Firma w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczość?

Z

Zmiennikzycia

Guest
Witam wszystkich zainteresowanym tematem.

Chciałam się dowiedzieć na jakich zasadach działa Firma jaką można założyć w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości?
Słyszałam, że jest to korzystne.

Co ja wiem
Wiem, że miesięczna opłata za poreinkubację wynosi coś okołóo 200/300 złotych.
Księgowość jest prowadzona przez taki własnie inkubator.
Mam możliwość konsultacji prawnej z prawnikiem.



Moje pytania
Kto może założyć taką firmę?
Ile można ją prowadzić maksymalnie w takim Inkubatorze?
Jak wygląda sprawa dotacji na taką firmę?


Jeśli ktoś ma taką firmę to proszę o udzielenie odpowiedzi. Przyda się to nie tylko mi.
 
Z

zypek84

Guest
Ale działając w AIP nie będziesz brana na poważnie. Co innego firma, która posiada markę, pracuje w biurowcu takim jak Business Park Marywilska, a co innego działalność w AIP, ale od czegoś musisz oczywiście zacząć. Powodzenia.
 
Z

Zmiennikzycia

Guest
No dobra nie będziesz brana na poważnie ale od czegoś trzeba zacząć. Mówię tu o zaczęcia od swojego pomysłu, od zera a nię przejąć firmę po rodzicach.
 

Domelek89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
duże masz koszty rozpoczęcia działalności ... ?? Myślałem o AIP ale zrezygnowałem i pomału buduje swoją markę ... Wiadomo co miesiąc trzeba ładować ok.400 zł na ZUS ale w AIP masz chyba 250 więc wielkiej różnicy nie ma a dla klienta jednak jest lepiej i łatwiej mu zaufać gdy widzi Twoją pieczątke a nie nic nie mówiącą pieczątke AIP ... Tyle ode mnie :)
 

jordache

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Całkiem fajną alternatywę przedstawił Kraków wprowadzając Małopolski Park Technologii Inbformacyjnych. Co prawda zakres przedsiębiorców, do jakiego jest to skierowane, wydaje się raczej wąski, ale z drugiej strony - dotacje z Unii, pomoc ze strony rezydujących tam korporacji i możliwość korzystania z ich rozwiązań oraz urządzeń... Taki inkubator wygląda naprawdę obiecująco ;)
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Plusy wszelkich inkubatorów czy inkubatorów "o innych nazwach, a tych samych zasadach działania" jest to, że dają biuro, opłaty na ZUS, można skorzystać z księgowości, prawnika itp gadgetów.
Jedyne czego nie dają to wolności i samodecydowania.
Jeśli się nie jest pewnym czy biznes wypali, albo jest się młoda osobą która totalnie nie wie jak otworzyć i utrzymać firmę to jest to idealna propozycja.

Minus to to, że dla aktywnych osób ta forma to spore ograniczenia.
Większość tego co daje inkubator można bez problemu załatwić rodzinnymi, biznesowymi lub przyjacielskimi kontaktami.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
A moim zdaniem to doskonała forma dla osób, które startują ze swoim biznesem, i ma początku nie mają funduszy nawet na ZUS. Mam znajomych, którzy w ten sposób własne zaczynali, którzy są juz całkiem na swoim. A inni włąsnie strarują z biznesem wspieranym przez Inkubatory, jeśli branża jest atrakcyjna jak chocby tworzenie aplikacji internetowych, projektowanie aplikacji internetowych, oprogramowanie dla firm, tym się zajmuje mój znajomy z inkubatorów, to przy samodyscyplinie powinno wypalić.
 

enemyofthestate

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ale działając w AIP nie będziesz brana na poważnie. Co innego firma, która posiada markę, pracuje w biurowcu takim jak Business Park Marywilska, a co innego działalność w AIP, ale od czegoś musisz oczywiście zacząć. Powodzenia.
Jak czytam takie kretyńskie komenatrze to nie wiem czy się śmiać czy płakać... Tak...bo przecież każdy przedsiębiorca musi mieć miejsce w biurowcu... no comment
Oczywiście że będziesz brana na poważnie. To nie ma żadnego znaczenia w jaki sposób i gdzie zaczynasz. Najważniejszy jest pomysł. AIP są tak samo dobre jak różne projekty startupowe. Mnóstwo teraz tego w sieci jest. Są konkursy na dobre biznesy, różne usługi które pomagają w założeniu ich. Sam właśnie korzystam z czegoś takiego. Za niedużą, meisięczną kasę zaraz będę miał wyczesaną stronkę na wybranej domenie i do tego hosting. Nie muszę bulić tysięcy na to.
 

Sygn

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
No jest trochę inkubatorów przedsiębiorczości, a powazni inwestorzy coraz częściej wybierają inwestowanie typu venture capital czy preipo i tym samym zasilaja budżetem młode ale rokujące firmy.
 

markiz_it

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Inkubatory to bardzo dobre rozwiązanie. Pomogą w rozwinięciu Twojej Firmy. Firma w Inkubatorze jest coraz bardziej popularna. W zależności od tego gdzie i czym ma zajmować się Twoja firma wybierz odpowiedni Inkubator. A może dobrym rozwiązaniem będzie Inkubator Technologiczny w Lublinie.

Chciałam zwrócić Waszą uwagę na różnicę miedzy Inkubatorem Technologicznym a Inkubatorem Przedsiębiorczości. Inkubatory Technologiczne pomagają firmom już istniejącym - zarejestrowanym.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
moim zdaniem takie rozwiązania są bardzo dobre. Z tego co widzę, co oferuje na przykład MPTI na pewno młodemu będzie łatwiej wystratować ze swoją firmą. Nie czarujmy się, ale jak ktoś zaczyna prowadzić własną firmę to to, co na początku odstrasza są wszelkiego rodzaju płatności, albo brak pomysłu na to, żeby nasza firma była jeszcze lepsza. A w takich miejscach wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
 

velvet1978

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry pomysł. Moja firma pracuje bez przerwy z kontrahentem z AIP i nie widzę, żadnego problemu. Chodzi o wykonaną pracę i deal. Ja potrzebuję FV a pracownik z AIP szuka zleceń. Generalnie ten mój kontrahent gdyby nie miał w ofercie, że nie wystawia FV w ogóle nie wziąłbym go pod uwagę i pracowałbym z innym - o i tyle się różni :)
 

Dorota Ewa Kowal

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
mam firmę w inkubatorze. polecam to rozwiążanie na sam początek przygody z działalnością. Płaci się miesięcznie ok. 250zł plus 50zł za każdą kolejną osobę. Maksymalnie można być w aip 2 lata.
To rozwiązanie ma też minusy, nie wszytsko da się odliczyć od vatu i tak dalej
 
K

kabol

Guest
Jest jeszcze lepsza opcja, to chyba powstało niedawno, bo wcześniej zupełnie o tym nie słyszałem.
Chodzi o American International Corporation. Działa to na takich samych zasadach jak firma w AIP, ale w tym przypadku nie ma zusu, ani vatu, bo jesteś zatrudniony przez firmę z Kanady, jak również przez dokładnie tą samą firmę wystawiane są wszystkie faktury. Kto by się spodziewał, że powstanie taka konkurencja dla AIP?
 
R

rabunia89

Guest
Ale czy działanie na takich zasadach jest legalne? Możesz podać liczbowo jakie związane są z tym korzyści?
 
K

kabol

Guest
Piszesz o AIC? W 100% legalne. Jakie korzyści? ZUS w tym momencie kosztuje 1000 złotych miesięcznie.
Do ceny usługi doliczasz vat - 23%. Ty vatu nie płacisz, więc możesz zaproponować konkurencyjne warunki.
No i przede wszystkim w AIC płacisz wtedy, kiedy faktycznie zarabiasz. Np. w AIP płacisz z tego co wiem zawsze - niezależnie od wysokości zarobków.
To kosztuje jakoś 250 zł netto?
 
G

glanas

Guest
markiz_it napisał:
AIC - pierwsze słyszę...........
Bo AIC nie istnieje długo. Pól roku może? Ale już mają dużo firm z Polski. Brak zus, vatu i niski dochodowy robią swoje. Wiadomo jak wygląda sytuacja w gospodarce. Każdy tak naprawdę szuka sposobu na oszczędności w firmie, bo ile można płacić takie składki i podatki?
 
Do góry