Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

My Little Pony: Friendship is Magic

My Little Pony Friendship is

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 gurtos91

gurtos91

Pospolity Troll

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1282 postów

Napisano 23 październik 2011 - 13:06

Dołączona grafika

Jestem bardzo zawiedziony faktem, że nie znalazłem na tym forum takiego tematu.

10.10.2010 ukazał się pierwszy odcinek serialu animowanego My Little Pony: Friendship is Magic. W dość krótkim czasie serial zdobył spore grono fanów. Pisząc "fanów", nie mam na myśli małych dziewczynek, a o dziwo mężczyzn w wieku 13-30 lat. Dziś kucyki można znaleźć w internecie prawie wszędzie, zwłaszcza na portalach związanych z memami. (Ekspansja popularności zaczęła się na /co/).

Fanów kreskówki nazywa się "bronies". Nazwa "brony" pochodzi z połączenia "bro" i "pony".

Słów kilka na temat samego serialu.
Z czystej ciekawości obejrzałem jeden odcinek, a później kilka kolejnych. Na początku pomyślałem, że kreskówka jest całkiem ładnie zrobiona i nawet nie odpycha zbytnio infantylnością. Po kilku epizodach zauważyłem, że mi się to podoba. Bardzo podoba.
Co w niej takiego fajnego. Ciekawie dobrane postacie, przyjemny humor, nawiązania takie jak to: http://www.youtube.c...h?v=k4wh4FnwiAg, świetny dubbing (piszę oczywiście o dubbingu oryginalnym, nie polskim) i animacja.
Jest wprawdzie parę minusów, jak przewidywalność i dziecinność, ale przeważnie nie przeszkadzają one w oglądaniu. Poza tym serial jest dedykowany do młodszej części widowni, więc ciężko mieć mu to za złe.
  • 0

#2 ola_88

ola_88

Master of disaster

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisano 23 październik 2011 - 22:20

Nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego to właśnie faceci stanowią sporą część fanów ;) Mój brat (20 lat) też to ogląda i przyznam, że się trochę z niego nabijam z tego powodu (sama obejrzałam fragment i dla mnie to, ot taka bardzo ładna i kolorowa bajeczka), ale może właśnie Ty mnie oświecisz - o co tu chodzi? :D
  • 0

#3 gurtos91

gurtos91

Pospolity Troll

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1282 postów

Napisano 23 październik 2011 - 23:37

Nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego to właśnie faceci stanowią sporą część fanów ;) Mój brat (20 lat) też to ogląda i przyznam, że się trochę z niego nabijam z tego powodu (sama obejrzałam fragment i dla mnie to, ot taka bardzo ładna i kolorowa bajeczka), ale może właśnie Ty mnie oświecisz - o co tu chodzi? :D

Tego chyba nikt do końca nie rozumie. Znaczenie ma to o czym pisałem w pierwszym poście i żarty kierowane również do starszej publiczności.

Dołączona grafika

• 0

#4 Sadayoshi

Sadayoshi

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:35

Fanbase tej serii jest po prostu niesamowity. Ludzie tworzą naprawdę świetne piosenki, remixy, grafiki, fanfic'ki, gry, animacje i buddowie raczą wiedzieć co jeszcze. Przerabiają też na kucyki istniejące już postaci i universa. Wydaje mi się, że to właśnie jest główny powód dla którego tak się w tym zakochałem.

sama obejrzałam fragment i dla mnie to, ot taka bardzo ładna i kolorowa bajeczka

Czyżby?

http://www.youtube.com/watch?v=2TmCTtcnOwU

http://www.youtube.com/watch?v=3Tinq3ip85g&feature=related
  • 0

#5 Noiret

Noiret

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 03:09

Swobodnie da się oglądać naprzemiennie z Happy Tree Friends i Charlie the Unicorn.
  • 0

#6 monia.s

monia.s

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 12:56

Szczerze przyznam, że nigdy nie oglądałam tej bajki, ale niedługo na świat przyjdzie moja córeczka więc będę znów do przodu z bajkami :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Fulko

Fulko

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:51

Dwie pierwsze serie nawet okej, choć też nie rozumiem aż takiego fenomenu - ot, poziom starych dobrych "Gumisiów" czy "Smerfów". Ale od trzeciej serii to już równia pochyła.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0