mijaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich :)
Chciałam zapytać czy orientuje się ktoś może jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze aby dostać się na studia dzienne farmaceutyczne lub kosmetologiczne na tym uniwersytecie? To znaczy wiem doskonale, że na pewno będzie potrzebna chemia i biologia. Chciałam tylko się dowiedzieć czy obydwa te przedmioty muszą być zdawane na poziomie rozszerzonym i jaki jest przelicznik procentów na punkty?
Za pewne informacje będą pochodziły z rekrutacji z wcześniejszych lat więc może ktoś ma aktualne dane na rekrutacje na rok 2012/2013 :) a jeśli nie to jak to było we wcześniejszych latach?
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Z tego co wiem, na kosmetologię jest się paradoksalnie bardzo trudno dostać. Na pewno trzeba zdać chemię i biologię na rozszerzeniu - i to dobrze zdać.
Jeżeli się nie mylę - a to bardzo możliwe - to liczone jest x2. Jakkolwiek by nie było liczone, lepiej po prostu zdać rozszerzenie, żeby mieć więcej punktów w rekrutacji. Na pewno jest tak, że rozszerzenie się liczy - nie ma czegoś takiego, że obojętnie, czy podstawa, czy rozszerzenie (jak np. na pedagogikce).
Myślę, że szczegółowe informacje i rzetelniejsze - a nie same przypuszczenia - otrzymasz na samej stronie uniwersytetu.
 

Magda_93

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na farmacji konieczne jest rozszerzenie,nie tak jak na kosmetologii gdzie to nie jest konieczne...
 
Do góry