My Little Pony: Friendship is Magic

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
vlcsnap2011011204h24m33.png



Jestem bardzo zawiedziony faktem, że nie znalazłem na tym forum takiego tematu.

10.10.2010 ukazał się pierwszy odcinek serialu animowanego My Little Pony: Friendship is Magic. W dość krótkim czasie serial zdobył spore grono fanów. Pisząc "fanów", nie mam na myśli małych dziewczynek, a o dziwo mężczyzn w wieku 13-30 lat. Dziś kucyki można znaleźć w internecie prawie wszędzie, zwłaszcza na portalach związanych z memami. (Ekspansja popularności zaczęła się na /co/).

Fanów kreskówki nazywa się "bronies". Nazwa "brony" pochodzi z połączenia "bro" i "pony".

Słów kilka na temat samego serialu.
Z czystej ciekawości obejrzałem jeden odcinek, a później kilka kolejnych. Na początku pomyślałem, że kreskówka jest całkiem ładnie zrobiona i nawet nie odpycha zbytnio infantylnością. Po kilku epizodach zauważyłem, że mi się to podoba. Bardzo podoba.
Co w niej takiego fajnego. Ciekawie dobrane postacie, przyjemny humor, nawiązania takie jak to: http://www.youtube.com/watch?v=k4wh4FnwiAg, świetny dubbing (piszę oczywiście o dubbingu oryginalnym, nie polskim) i animacja.
Jest wprawdzie parę minusów, jak przewidywalność i dziecinność, ale przeważnie nie przeszkadzają one w oglądaniu. Poza tym serial jest dedykowany do młodszej części widowni, więc ciężko mieć mu to za złe.
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego to właśnie faceci stanowią sporą część fanów ;) Mój brat (20 lat) też to ogląda i przyznam, że się trochę z niego nabijam z tego powodu (sama obejrzałam fragment i dla mnie to, ot taka bardzo ładna i kolorowa bajeczka), ale może właśnie Ty mnie oświecisz - o co tu chodzi? :D
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego to właśnie faceci stanowią sporą część fanów ;) Mój brat (20 lat) też to ogląda i przyznam, że się trochę z niego nabijam z tego powodu (sama obejrzałam fragment i dla mnie to, ot taka bardzo ładna i kolorowa bajeczka), ale może właśnie Ty mnie oświecisz - o co tu chodzi? :D
Tego chyba nikt do końca nie rozumie. Znaczenie ma to o czym pisałem w pierwszym poście i żarty kierowane również do starszej publiczności.

my-little-pony-friendship-is-magic-brony-coming-out-of-the-bronycloset.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=IqvfUrKt7T8 http://www.youtube.com/watch?v=yUSJ0B3o5N4
 

Sadayoshi

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
330
Punkty reakcji
8
Miasto
Ponyville
Fanbase tej serii jest po prostu niesamowity. Ludzie tworzą naprawdę świetne piosenki, remixy, grafiki, fanfic'ki, gry, animacje i buddowie raczą wiedzieć co jeszcze. Przerabiają też na kucyki istniejące już postaci i universa. Wydaje mi się, że to właśnie jest główny powód dla którego tak się w tym zakochałem.

sama obejrzałam fragment i dla mnie to, ot taka bardzo ładna i kolorowa bajeczka

Czyżby?


 

Noiret

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
28
Punkty reakcji
3
Wiek
112
Miasto
Watykan
Swobodnie da się oglądać naprzemiennie z Happy Tree Friends i Charlie the Unicorn.
 

monia.s

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
Szczerze przyznam, że nigdy nie oglądałam tej bajki, ale niedługo na świat przyjdzie moja córeczka więc będę znów do przodu z bajkami :)
 

Fulko

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2017
Posty
25
Punkty reakcji
0
Dwie pierwsze serie nawet okej, choć też nie rozumiem aż takiego fenomenu - ot, poziom starych dobrych "Gumisiów" czy "Smerfów". Ale od trzeciej serii to już równia pochyła.
 
Do góry