Kurier

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Mieszkam w dosyć specyficznym miejscu z trudnym dojazdem.
Tzn. jak się zna drogę to trudno nie jest (nie żeby jakieś mosty, góry czy coś :lol:)

Nie żeby mi to nie pasowało, ale obawiam się że kurierzy mieliby problem z dojazdem.
Co prawda było już kilku kurierów. Nie trafił tylko jeden. Ale...

Powziąłem decyzję aby coś kupić. Co w przypadku gdyby kurier nie trafił?
Jak dotąd kurierami były osoby z firm z których coś tam zamawiałem, ale
teraz konieczność wynikająca z allegro zmusiła mnie do skorzystania z usług
jakiejś firmy kurierskiej. Różnie to bywa, więc chciałbym się dowiedzieć -
- co się dzieje w przypadku nietrafienia kuriera do mojego domu?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
W większości kurierzy przed dostarczeniem przesyłki dzwonią. Była u mnie sytuacja gdzie raz kurier nie mógł znaleźć mojego bloku, więc mu ładnie przez telefon wytłumaczyłem i dojechał. Poza tym nie ma tak że jak kurier nie może dojechać to Ci przesyłki nie dostarczy. To jego obowiązek i myślę że już nie raz spotkali się z sytuacją że ciężko gdzieś dojechać. ;)

Poza tym, od czego są mapy i GPS-y?
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
W większości kurierzy przed dostarczeniem przesyłki dzwonią. Była u mnie sytuacja gdzie raz kurier nie mógł znaleźć mojego bloku, więc mu ładnie przez telefon wytłumaczyłem i dojechał. Poza tym nie ma tak że jak kurier nie może dojechać to Ci przesyłki nie dostarczy. To jego obowiązek i myślę że już nie raz spotkali się z sytuacją że ciężko gdzieś dojechać. ;)

Poza tym, od czego są mapy i GPS-y?

Uwierz, mam GPSa i on moją lokalizację znajduje jako pole :lol:
Sprostowanie : nie miejscowość, tylko dom :D

Ta, pewnie zadzwoni...

Ale niektórzy swoje obowiązki mają w... nosie. Jest taki jeden co od roku drogi szuka <_<
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Przysylki kurierskie w większości przypadków są ubezpieczone, także ja bym się nie martwił.
 

Edyta_28

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Uwierz, mam GPSa i on moją lokalizację znajduje jako pole :lol:
Sprostowanie : nie miejscowość, tylko dom :D

Ta, pewnie zadzwoni...

Ale niektórzy swoje obowiązki mają w... nosie. Jest taki jeden co od roku drogi szuka <_<

Kurier musi dostarczyć przesyłkę. Najprościej dochodzić swoich praw przez osobę, która zleciła przesyłkę ( jeśli to firma, osób prywatnych się nie boją )
 

Edyta_28

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Jak Cię to pocieszy - u mnie wszystkie moje przesyłki idą do sąsiadów i odwrotnie. Kiedyś przez pomyłkę, teraz już chyba z przyzwyczajenia ..
 
Do góry