Pieniądze z PUP na założenie firmy.

MK Auto Holding

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
51
Miasto
Polska
Pieniądze z PUP na założenie firmy. Proszę o pomoc co i jak od ludzi mających osobiste doświadczenia w tej materii.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
otrzymałem z PUP 19 tysi, ale nie wiem co byś dokładnie chciał wiedzieć.
podaj pytania w pkt, postaram się odpowiedzieć na nie.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
teraz ostatnio ciężko jest z kasą z PUPu. ale to fakt wcześniej dawali dotacje w granicach 20 tyś.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
tak, osobą bezrobotną która ileś tam miesiecy wstecz nie odmówiła przyjecia pracy itp
składasz do nich wniosek, po czym dopiero zakładasz własna działalność po podpisaniu z nimi umowy.
 

MK Auto Holding

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
51
Miasto
Polska
tak, osobą bezrobotną która ileś tam miesiecy wstecz nie odmówiła przyjecia pracy itp składasz do nich wniosek, po czym dopiero zakładasz własna działalność po podpisaniu z nimi umowy.
Dzięki za info. Tyle to ja na bezrobociu nie mam zamiaru siedziec. Właściwie to nie mam zamiaru siedzieć na państwowym garnuszku ani jednego dnia :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ja też załuję ze wziałem.... szkoda nerów na latanie i załatwianie tych wszystkich papierów...a jak wiadomo Urząd skarbowy do najmilszych nie należy
 

MK Auto Holding

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
51
Miasto
Polska
ja też załuję ze wziałem.... szkoda nerów na latanie i załatwianie tych wszystkich papierów...a jak wiadomo Urząd skarbowy do najmilszych nie należy

Popytałem trochę tych co wzięli. Generalnie opłaca się jak jesteś stale bezrobotnym i masz niszowy pomysł na biznes albo ..... szmatex :)
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Dotacje to dobry pomysł tylko trzeba nastawić się na masę papierologii i wniosek, biznes plan itd napisać naprawdę prostym językiem.
Kolega nie dostał dotacji bo komisja w UP nie zrozumiała co to ad serwer który on chce zakupić.
Średnia wieku w komisjach to najczęściej 50-60 lat i starając się o dotacje warto dać wniosek/biznes plan do przeczytania komuś w tym przedziale wiekowym z zapytaniem czy rozumie o czym piszemy.
Pani profesor od historii sztuki będzie oceniała nasz wniosek dotyczący np sklepu internetowego.
Jak czegoś nie zrozumie to nie da punktów i nie będzie kasy.
Może to trywialne i śmieszne ale taka jest rzeczywistość.
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Są ludzie, którzy dzięki dotacjom założyli firmy i mieli pieniądze na start. Wiele urzędów pracy nie wymaga konkretnego okresu bycia zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Warunek to w ogóle być zarejestrowaną osobą bezrobotną. Jesli macie pytania donośnie środków na rozpoczęcie działalności proponuję skorzystać z infolinii urzędu pracy( tel. 19524). Konsultanci potrafią tam sensownie wytłumaczyć o co w tym chodzi, podać konkretne warunki i powiedzieć czy jest nabór wniosków. Więcej informacji na ten temat można też znależć na ich stronie (Zielona Linia). Warto poszukać pozytywnych przykładów, polecam artykuł: http://zielonalinia....plId=76&catId=6
 
Do góry