prostych zdań, szlifuje wymowe itd.)

Postanowiłem zacząć od tej metody z hiszpańskim ponieważ najpierw nauczę się wymowyv i akcentu, potem przejde do nauki słówek i gramatyki (w ten sposób ucze się jak małe dziecko pierwszych wyrazów uważam że to najlepsza i najskuteczniejsza metoda, chociaż akcent w hiszpańskim jest dla mnie banalny bo są tylko 2 zasady. Dzięki temu że od niego zacząłem naukę no i oczywiście od alfabetu teraz nie umie hiszpańskiego ale potrafie poprawnie czytać w tym języku)

Problem jest taki właśnie że spośród kilkuset kanałów znalazłem o dziwo tylko jeden gdzie można ustawić język hiszpański i wiele innych. Potem tylko na poszczególnych można ustawić angielski, ale mam tez na szczęście inne zagraniczne kanały gdzie mówią tylko po angielsku :)

Czy język hiszpański jest przydatny? Czy dużo ludzi nim się posługuje i czy ma przyszłość....

Tak na koniec pytanie: Jak myślicie który język jest przydatniejszy? Hiszpański czy rosyjski?
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Hiszpanski i portugalski (trudniejszy niz hiszpanski) sa jak najbardziej przydatne jesli zamierzasz studiowac handel zagraniczny na ten przyklad. Hiszpanskiego uczylem sie rownolegle do liceum na kursie w MPiKu razem z kolega. Krotko po studiach wyjechalem z Polski. Kolega natomiast po kilku latach pracyw swiecie zostal radca handlowym w Buenos Aires. Cala Ameryka Lacinska mowi po hiszpansku z wyjatkiem Brazylii gdzie gada sie po portugalsku.

pozdrawiam,

PS dobra metode uczenia sie obralas. Nastepny etap to sluchaj i patrz w text z ktorego wypisuj idiomy i ich tlumaczenia na polski. Dobrze ogladac filmy po hiszpansku (DVD) z napisami po hiszpansku a jak opanujesz to zmien napisy na polskie i dalej ogladaj az bedziesz znala na pamiec.
 
M

MatiG363

Guest
PS dobra metode uczenia sie obralas. Nastepny etap to sluchaj i patrz w text z ktorego wypisuj idiomy i ich tlumaczenia na polski. Dobrze ogladac filmy po hiszpansku (DVD) z napisami po hiszpansku a jak opanujesz to zmien napisy na polskie i dalej ogladaj az bedziesz znala na pamiec.

Czy w każdym filmie DVD da się zmienić język itd? Stwierdziłeś, że mam oglądać aż będe znał na pamięć? Mógłbyś mi to wytłumaczyć? Dlaczego mam zapamiętać treść filmu?
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Nie na kazdym DVD masz do wyboru jezyk (dubbing jest albo nie), natomiast napisy na pewno beda po polsku i prawdopodobnie w jezyku orginalnym. To musisz sprawdzic. Pisze na okladce z tylu czy wogole sa dubbingi i w jakich jezykach i w jakich jezykach sa napisy. Potrzebujesz dialog po hiszpansku i napisy w tymze jezyku i po polsku. Jezyka niestety uczy sie na pamiec. Tak dziecko jak i dorosly musi zapamietac wszystkie slowa i ich kontext aby wiedzial jak ich uzywac. Dziecko po prostu powtarza jak papuga za doroslymi i z kontextu/sytuacji lapie znaczenie slow czy ukladu slow. Gramatyki nie uczy sie ale mowi poprawnie jesli rodzice mowia poprawnie. Jako dorosly mozesz sobie pomoc uczeniem sie gramatyki aby nieco przyspieszyc albo zrozumiec dlaczego tak a nie inaczej. To troche pomaga.

Co do filmu to nie muisz sie go literalnie nauczyc na pamiec ale rozumiec na 100% i zapamietac zwroty albo kontext w jakim uzywa sie danych slow. Schlieman, ten co odkryl Troje, byl geniuszem jezykowym. Mial fenomenalna pamiec. Gdy uczyl sie nowego jezyka bral poiwszc w orginale i tlumaczenie. Orginal dawal do czytania komus z danego narodu a sam patrzyl w tlumaczenie. I tak w kolko. Potem sam czytal orginal. Podobno byl w stanie opanowac jezyk w trzy miesiace. Ja bylbym szczesliwy gdybym mogl opanowac obcy jezyk perfekt w dwa-trzy lata.

pozdrawiam,
 

jassey

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
a ja poleca Oskara Perlina Jezyk Hispznaksi lda poczatkujacych. Jest to co prawda troche bardziej tradycyjna metoda lae ksiazka jest swietna i jej przerobienie daje efekty. Natomiast samo ogladanie filmow jest dobe ale raczejna wyzszym poziomie chyba ze ktos jest geniuszem i chwyta jezyki w mig.

Pozdrawiam
 

asiek1990

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja polecam Profesora Pedro naprawdę świetny program do nauki słówek, jest dużo ćwiczeń, i system powtórek, który pozwala utrwalić nowe słówka. Jeśli chodzi o strony internetowe to polecam:
http://www.ver-taal.com/index.htm stronka po hiszpańsku, na której jest bardzo dużo filmików a do nich ćwiczenia, zajrzyj do zakładki reportajes i cultura (na samym dole w culturze są canciones - piosenki)
http://www.espa2.eu/page/PL/courses.php?doCourseSelectedId=-1 elearning, możesz ustawić sobie polski. Co prawda język biznesu, ale jest dobrze wytłumaczona gramatyka i fajne ćwiczenia
http://studyspanish.com/ tu też polecam gramatykę oraz wymowę
http://www.curso.pl/

ogólnie polecam naukę hiszpańskiego - najlepszego języka na świecie:)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Sam się języka w życiu nie nauczysz. Nie mówię tu o gramatyce, bo to jeszcze da się ogarnąć, ale nauka polega również na rozmowach, a jak miałbyś zamiar rozmawiać? Sam ze sobą? Lepiej zapisz się na jakiś kurs.

Od siebie dodam, że hiszpański jest bardzo prostym językiem, tylko jest dużo czasów i czasami mieszają się końcówki, ale to wystarczy być systematycznym :)
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Czy ten język jest łatwy i w miarę szybki i zrozumiały do przyswojenia?
Podobno łatwiejszy niż angielski, a o niemieckim już nie wsominając.
ale wiem też że bardzo dużo osób się nim posługuje to prawda?
Ja widziałem dane, że jest 3 lub 4 językiem najczęściej używnym na świecie.
Jak myślicie który język jest przydatniejszy? Hiszpański czy rosyjski?
Jeżeli chodzi o oferty pracy to j widziałem częściej z rosyjskim niż hiszpańskim.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Naśladować dziecko, które najpierw uczy się mama. tata, a potem nazw części ciała, potem czynności itd.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Naśladować dziecko, które najpierw uczy się mama. tata, a potem nazw części ciała, potem czynności itd.

Z pewnością jest to jakaś metoda nauki.
Zresztą, zwykle uczymy się stopniowo tak samo jak dzieci.
Zaczynając od najprostszych słów.
 

patryk225

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
A może zajęcia ONLINE ? Jest to ciekawa metoda na naukę języków obcych. W moim przypadku jest to rozwiązanie jak najbardziej trafne, ze wzgledu na tryb życia jaki prowadzę. Nie zawsze mamy czas na uczęszczanie do szkół języcznych wiec może warto spróbować przez internet. Ja jestem zadowolony i potrafiłem sie porozumieć w Barcelonie na wycieczce z różnymi osobami. Adres Strony to www.chatterbox.pl jak już spróbujecie dajcie znać.

Pozdrawiam
 

Ina123

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
patryk225 napisał:
A może zajęcia ONLINE ? Jest to ciekawa metoda na naukę języków obcych. W moim przypadku jest to rozwiązanie jak najbardziej trafne, ze wzgledu na tryb życia jaki prowadzę. Nie zawsze mamy czas na uczęszczanie do szkół języcznych wiec może warto spróbować przez internet. Ja jestem zadowolony i potrafiłem sie porozumieć w Barcelonie na wycieczce z różnymi osobami. Adres Strony to www.chatterbox.pl jak już spróbujecie dajcie znać.

Pozdrawiam
Można się i samemu nauczyć, wystarczy chcieć. jest wiele metod, jedni lubią naukę na pamięć, inni fiszki, a inni po prostu starają się dużo mówić. Teraz jest popularna metoda 5s. Gdzie naprawdę uczysz się aktywnie języka, a nie tylko na krótko zapamiętujesz
 

margaretka22

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
O metodzie 5S słyszałam, ale przyznam się bez bicia, że nigdy nie próbowałam. Zajęcia online też brzmią kusząco :) To na pewno dobra opcja dla zapracowanych bo mogą uczyć się kiedy znajdą wolną chwilę. Ja uczyłam się za pomocą SITA i uważam że też jest to dobry sposób na przyswojenie sobie języka. Do mnie ta metoda trafiła, chętnie poświęcałam czas, a widząc efekty po powtórkach motywowałam się do kontynuacji nauki.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
ja z kolei muszę przyznać, że najwięcej się nauczyłam na kursie zagranicznym w Madrycie, na którym byłam z Glossą. Świetna sprawa. Można połączyć przyjemne z pożytecznym pozwiedzać, poznać wielu fajnych ludzi, ale przede wszystkim się sporo nauczyć. to głównie ze względu na fakt, że nie ma za wielu rodaków i nie używa się za dużo ojczystego języka.
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
smart_me napisał:
ja z kolei muszę przyznać, że najwięcej się nauczyłam na kursie zagranicznym w Madrycie, na którym byłam z Glossą. Świetna sprawa. Można połączyć przyjemne z pożytecznym pozwiedzać, poznać wielu fajnych ludzi, ale przede wszystkim się sporo nauczyć. to głównie ze względu na fakt, że nie ma za wielu rodaków i nie używa się za dużo ojczystego języka.
Byłam na takim kursie ale ze sprachcaffe w Madrycie, poznałam mnóstwo nowych znajomych i ogólnie bardzo sympatycznie wspominam pobyt.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Hanadai napisał:
Sam się języka w życiu nie nauczysz. Nie mówię tu o gramatyce, bo to jeszcze da się ogarnąć, ale nauka polega również na rozmowach, a jak miałbyś zamiar rozmawiać? Sam ze sobą? Lepiej zapisz się na jakiś kurs.

Od siebie dodam, że hiszpański jest bardzo prostym językiem, tylko jest dużo czasów i czasami mieszają się końcówki, ale to wystarczy być systematycznym :)
W sieci bez problemu znajdziemy kompana do rozmowy w dowolnym języku.
 

Elizkaa11

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witajcie,
Miło mi, że nie tylko ja pasjonuje się nauką języków obcych :) Angielski umiem dosyć dobrze, w szkole całkiem dużo się nauczyłam. Z niemieckiego byłam na kursie językowym, na A1 i A2 ale po półtorej roku nauki szczerze mówiąc niewiele się nauczyłam. Niezbędne minimum, więcej nauczyłam się oglądając tv "eins". Rok temu chciałam nauczyć się w stopniu średnim hiszpańskiego. Znajoma poleciła mi szkołę Demostenes u Nas we Wrocławiu. Zrażona poprzednią szkołą językową nie byłam pewna czy inwestować w kolejną swoje dość ubogie studenckie fundusze no ale zaryzykowałam. Zapisałam się na kurs. Już po kilku tygodniach potrafiłam wypowiadać się w prostych konwersacjach. Dużym atutem była mała grupa do której uczęszczałam. Po kursie nauczyłam się języka hiszpańskiego w większym stopniu niż w poprzedniej szkole po półtorej roku niemieckiego. Jestem bardzo zadowolona z tej inwestycji i planuje w nie długim czasie odświeżyć swój niemiecki właśnie w tej szkole językowej.
Przez lata nauki języków muszę Wam powiedzieć, że jeżeli nie macie bezpośredniego kontaktu z osobami narodowości danego języka to dobrze jest wspomóc się też właśnie filmami czy tv w danym języku. Można znacznie poprawić swoje osłuchanie i wymowę w danym języku.
 

JacekDenert

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
To zależy w którym kierunku chcesz się rozwijać. Ja wolę hiszpański. Uczyłem sie w kameralnym klubie jezykowym w Zielonej Górze . Jeżeli to Twoje okolice to polecam z całego serca. Potem zawsze możesz zabrać się za rosyjski. Nic nie stoi na przeszkodzie.
 

Nowak Nowak

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wszędzie o tym głoszę, ale jeśli chodzi o naukę w domu to sprawdzają się idealnie niebieskie fiszki. Czasem mnie to pochłania do tego stopnia, że za jednym zamachem przerabiam podwójną dniówkę, którą sobie wydzielam co ajkiś czas. Nie jest to drogi zakup, a sprawia mnóstwo frajdy :)
 

Karol85

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej, warto się uczyć języka, naturalnie angielski jest najbardziej przydatny, ja znam jeszcze niemiecki i hiszpański. Myślę , że ten ostatni był i jest najłatwiejszy dla Polaków , może też dlatego , że dobrze się z reguły rozumiemy z Hiszpanami i ludźmi z Ameryki Połudnbiowej. Zaglądnij na stronkę 17 Minute Languages Polska. Tam znajdziesz różne kursy językowe do wyboru.

Powodzenia

Karol85 napisał:
Hej, warto się uczyć języka, naturalnie angielski jest najbardziej przydatny, ja znam jeszcze niemiecki i hiszpański. Myślę , że ten ostatni był i jest najłatwiejszy dla Polaków , może też dlatego , że dobrze się z reguły rozumiemy z Hiszpanami i ludźmi z Ameryki Połudnbiowej. Zaglądnij na stronkę 17 Minute Languages Polska. Tam znajdziesz różne kursy językowe do wyboru.

Powodzenia
Nie wiem czy można tu zamieścić link?
pl.17-minute-languages.com
 
Do góry