soczewki miesięczne

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Ile tak naprawdę używacie miesięcznych soczewek?
Ja co prawda nie używam ich dzień w dzień, raczej tak 3 razy w tygodniu, ale po pół roku używania nie czuję pogorszenia widzialności, gdy wymieniam na nową parę to ta para wcale nie wydaje się mniej zużyta od tej starej. Nie boli, nie szczypie, wszystko jest git. Czy te soczewki w rzeczywistości "żyją" dłużej, niż producent informuje? Czy to nie taki chwyt?
Jak to jest u Was?
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Pół roku? To chyba za dużo... Może to zależy od producenta, nie wiem.
Ja odczuwam kiedy szkło jest już "stare". Czuje je wtedy w oku i mi przeszkadza a jak włożę nową parę już nie. Wolę nie ryzykować pogorszeniem wzroku ;)
Noszę je na pewno częściej niż 3 razy w tygodniu i zmieniam je zwykle po około 1,5 miesiąca.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Na opakowaniu masz napisane na ile dni mają to być soczewki, jeśli na miesiąc to ok 30dni i jeśli nosisz je 3 razy w tygodniu to może i faktycznie na około 30 dni wystarczą, zazwyczaj jak soczewek się nie nosi to wystarcza zmienać płyn i jest ok, muszą byc czyste, jednak to oczy. Trzeba przy tym uważać, ale jeśli soczewka jest zużyta to raczej się czuje, właśnie jakieś uwierania czy wrażenie piasku w oku, czasem tak może być, gdy oko jest zmęczone, ale to wiemy czy soczewki dawno kupiliśmy czy nie, jak nie dawno to taki objaw jest oznaką, że oko jest przemęczone.

Oj, drobna pomyłka, na 3 miesiące mogą wystarczyć, ale to tak w przybliżeniu, jeśli miało być na pół roku to wątpię, albo zapytaj swego okulisty, jeśli masz dobrego. Oczy to delikatny narząd, łatwo go zniszczyć, więc lepiej uważać.
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Oj nie po to producent mówi, że soczewki są na miesiąc, żeby używać ich przez pół roku! Mam nadzieję, że chociaż jednego płynu nie używasz dłużej niż 3 miesiące (po 3 miesiącach od otwarcia butelki płyn należy wyrzucić bo traci swoje zdolności antyspetyczne). Oczy to oczy, bardzo łatwo je zapaskudzić, a choroby oczu przecież wpływają na jakość widzenia. Niektóre prowadzą nawet do częściowej ślepoty...
 

Nika1974

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie wyobrażąm sobie używania soczewek tak długo. Oczy mam wrażliwe i wazne jest zachowanie pewnych zasad. Trzymanie soczewek tak długo wydaje mi się niebezpieczne dla oka. Dwa lata szukałam odpowiednich soczewek (obecnie PureVision2HD), zwłaszcza takich, które dobrze znoszą długa prace przy komputerze. Udało się ale to delikatny produkt i nie polecam noszenia po upływie miesiąca. Dziwi mnie ze nie zauważasz zmian w jakości widzenia, czy suchości w oku.
 

Kashalot

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Daty przydatności każdego produktu jest umowna. Nie ma takiego momentu, że soczewka nagle traci swoje dobre właściwości. Ja noszę je do momentu, aż zacznie być nieprzyjemna. Zwykle miesiąc plus tydzień.
 

Sophiaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Jeśli mam soczewki miesięczne, to nie używam ich dłużej niż 30 dni... Od pewnego czasu częściej jednak używam jednodniowych :)
 

Illidanna

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Warszawa/Nowa Iwiczna
Cóż. ja tam nie eksperymentuję. Soczewki noszę dużo, czasem przez prawie tydzień wcale ich nie zdejmuję. I nie zastanawiam się czy soczewka wygląda dobrze czy źle po miesiącu, okulista powiedział: 30 dni od otwarcia to 30 dni i nie zastanawiam się.
 

kijka

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
A czy nie lepiej w takiej sytuacji nosić soczewki jednodniowe? Wydaje mi się, że soczewki swoją datę ważności rozpoczynają od otwarcia, czyli 30 dni. A przez jaki czas stosujesz miesięczne soczewki przez pół roku?
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Wydaje mi się, że jest to zależne od materiału z którego jest stworzona soczewka, widocznie materiał jednych soczewek starzeje się szybciej od innego. Być może autor trafił na takie, których materiał bardzo długo się starzeje.
 

Piniata

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja używam 3 tygodnie, no chyba, że mi się zapomni. Inaczej czuję jakoś, że nie są najczystsze. Mam słaby wzrok i wolę nie eksperymentować. Trzymam się tego, co napisano na opakowaniu.
 

karrro889

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2016
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mi soczewki miesięczne zdarza się nosić przed półtorej miesiąca. Zakładam je praktycznie codziennie i jak już minie miesiąc to czuję, że już nie są "najświeższe" ;)
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Ja zwykle noszę tak 30-40 dni, czasem krócej, zależy, kiedy zaczynam czuć, że mi przeszkadzają w oczach. Objawia się to u mnie pieczeniem oczu i suchością. A jak założę nowe, to problem znika :)
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
kupowałam i miesięczne soczewki i dziennie a i tak piekły mnie oczy, największą rożnicę zobaczyłam i tak jak reglarnie zaczełam wkraplać hialeye free przed założeniem szkieł, oczy były dużo bardziej nawilżone, nie pieką nawet po 10 h w szkłach
 
Do góry