Rozlegulowanie spania po 2tyg w szpitalu,kołysanie do snu

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Witam! Byłam z 3miesięcznym synkiem w szpitalu,bo miał zapalenie układu moczowego dwa tygodnie. Nie mógł tam spać,bo wciąż był hałas.Musiałam go kołysać do snu,żeby w ogóle zasnął,coś pospal. Często też jadł,bo w czasie choroby mało jadł i pewnie teraz musiał nadrobić.Teraz jesteśmy już w domu. W nocy budzi się 5razy :-/ gdzie kiedyś budził się max dwa razy. Do tego przychodzi godz 19 i jest wielki ryk,bo Wojtus nie może zasnąć i muszę go kołysać póki nie zaśnie.Kiedy mały wróci do normalnego spania w nocy? Czy w ogóle wróci?I jak oduczyć go kołysania?
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Hospitalizacja niemowlaka nie jest przyjemna ani dla niego ani dla rodzica. Początkowo wydaje się, że powrót do domu zapewni spokój i normalny rytm dnia. Niestety w rzeczywistości rzadko tak bywa. Na tym etapie rozwoju dziecko przyzwyczaja się do pewnych prawidłowości. Dodatkowo pobyt w szpitalu to stres, z którym niestety trudno jest walczyć.
W obecnej sytuacji musi Pani zdać się na czas. Dziecko z każdym dniem powinno być spokojniejsze. Sprawdzonym sposobem mam dzieci przebywających na OIOM'ach po powrocie do domu jest włączanie radia lub telewizji. Dziecko przyzwyczajone do hałasu miewa problemy z zasypianiem w warunkach absolutnej ciszy. Z czasem będzie można ściszać odbiorniki.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
A co z jedzeniem? Czy to normalne,że tyle teraz je w nocy?Kiedyś budził się maksymalnie dwa razy teraz nawet pięć. I faktycznie jest bardzo nerwowy. Gdy nie może w ciągu dnia zasnąć to jest wielki płacz,trudno go uspokoić.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Tak jak wspomniałam wcześniej u niemowlęcia wyjątkowo ważne są codzienne przyzwyczajenia, rytuały. Być może dziecko wciąż jest głodne i jak to Pani łądnie nazwała- nadrabia zaległości. W obecnej sytuacji warto zastanowić się nad zagęszczanie mleka (jeśli karmi Pani mlekiem modyfikowanym), co zwiększy kaloryczność posiłku i zapewni dłuższe uczucie sytości u dziecka.
Ze względu na drażliwość dziecka zarówno w nocy jak i w dzień warto byłoby skonsultować dziecko z pediatrą w rejonie. Zapalenie układu moczowego miewa różne obrazy chorobowe. Należałoby zatem wykluczyć nawrót choroby.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Bardzo dziękuję. Karmie piersią więc nie mam jak zagescic pokarmu. Zastanawiałam się nad daniem mu modyfikowanego mleka na noc,ale nie chce przedawkować wit D3,która w tych mlekach jest i która podaje synkowi w kroplach
 

Athe

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Widzicie, a ja mam zupełnie inny problem mam ponieważ moje dziecko najprawdopodoniej ma bezdech senny, [/b]a ja zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czy ktoś z was miał taki problem?
 
Do góry