Alergia na zwierzęta

Z

Zmiennikzycia

Guest
Mam alergię na koty co polecacie na takie alergie?
Jak tylko przebywam w z jakimś kotem to mam katar i strasznie kicham co polecacie na to?
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Alergia na sierść wymaga przestrzegania wielu zasad higieny, w tym:

-częstego prania pościeli, dywanów, legowiska zwierzaka

-korzystania z nawilżaczy powietrza i częstego wietrzenia mieszkania

-czesania zwierząt (najlepiej przez osoby trzecie) specjalnymi grzebieniami i wielu innych. Z Twojego opisu wynika jednak, że nie masz kota, ale czasem odwiedzasz znajomych, którzy mają je w domu. W takim układzie masz niewielki wpływ na przestrzeganie powyższych zasad. W takim układzie możesz rozważyć terapię odczulającą ( w tym celu powinnaś skonsultować się ze swoim alergologiem) lub stosować leki doraźne, zmniejsząjące dolegliwości. Niestety pierwsza opcja nie zawsze okazuje się być skuteczna. Warto zatem rozważyć decyzję o wyborze leczenia po rozmowie ze specjalistą.
 

Heinrich Ramm

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Warszawa
Witam, jestem alergikiem mam 30 lat i wiele przeszedłem cierpienia i niedogodności związanych z ta uciążliwą chorobą, poczawszy na astmie w bardzo młodym wieku, skonczywszy na katarze sezonowym do tej pory, niestety zmartwię Cię gdyż sierść kota jest jadną z najbardziej alergizujących i jeśli występuje u Ciebie reakcja alergiczna to w zasadzie cięzko jej zapobiec jakimikolwiek domowymi sposobami czy aptekarskimi lekami bez recepty typu głupie kropelki czy tabletki na alergie. Tak naprawde jedyne co można polecic to terapia odczulająca. Choć nie jest to takie przyjemne i wygodne i trwa długoterminowo więc nie wiem czy sens sie męczyć czy lepiej poprostu unikać kontaktu z nimi
 

monia.s

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
A jak jest z alergią na króliki. Chodzi tu o moją mamę. Kiedy tylko wchodzi do mojego pokoju od razu kicha i za jakiś czas ma czerwone oczy. Czy da się jakoś uniknąć takich objawów??
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
To chyba takie uproszczenie bo nie ma się alergii na zwierzaka tylko jeśli już to jego sierść raczej, choć nie znam się aż tak super. Sama mam uczulenie na sierść ale też nie każdego zwierzaka. Chomik czy kot tak, ale już psy krótkowłose nie powodują u mnie żadnych alergicznych dolegliwości. Sama alergia objawia się głównie katarem, szczególnie po obudzeniu rano co jest naprawdę męczące no ale co zrobić. Można zaradczo korzystać z kropli ale to nie rozwiązuje problemu.
 
Do góry