Przelew na allegro

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Cóż pytanie może będzie mega banalne i być może dam powód do wyśmiania mnie, ale trudno :D

Nie mam konta na allegro, ale chciałbym kupić parę rzeczy. Podobno dzięki opcji KUP TERAZ mogę to zrobić bez
konieczności logowania. Nie posiadam również (i mi z tym dobrze) internetowego konta bankowego. Czy więc jeśli formą płatności
za dany przedmiot na allegro jest przelew bankowy, to mogę ten przelew wykonać po prostu na poczcie/ ew. w banku? Ja tam
myślę, że tak ale zawsze upewnić się warto :)

Po prostu nie orientuję się kompletnie w przelewach internetowych to i się pytam :D

Aha, jeszcze obok danej rzeczy na allegro widnieje adnotacja

Nie wysyłam za pobraniem!!!

Czy to nie stanowi problemu?

Tak więc w skrócie...

Czy mogę kupić tą rzecz pomimo, że :

* nie mam konta na allegro
* jedyny przelew jaki mogę zrobić to pomaszerować z blankietem na pocztę / do banku
* sprzedający "nie wysyła za pobraniem"



Na swoje usprawiedliwienie mam jeszcze, że nie jestem fanem zakupów internetowych i jest to moja pierwsza transakcja zarówno na allegro jak i ogólnie przez internet :)
 
R

RozmowyPrawne

Guest
Możesz kupić na allegro bez rejestracji.

Przelew po przez pocztę lub inną instytucje też możesz wykonać.

najważniejsze byś zatrzymał na mailu zakupiony przedmiot w formie dokumentu oraz przelew w tym wypadku kwitek jako dowód.

Po otrzymaniu przedmiotu nie jest ci to już potrzebne, w przeciwnym razie są to twoje priorytetowe dowody w sprawie.

Pozdrawiam
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Chwila, bo ja tu dalej czegoś nie rozumiem....

Tu jest napisane o co chodzi z opcją Kup Teraz!

http://allegro.pl/help_item.php?item=51

I jest tam zaznaczone że :

Jeśli w aukcji z opcją Kup teraz! jest dostępne Płacę z Allegro oraz do zakończenia sprzedaży została minimum godzina, mogą na niej kupić użytkownicy bez rejestracji lub bez pełnej aktywacji.

To znaczy że mogę płacić tylko przez "płacę z allegro"?

I tu kolejny link :

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=2098

Płacę z allegro czyli e-przelew....

To ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli nie mam konta na allegro to mogę zapłacić
tylko e-przelewem?!

A jeśli mogę również na np. poczcie, to czy nie ma problemu że mojego banku nie ma na liście
banków z linku który podałem?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Płacę z allegro to nie jest e przelew. Po prostu przelewasz pieniądze na nr. konta podany przez allegro a jako tytuł przelewu wpisujesz tzw "kod" który otrzymasz po wygraniu aukcji. Przelew możesz zrobić na poczcie lub w dowolnym banku.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Płacę z allegro to nie jest e przelew. Po prostu przelewasz pieniądze na nr. konta podany przez allegro a jako tytuł przelewu wpisujesz tzw "kod" który otrzymasz po wygraniu aukcji. Przelew możesz zrobić na poczcie lub w dowolnym banku.


Wygraniu aukcji tzn. po prostu po kupieniu? Bo w opcji Kup Teraz raczej nie ma aukcji, tak? :niepewny:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wygraniu aukcji - wygraniu licytacji lub po kliknięciu "kup teraz"
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
To jeżeli mam do wyboru "Płacę z allegro" i "przelew bankowy", to co mam wybrać?

Bo z tego co mówisz to przelew bankowy zawiera się również w "Płacę z allegro"...


O matko, ale to pokręcone :pokrecony:
Może jestem lekko upierdliwy z tymi pytaniami, no ale w końcu od tego jest forum, a ja nikogo do odpowiedzi nie zmuszam :lol:
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
O, i jeszcze ta tabelka :

http://allegro.pl/help_item.php?tid=553&item=2956&zoom=N

To już chyba dobitnie stwierdzone jest, że bez rejestracji nie można płacić normalnym przekazem pocztowym :(
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
Jasne możesz śmiało to kupić.
Tylko najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą.
Wypełnij blankiet i udaj się na pocztę zapłacić i wszystko będzie dobrze.

Dla przyśpieszenia możesz wysłać potwierdzenie sprzedawcy.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Jasne możesz śmiało to kupić.
Tylko najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą.
Wypełnij blankiet i udaj się na pocztę zapłacić i wszystko będzie dobrze.

Dla przyśpieszenia możesz wysłać potwierdzenie sprzedawcy.

post-88586-0-33668100-1331232133_thumb.png
 
Do góry