"Ustna matura z rapu" Niby prosta ale .. no właśnie.

RafałŻychniewicz

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, wprawdzie matura za kilka miesięcy to jednak już teraz chciałbym napisać pracę maturalną, i zdać część ustną bez problemów w kwietniu.
Prosiłbym o kilka wskazówek, gdyż nie wiem jak zacząć.
Mój temat prezentacji to :
"Omów język piosenki raperskiej (fraza, kontekst, wulgaryzmy, rymy). Przedstaw zjawisko odwołując się do wybranych przykładów."
Najpierw bibliografia i tu mam dylemat. Czy mają to być konkretne utwory muzyczne np." O.S.T.R'a " czy też konkretne książki np. " Historia kultury hip-hop w Polsce 1977-2002 / Andrzej Buda. Głogów : Andrzej Buda. Wydaw. Niezależne, 2001 ". ?

Przez temat rozumiem że mam omówić temat piosenki, przedstawić kontekst itp. poprzeć bibliografią i rozważaniami na ten temat, ale mam używać wulgaryzmów przed komisją? przez to byłbym z góry spalony.
Temat wybrałem gdyż z lepiej czułbym się mówiąc o rapie niż "kochankach miłosnych w renesansie" czy "rozmowach człowieka z Bogiem".

Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to z góry dziękuję.
 

elunia922

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
31
oj ale temat wybrałeś :p trzeba było jakiś normalny to bym ci całą prace napisała:p

Wulgaryzmy odpadają, myślę, że powinieneś podać np jakąś piosenkę (tytuł) i dlaczego w niej użyte są wulgaryzmy, ale opisać to nie używając ich. Np w jakim kontekście są one użyte (np. W tej piosence autor użył wulgaryzmów żeby wyrazić...) ale to tylko moje osobiste zdanie. jeśli masz jakiegoś fajnego nauczyciela/nauczycielkę to zapytaj a jak nie swojego nauczyciela to jakiegoś znajomego polonistę może ci podpowie jak ogólnie miało by to wyglądać. W bibliografii masz literaturę przedmiotu i podmiotu. o ile db pamiętam to w przedmiotu powinno być
Historia kultury hip-hop w Polsce 1977-2002 / Andrzej Buda. Głogów : Andrzej Buda. Wydaw. Niezależne, 2001 ". ? itp a w podmiotu konkretne piosenki i ich autorów( pamiętaj że nie zawsze ten kto wykonuje piosenkę jest jej autorem)
 
Do góry