Forumowiskowy serwer Minecraft

Status
Zamknięty.

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Elo!

Wpadłem na pomysł, byśmy grupką osób z forum pograli w Minecraft.
Może ktoś ma jakiś serwer, który stoi pusty?
Ostatecznie mógłbym się poświęcić i postawić swój na hamachi.
Ale ostatecznie to wszystko jest uzależnione od tego ile osób zgłosi się na wspólną grę. :)

Jak coś, to byśmy grali na pirackiej 1.8.1.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nigdy w to nie grałem. Trzeba ściągać jakiegoś klienta ? Do jakiej gry można Minecrafta porównać ? Ew. jeżeli gra dużo miejsca nie zajmuję to mogę pograć od czasu do czasu.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Nigdy w to nie grałem. Trzeba ściągać jakiegoś klienta ? Do jakiej gry można Minecrafta porównać ? Ew. jeżeli gra dużo miejsca nie zajmuję to mogę pograć od czasu do czasu.

Ściągasz po prostu samą grę. Waży ona jakieś 50 mb. Grafika nie zachwyca, liczy się rozgrywka. Minecraft to tzw. sandbox. Gra bez końca. Lądujesz na świecie złożonym z klocków, które kopiesz, tworzysz z nich różne przedmioty/rzeczy i budujesz. W międzyczasie starasz się nie zginąć od pająków, czy zombie, które "budzą" się w nocy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Też jestem chętny, tylko muszę za wczasu wiedzieć kiedy konkretnie działamy.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
To już zależy od Was.
Serwer będzie stał, gdy tylko będę online (czyli praktycznie cały czas).
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ja rozumiem to w taki sposób że aktualnie będziemy grać na 1.8.1, a po wydaniu aktualizacji do 1.9 także serwer będzie zaktualizowany.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
BTW Czy na pirackich serwerach są jakieś ograniczenia?

Jak kiedyś graliśmy z kuzynem, to raczej takowych nie wykryłem. :p

Nie jestem tylko pewien czy można blokować komendami drzwi, skrzynki, oraz, by klocki w niektórych miejscach nie mogłyby zostać zniszczone. Ale tak czy siak byśmy dali radę bez tego. Chociaż ja nie mam zbyt wielkiego pojęcia o administrowaniu serwerów w MC, bo sam w niego gram od czasu do czasu. Musiałbym po prostu sporo poczytać.

OK, byśmy wszyscy grali na tej samej wersji hamachi, to ściągamy je stąd:

http://www.dobreprog...dows,12323.html

A następnie dołączamy do sieci:
nazwa: MinecraftForumowisko​
pass: Hrg534@!dsXCL900​


30933129971638574563.png
(aczkolwiek serwer oficjalnie włączę jak na Hamachi zbierze się grupka chociaż kilku osób)​



Swoją drogą hamachi robi też w pewnym sensie za komunikator, więc jeśli ktoś by miał jakieś pytania, problemy, czy coś, to może śmiało pisać.

Aha, zapomniałbym - w hamachi podajemy tylko swoje nicki jakie mamy na forum, by uniknąć niepotrzebnych trolli itp.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
W związku z problemami z połączeniem do tamtej sieci hamachi - utworzyłem nową. Update w tamtym poście.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
To mi teraz wytłumaczcie jak mam się połączyć z forumowiskowym serwerem. Włączyłem grę ale mam tam tylko changelog, możliwość zalogowania się i stworzenia konta. Jakiś tutorial czy coś bym prosił.

edit:

jakieś problemy z połączeniem mam. support plx
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Post pod postem ale mniejsza z tym. Treść na tyle ważna, że napiszę oddzielnie.


Moje zdanie na temat tego o czym pisaliśmy na Hamachi jest następujące:
Nie wiem czy będę grał bo nie wiem czy gra mi się spodoba. Mogę zapłacić za miesiąc albo dwa i zobaczyć czy gra mi się spodoba. Nie będę w ciemno deklarował się, że będę grał. Jeżeli gra mi się nie spodoba to po co mam płacić co miesiąc za utrzymanie pustego slota ? Nie wiem jak tam u was ale dla mnie żeby pograć wspólnie w jakieś mmo nie musi to być koniecznie Minecraft. Jest masa różnych gier w które można grać za darmo. A jak już chcecie grać w płatne to chyba można pokusić się o grę na globalu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Generalnie zbieramy jeszcze parę osób do nowego serwa (najlepiej w miarę zaufanych, które już trochę na forum siedzą). 10 slotów kosztuje miesięcznie 30 zł, więc można się w kilka osób złożyć i grać. Kto chętny - deklarować się. Obecnie ze mną jest już około 5 osób.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Gress, zapraszam do zakładania tematów w tym dziale kto pogra z Tobą w grę X. Minecraft jest tak fajny i tak popularny, że to w niego będziemy grali.
 
Status
Zamknięty.
Do góry