Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

presbiopia/prezbiopia/starczowzroczność - jak leczyć?

prezbiopia presbiopia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 jacek.k

jacek.k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 październik 2011 - 10:30

witam, mam wade + 2,5 starczowzrocznosc, nie chce uzywac okularow (zwiazane z praca), czytalem ostatnio o intracorze, zna ktos te metode? czy moze jednak soczewki? pozdrawiam
  • 0

#2 betunia

betunia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 12:46

witam, mam wade + 2,5 starczowzrocznosc, nie chce uzywac okularow (zwiazane z praca), czytalem ostatnio o intracorze, zna ktos te metode? czy moze jednak soczewki? pozdrawiam

Mój ojciec po badaniu zaczął nosić okulary progresywne, chociaż też początkowo mu się to nie uśmiechało. Teraz jest zadowolony :)
  • 0

#3 jassey

jassey

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 14:55

Tak jak napisałeś - w niektórych warunkach nie można pracować w okularach, a i zwykłe soczewki nie są wskazane, może pomyśl o soczewkach ortokorekcyjnych?
  • 0

#4 Mute

Mute

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 18:36

a co złego jest w okularach, moja mama nosi takie ze szkłami progresywnymi JZO i bardzo sobie chwali. Kwestia przyzwyczajenia myślę, a jeśli jednak poddałeś się zabiegowi ciekawa jestem opinii. 

• 0

#5 nonszalancja

nonszalancja

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:11

to jest bardzo dobre rozwiązanie. Mam na myśli soczewki progresywne. Moi rodzicie noszą i bardzo sobie chwalą. A tutaj https://tosieoplaca....m.pl/?page_id=7też widziałam akcję, że można takie okulary kupić znacznie taniej. Na pewno wśród znajomych znajdą się tacy, co mają podobny problem, więc czemu nie skorzystać z promocji.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#6 denka

denka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 02 maj 2015 - 20:33

to, że można okulary kupić taniej to jedno, ważne, że dzięki temu, że się poleca znajomych też rozpowszechnia się świadomość o prezbiopii, a to też jest bardzo ważne.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0