badania na studia

daria05

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
witam mam pytanie. potrzebuję badań okulistycznych do szkoły. Chodzę do 3 LO i babka powiedziała że konieczna jest karta badań która pójdzie na studia, w związku z tym mogę zrobić badania np. w vision express i danie ich higienistce w szkole bez konieczności kupowania okularów??? za odp będę zobowiązana
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
jeśli z Twoim wzrokiem jest wszystko w porządku to chyba nie musisz kupować okularów no nie :p
u mnie w szkole to pielęgniarka sama załatwiała badania wzroku przeczytaniem paru cyferek z tablicy takiej jak są u okulisty.
i pierwsze słyszę żeby jakaś karta szła na studia. Przecież przed studiami na większości kierunków musisz zrobić badania u lekarza medycyny pracy.
ale jeśli koniecznie kazała zrobić to myślę że takie z vission express powinny wystarczyć. Na pewno Ci każą za nie zapłacić.
po co kombinować, lepiej idz do okulisty, nawet na ubezpieczalnie się zapisz przecież możesz poczekać, do końca roku dużo czasu to może zdązy Cię przyjac :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
J.w. U okulisty zaoszczędzisz na czasie. W sklepach typu Vision Express badają zazwyczaj wzrok, jeśli chcesz coś kupić. Czasem są promocje za friko, ale to się niepotrzebnie nabiegasz zanim coś znajdziesz.
 
Do góry