Reprezentacja Polski bez Orła

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Tekst za stroną legioniści.pl (wyświetliła mi się najwyżej po wpisaniu zapytania)
"Nowe stroje reprezentacji Polski

Redakcja

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyła się dziś prezentacja strojów, w których reprezentacja Polski zagra na Euro 2012. Na przygotowane na przyszłoroczną imprezę koszulkach nie znajdziemy jednak godła Polski. PZPN postanowił umieścić na nich logotyp reprezentacji. "Już na etapie projektu dołożono wszelkich starań, by logo zawierało elementy najważniejsze dla kibica, kojarzące się z polskością i narodową dumą" – wyjaśnia PZPN.

Brak polskiego godła na koszulkach reprezentacji narodowej spotkał się ze zdecydowaną krytyką. Związek broni się, powołując się na badania, które przeprowadzono pod koniec października. Wynika z nich, że nowe logotypy PZPN i reprezentacji narodowej pozytywnie oceniło 60 proc. kibiców, 74 proc. przedstawicieli mediów i 67 proc. przedstawicieli innych środowisk. PZPN nie precyzuje jednak czy osoby badane były informowane, że prezentowany logotyp ma zastąpić narodowe godło na koszulkach reprezentacji.

W nowych koszulkach reprezentacja Polski zagra także w najbliższych meczach z Włochami i Węgrami."

źródło:
http://legionisci.co...paign=kanal+RSS



Usłyszałem tą wiadomość w sporcie po dzisiejszych "Wiadomościach". Z reprezentacją jak z trudną miłością. Kibicami targały sprzeczne uczucia, ale zawsze jedno było najważniejsze, polskie barwy. Teraz zaprezentowano nam jakiś abstrakcyjny znaczek, który równie dobrze może być przypisany reprezentacji Maroko. Jestem dość tolerancyjny (niektórzy z forumowiczów mogliby mnie nawet nazwać lewakiem), ale po usłyszeniu tej wiadomości na usta cisnęły mi się słowa przy których "j...... PZPN" to był szczyt dyplomacji. Lubię piłkę nożną, ale z tym logo losy polskiej reprezentacji będą dla mnie równie ważne co Holandii czy Włoch. Mecze obejrzę, ale bez jakichkolwiek uczuć.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Tutaj temat o pokrewnej tematyce, tylko, że spadł już do archiwum: http://www.forumowisko.pl/topic/179408-kontrowersyjny-pomysl-polacy-nie-beda-mogli-grac-z-orlem/
Połączyć może?
 

dante77

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Wrocław
To zostało zrobione specjalnie, aby zmotywować naszą kadrę do lepszej gry.
Dostaną orzełka jak sobie na to zasłużą.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
W temacie o krzyżu w sejmie,zastanawiałem się kiedy zaczną ściągać orły z budynków państwowych.
Zaczęli od koszulek.

Wloocibor, moim zdaniem połącz jak najbardziej. To typowe dla naszej poddańczości, ktoś proponuje durnotę a my z radością idziemy dalej byle być jak najbardziej poprawnymi.
 

mlukasz

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wstyd i hańba. Nasi przodkowie będąc w niewoli sowieckiej, na Sybirze potrafili przez cały swój pobyt w tych nieludzkich warunkach, przy częstych rewizjach, zachować swojego orzełka. A dziś to co się wyprawia z Naszym Godłem przechodzi ludzkie pojęcie. Reprezentacja Polski ma występować bez orzełka na piersi? Komu zależy na tym aby Nasze symbole narodowe zastępować jakimś gównem, co w rezultacie ma prowadzić do utracenia tożsamości narodowej przyszłych pokoleń.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Bez tam wielkiej martyrologii, Orzeł to godło narodowe i jeśli ktoś nasz Naród reprezentuje to powinien to godło dumnie nosić. Zastępowanie "orzełka" jakimiś innymi symbolami to pomyłka.
Koszulka z "orzełkiem" to było coś, o co sportowcy walczyli, bo to był najwyższy honor w takiej koszulce wystąpić. Nie psujmy tego.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Powiem tak.

W 1921 roku pierwszy międzypaństwowy, oficjalny mecz i mieliśmy orzełka. W latach świetności (1974, 1982) i zarazem komuny ciężkiej też mieliśmy orzełka - białego na czerwony tle.

Tak naprawdę to od dziecka oglądam reprezentacje i w każdym meczu tego orzełka mieliśmy. Dla mnie koszulka reprezentacji to orzełek biały na piersi.

Więc jak teraz ktoś to zlikwidował to chętnie bym mu przywalił w ten głupi łeb.

Niemcy z 50-lat (albo i dłużej) mają swoje czarne ptaszysko ;), które jest z nimi na koszulce od zawsze. Szwedzi na emblemacie mają flagę szwedzką, do której są przywiązani, chyba bardziej niż do godła. A my ?

My usuneliśmy symbol narodowy, który od zawsze towarzyszył piłkarzom.

PZPN'owi dedykuję wierszyk: "Kto Ty jesteś ? Polak mały. Jaki znak Twój ? Orzeł biały"

:)

ps. dzisiaj orzełek, jutro hymn, a za 5-10 lat różowe koszulki z unijnymi gwiazdkami, i dwoma penisami w imię tolerancji...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
No to się doczekaliśmy czasów,nawet sport budzi wściekłość biel i czerwień,chcą zamienić na niebieskość.
Ta powalona rzeczniczka pzpn,bredzi coś o 70% poparcia ich paranoicznego pomysłu.I to jeszcze w 11.11.11 odbędzie się ten mecz z Włochami.
Kto w końcu rozgoni tych komuchów z PZPN
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A ja powiem przewrotnie dobrze sie stało, ta międzynarodówka od Smudy nie zasługuje na grę z orłem na piersi. Dla mnie to jest reprezentacja PZPN-u, więc niech grają z ich logiem.
 
Z

Zmiennikzycia

Guest
Co myślicie o decyzji PZPNu, że na oficjalnych strojach polskich piłkarzy nie będzie Godła Polski?
Ja osobiście jestem zbulwersowana. Interesuje się piłką nożną i to pierwsze takie zdarzenie w historii polski.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Jest mi to całkowicie obojętne. Równie dobrze mógłby być penis zamiast orła. ;p
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
A ja powiem przewrotnie dobrze sie stało, ta międzynarodówka od Smudy nie zasługuje na grę z orłem na piersi. Dla mnie to jest reprezentacja PZPN-u, więc niech grają z ich logiem.
racja,repra zaczęła umierać od czasu ,gdy zagrał w niej Emmanuel ..
Robi się czasami przykro,gdy małymi krokami niszczą naszą pasję,nasz honor,nasze barwy,ku uciesze popcornowego motłochu
Boli,że część grajków m.in Szczęsny,ma to w poważaniu,pewnie mają już ojro zamiast oczu.
Nie będzie można już pocałować orzełka po zdobytej bramce,to już nie jest sport to biznes
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Mnie trochę dziwi to zamieszanie wokół orzełka. Siatkarze i siatkarki grają w koszulkach bez orzełka i jakoś nikomu to nie przeszkadza i nie robi się z tego afery.
I co z tego, że po strzeleniu bramki piłkarz nie będzie mógł pocałować orzełka na koszulce...jejciu gadanie jakby niewiadomo ile tych bramek strzelą :p
Nie wiem, który piłkarz to powiedział, ale ładnie rzekł, że orzełka będa mieli w sercu ;)
A poza tym mi się stroje podobają :D
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
My usuneliśmy symbol narodowy, który od zawsze towarzyszył piłkarzom. PZPN'owi dedykuję wierszyk: "Kto Ty jesteś ? Polak mały. Jaki znak Twój ? Orzeł biały"

Symbol towarzyszący piłkarzom, którego noszenie powinno być celem dla każdego z nich... przegrywa z biznesem. Jak to ładnie ujął dyrektor PR PZPNu:


Piotr Gołos napisał:
- Przede wszystkim produktów z godłem sprzedawać nie możemy, bo nie jesteśmy dysponentem. Co więcej, jeżeli ktoś wyprodukuje sobie koszulkę z godłem, to jako związek nie jesteśmy w stanie egzekwować swoich praw, ścigać twórców podróbek i pilnować swojego biznesu

Osobiście jestem przekonany, że takie.. działanie PZPNu powinno zostać ukarane. Niestety, w tym dziwnym kraju społeczeństwo utrzymujące drużynę i :cenzura:**** PZPN (wybaczcie, lecz nie mam za grosz szacunku dla tej organizacji) nie ma żadnego wpływu na nie :angry:
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Mnie trochę dziwi to zamieszanie wokół orzełka. Siatkarze i siatkarki grają w koszulkach bez orzełka i jakoś nikomu to nie przeszkadza i nie robi się z tego afery.
Z całym szacunkiem, ale to po prostu nie ta liga. Z białym orłem Polacy grają od początku czyli od 1921 roku. Jest to prawie 100-letnia tradycja. Skoro taka tradycja jest w stanie ugiąć się pieniądzom, paru cymbałom to co się nie ugnie ? Może niedługo hymn zniknie ? Albo przekładając już na zwyczajne życie - może ktoś "mądry" wpadnie na to, że należy pracować też w soboty, a w ogóle to ustawowo powinno się pracować nie 40 godzin w tygodniu, a 60 ?

Są takie momenty kiedy trzeba powiedzieć STOP i akurat wg mnie w tym momencie należy. Ja sam będę bojkotował te koszulki - wystarczy mi stara, a jak będę chciał nową to kupię na bazarze z orzelkeim - na przekór.

A nike to już nie pierwszy raz zalicza wtopę. Niech jankesi dadzą sobie spokój z futbolem i zajmą się czymś innym bo to im akurat średnio wychodzi. Jak się porówna te polskie koszulki do niemieckich, hiszpańskich, angielskich to wygląda to jak jakaś chińszczyzna z marketu po 19,99 zł. Nie wspominam już o tym, że jakies 8-9 lat temu identyczną koszulkę, z tym samym poziomym czerwonym pasem (nawet tak samo po bokach sie "konczy" i ma bardzo podobną wysokość) i resztą białą miała reprezentacja ... Turcji.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Jest to prawie 100-letnia tradycja. Skoro taka tradycja jest w stanie ugiąć się pieniądzom, paru cymbałom to co się nie ugnie ?

I właśnie o powód usunięcia godła tu chodzi...

Jest nim zysk dla jednej z najgorzej ocenianych przez społeczeństwo związków sportowych w kraju!.
 
Do góry