Jak zwiększyć siłe ?

mat857

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich . Zaczne od tego że w tym roku szkolnym kończe gimnazjum i ide do zawodówki i będe miał troche więcej czasu i własnie ten czas chciałbym wykorzystać zeby popracować nad soba . Proglem w tym że obecnie mam 15 lat ,179 wzrostu , 75 kg i na klate ledwie podnosze 10 razy po 28 kg <wow> . Co byście mi polecili żeby zwiększyć swoja siłe domowymi sposobami może jakas dietka albo ćwiczenia , po zwiększeniu siły bede mial zapewniona profesionalna siłke za darmo , narazie nie chce chodzić bo sie tylko zbłaźnie . Aha dodam że jestem prawie w stu procenach pewien że moja mała siła wynika z tego że nie jem miesa ani zadnych ryb , poprostu nie lubie i za h**a nie zjem , wogóle mi nie podchodzi .

Aha bo znam jeszcze takich typków w moim wieku co ćwicz dosc długo a czoło maja tam gdzie ja brode , czy cwiczenia nie zahamuja mojego wzrostu ? I co radzicie jeść żeby być jak najwyższym ?
 
M

MacaN

Guest
ćwiczenia DOMOWE na pewno nie zahamują twojego wzrostu.. ćwiczę 3 lata a mam 183 i ciągle rosnę. Podnosisz bardzo mało... Treningu na siłę Ci nie podam bo ćwiczę rzeźbę ale JAKIEKOLWIEK ćwiczenia, byle by były regularne dadzą efekty, np. ja pomimo, że ćwiczę rzeźbę to te 28 kilo mogę sobie jedną ręką podnosić..

Poszukaj w tematach, jest wiele pytań o takie treningi tam znajdziesz radę jak trenować dokładnie. ale najważniejsza jest systematyczność.
 
E

Ekspe_zbanowamy

Guest
Witam.
Jeżeli chcesz cokolwiek osiągnąć na siłowni to MUSISZ jeść mięso i ryby, pokarmy bogate w białko i węglowodany, w innym przypadku daj sobie spokój. O odżywkach na razie zapomnij. Na siłownie zawsze warto iść. Ludzie, którzy tam są też kiedyś zaczynali więc nie ma mowy o jakimś zbłaźnieniu się. Radzę Tobie zmienić jakość Twoich pokarmów czytaj jedz posiłki mięsne i rybne. Idź na siłownię, zacznij robić treningi ogólnorozwojowe - dużo znajdziesz o nich na google.pl. Na siłowni powinni Ci w tym doradzić. Pamiętaj nie ma coś się bać. Najważniejsza jest dieta, samodyspcyplina oraz bardzo dużo chęci. Ja zaczynałem od 30 kg na płaskiej ławeczce a teraz to jest 115 kg.
Przez dłuższy czas ćwicz lekko na maszynach, potem przejdź na wolne ciężary i stopniowo je zwiększaj - nie zapominając o odpowiednim odżywianiu, które jest na Twojego organizmu jak paliwo dla auta.
PS. ćwiczenia nie zahamują Twojego wzrostu!
Pozdrawiam
 
M

MacaN

Guest
Witam.
Jeżeli chcesz cokolwiek osiągnąć na siłowni to MUSISZ jeść mięso i ryby, pokarmy bogate w białko i węglowodany, w innym przypadku daj sobie spokój.

Nie prawda. nie mam diety a ćwiczę i mam siłę oraz rzeźbę. Wyglądam lepiej niż goście starsi ode mnie o 2 nawet 3 lata.
 
M

MacaN

Guest
To pochwal się zdjęciami lub przestań gadać pierdoły.

Nie bardzo się orientuję, jak tu zdjęcie w post wrzucić :) a tak poza tym : niby dlaczego nie można przypakować bez diety? ja wsuwam co popadnie :p Rano litr mleka z płatkami na obiad co mi matka upichci a na kolacje co mi pod rękę wpadnie :] Ja ćwiczę dla tego fajnego uczucia po ćwiczeniu.. Wygląd to skutek uboczny :p
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Normalnie wrzucasz zdjęcie jako załącznik, dieta jest po to by był odpowiedni efekt bo jedząc co popadnie nie ma się co spodziewać dobrej rzeźby siły czy masy.
 
M

MacaN

Guest
dobra, dodałem.. myślę, że jak na 16 lat nie jest źle :p

a i jeszcze jedno - byłem dzisiaj na siłce i sprawdzałem ile wyciągnę.. co sądzicie o tych wynikach : sztanga na prostej ławeczce - 70 kg
taki jakby atlas śmieszny co się leżąc na klatę wyciska - 100 kg.
barki - 80 kg.
nogi na atlasie - max. obciążenie ( 180 kg. )
a tak poza siłownią to zrobię do 15 pompek na jednej ręce :]

ważę 70 kg. mam 183 cm. wzrostu.
 

Attachments

  • Photo0651.jpg
    Photo0651.jpg
    68,9 KB · Wyświetleń: 34

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Nie no konkretnie nie wiem czy foto i dane co napisałeś są prawdziwe ale 80kg na barki to tyle co ja, ale na płaskiej biorę 2x tyle co ty ,180 na atlasie no widać genetykę masz fajna skoro to na tym mleku zrobiłeś. Jeszcze z 10kg przy tym bf-ie i będzie git.
 
M

MacaN

Guest
nie mam po co kłamać ani oszukiwać :] ale fakt - zawsze miałem jakoś tak, że nie musiałem nie wiadomo ile ćwiczyć, aby mieć wygląd.. tylko mój jedyny mankament to waga.. nie mogę przytyć za nic a diety nie utrzymam, bo muszę jeść to co mi matka na obiad zrobi :)


co to bf jest? :p ( tak w ogóle to je 2 raz w życiu na siłce byłem :) ) zawsze tylko pompki w pokoiku :)

heh :p ale pierniczę, już na nogi więcej nie próbuję bo mnie kolana bolą jak głupie :D
 

LukasznaChaju

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
A nie pomysleliście że moze nie ma W jego okolocach żadnej siłowni ? Ludzie dopiero zaczyna ćwiczyc i już ma chodzić na siłownie ? POMKI I TRNINGI DOMATORA... http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp A Pozatym jesli nie lubisz ryb i mięsa to troche będzie Ci cięzko... Ale da się to czymś zastąpić . Jajka,Twarogi . Najlepsze są białka zwierzęce bo się lepiej wchłaniają , nie ryż nie fasola (chyba że dodadki do potraw dla smaku) POMPKI I TRENINGI DOMATORA a siłowania za 3 miesiące
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
A nie pomyślałeś że odświeżasz temat sprzed prawie roku ?
 
Do góry