DnB + Dubstep = gatunki przyszłości !

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Ja przerobiłem już chyba wszystkie gatunki, teraz najbardziej kręcą mnie te z tematu.

Na początek polecam utwory DJ Fresha, The Quemist.

Magnetic Man ft Katy B - Perfect Stranger.

To wpisać na Youtube: "Top 10 Biggest and Best Jumps Ever" - w tle jest fantastyczny utwór Sub Focus - Last Jungle, filmik idealnie do niego pasuje.

Ciekawie brzmi też: Nero - Promises.

Sam ostatnio poluję na utwór który czasem leci w radiowej Czwórce, taki z astronautą na osiedlu.
Aha i gdzieś podziałem linka do fajnej playlisty z Youtube.

Jak będzie jakieś zainteresowanie wątkiem to może jeszcze jej poszukam.

Wpiszcie tu tytuły waszych ulubionych kawałków DnB, Dubstep.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Mt Eden Dubstep - Prodigy : Omen
Mt Eden Dubstep - Sierra Leone
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
To jest mocne!! :)
http://www.youtube.com/watch?v=y3OzHBEcymw

Polecam również, żebyś przesłuchał sobie utwory Afrojaca, np.
http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw&ob=av2e

Ale także MT Eden, np.
http://www.youtube.com/watch?v=aibUFrRo2pg

A także Skreama, np.
http://www.youtube.com/watch?v=RnYz-OqVqzE&feature=related
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A i oczywiście również cenie twórczość Nero:).. Jak dla mnie jeden z lepszych, który tworzy dubstepy!:)
http://www.youtube.com/watch?v=pjgFYQMWtqo
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Tak to prawda:). W ogóle artyści ci tworzą mroczną, często z mocnymi basami kawałki i są w tym znakomici.
http://www.youtube.com/watch?v=r1gdtSsf1oc
http://www.youtube.com/watch?v=MeYaKI0tvEo
:)
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A to dodam jeszcze paru artystów:)
http://www.youtube.com/watch?v=_zme3kG9aqg&feature=related]


enjoy:)
 

Mimi23

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dopiero odkrywam dubstep, znacie Skrillexa? Głośno o nim ostatnio, nawet dostał Grammy. A z DnB rewelacyjne jest Pendulum ;) byłam na koncercie, aż ziemia się trzęsła. Chyba nie ma lepszej muzyki do totalnego szaleństwa.
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Oczywiście, że znam Skrillexa. Uwielbiam go za jego twórczość ;) Jest taki młody a już tyle sukcesów odniósł;. Pozazdrościć tylko, że byłaś na ich koncercie;). Tak to prawda, ta muzyka wywołuję u mnie takie emocje, które trudno mi nawet opisać ;)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Dopiero odkrywam dubstep, znacie Skrillexa? Głośno o nim ostatnio, nawet dostał Grammy. A z DnB rewelacyjne jest Pendulum ;) byłam na koncercie, aż ziemia się trzęsła. Chyba nie ma lepszej muzyki do totalnego szaleństwa.

Skrillex jest świetny ;) Zazdroszcze, że byłaś na koncercie ! :D
 

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Co do Skrillex to ogólnie nie lubię.
Ale w tym utworze z refrenu wydobył czystą magię.
Szkoda, że całość nie trzyma takiego poziomu.

Refren to miazga totalna.

http://www.youtube.com/watch?v=GiyAJxacEo0
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dla mnie Skrillex i dubstep jako taki kopiuje to, co już było wcześniej czyli DnB, tyle że akurat teraz owy kierunek jest mocno lansowany. Nie widzę jakiejś przełomowej różnicy, choć też specjalistą nie jestem,.
Jeśli idzie o Pendulum, zarówno podoba mi się czysta elektronika z pierwszego albumu jak i te nowsze krążki, będące fuzją z rockiem. Praktycznie nie mają słabych kawałków, choć sam niezbyt lubię wokalne wstawki ala reggae, które rzadko, ale się zdarzały. Z podobnych klimatów warto posłuchać projektu Noisia. Ich Machine Gun = moc.
 
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
hehehe... ktoś się za późno urodził :]

D'n'B umarł... po raz pierwszy koło 2000 roku, a potem jeszcze kilka razy, he he he.
Ostatecznie ma się całkiem dobrze, ale żeby pisać że to gatunek przyszłości to gruba przesada.

No ale dubstep is dead for real... A nazwę gatunku ukradli producenci w stylu Skrillex, Nero, DoctorP.
That's right kids... to w ogóle nie jest dubstep! To popłuczyny po wspaniałej muzie jaką był dubstep w latach 2002-2008, kiedy to trzeba było ruszyć d... do kluby żeby go posłuchać. Bo dubstepu słucha się całym ciałem. Jeżeli bas nie nigdy nie wyprostował Ci koszulki na klacie to nie mów, że słuchałeś dubstepu bo to nieprawda.
Jeżeli nie słyszałeś Mali, Vex'd, Distance, Goth Trad, pierwszej! płyty Skreama... to nie mów że słuchasz dubstepu bo to nieprawda.

@ Ace of Spades, uściślijmy: najcięższy nurt dubstepu kopiuje to co działo się w najcięższym nurcie d'n'b, ale na tym podobieństwa się kończą. D'n'b i dubstep przede wszystkim oparte są na zupełnie rożnej rytmice. Inna jest idea imprezy dubstepowej. (Oczywiście prawdziwej, a nie kopii show d'n'b, czy koncertu rockowego, czy dowolnej wiksy. Uwaga: jeżeli impreza dubstep przypomina z wyglądu dyskotekę lub koncert rockowy - nie jest imprezą dubstepową:)

Co tam jeszcze.... Mt Eden? To gwiazda Youtuba :) To w ogóle nie jest postać ze sceny dubstepowej :)
Jakby tak przeanalizować ten syf to są de fakto jakieś transy, grane na 3, z brudnymi dźwiękami, podobnymi do tych, które teraz spotyka się w muzyce, która przez większość jest błędnie nazywana dubstepem.
Tak daleko jest Mt Eden od dubstepu :)
Powodzenia dzieciaki w rozwijaniu swojej estetyki muzycznej. Ale słuchając takich rzeczy jak Pendulum czy Skrillex robicie krzywdę swojej wrażliwości muzycznej.

Polecam dubstepforum.pl - tam najszybciej dowiecie się co to dubstep, a co produkt dubstepopodobny.
 

mrlukas19

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Powodzenia dzieciaki w rozwijaniu swojej estetyki muzycznej. Ale słuchając takich rzeczy jak Pendulum czy Skrillex robicie krzywdę swojej wrażliwości muzycznej.

Od dłuższego czasu słucham Pendulum czy Skrillex i uwierz mi, mój słuch i wrażliwość muzyczna nie ucierpiała :)
 

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Gatunki przyszłości main streamu, o to właściwie mi chodziło.
Ja te gatunki odkryłem stosunkowo niedawno tak, że nie wiem kto do końca jest kim.
Ale zdążyły mi się już znudzić, szczególnie te komercyjne odmiany.
 

edek_77

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mój zdecydowany faworyt drumowy:

http://www.youtube.com/watch?v=AaBnJN6S4tY
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
hehehe... ktoś się za późno urodził :]

D'n'B umarł... po raz pierwszy koło 2000 roku, a potem jeszcze kilka razy, he he he.
Ostatecznie ma się całkiem dobrze, ale żeby pisać że to gatunek przyszłości to gruba przesada.

No ale dubstep is dead for real... A nazwę gatunku ukradli producenci w stylu Skrillex, Nero, DoctorP.
That's right kids... to w ogóle nie jest dubstep! To popłuczyny po wspaniałej muzie jaką był dubstep w latach 2002-2008, kiedy to trzeba było ruszyć d... do kluby żeby go posłuchać. Bo dubstepu słucha się całym ciałem. Jeżeli bas nie nigdy nie wyprostował Ci koszulki na klacie to nie mów, że słuchałeś dubstepu bo to nieprawda.
Jeżeli nie słyszałeś Mali, Vex'd, Distance, Goth Trad, pierwszej! płyty Skreama... to nie mów że słuchasz dubstepu bo to nieprawda.

@ Ace of Spades, uściślijmy: najcięższy nurt dubstepu kopiuje to co działo się w najcięższym nurcie d'n'b, ale na tym podobieństwa się kończą. D'n'b i dubstep przede wszystkim oparte są na zupełnie rożnej rytmice. Inna jest idea imprezy dubstepowej. (Oczywiście prawdziwej, a nie kopii show d'n'b, czy koncertu rockowego, czy dowolnej wiksy. Uwaga: jeżeli impreza dubstep przypomina z wyglądu dyskotekę lub koncert rockowy - nie jest imprezą dubstepową :)

Co tam jeszcze.... Mt Eden? To gwiazda Youtuba :) To w ogóle nie jest postać ze sceny dubstepowej :)
Jakby tak przeanalizować ten syf to są de fakto jakieś transy, grane na 3, z brudnymi dźwiękami, podobnymi do tych, które teraz spotyka się w muzyce, która przez większość jest błędnie nazywana dubstepem.
Tak daleko jest Mt Eden od dubstepu :)
Powodzenia dzieciaki w rozwijaniu swojej estetyki muzycznej. Ale słuchając takich rzeczy jak Pendulum czy Skrillex robicie krzywdę swojej wrażliwości muzycznej.

Polecam dubstepforum.pl - tam najszybciej dowiecie się co to dubstep, a co produkt dubstepopodobny.
Mam świadomość sceny, o której mówisz, chociaż przyznaję, że w niej nie siedzę. Natomiast wyznaczasz trend, który występuje u fanów niemal każdego gatunku, jaki się szerzej wybił. Czyli: dzieciaki to słuchają popłuczyn, a ja jestem pro. Tylko, żeby zejść choć trochę do ,,podziemia", czy odbić od głównego nurtu, trzeba się osłuchać. Banałów i prostych kopii właśnie. Jeśli bowiem muzyka od razu wpada w ucho i można ją wyczuć od jednego wysłuchania, to może i jest dobra, ale jako element kultury - nie. Także nie dziw się, że ludzie słuchają nowomodnych zespołów. O to właśnie chodzi. Żeby załapali, że im się podoba i na własną rękę drążyli temat dalej. Tak samo rozkoszni są true metale, którzy zgrzytają zębami na nazwę SOAD czy Linkin Park i dorabiają sobie ideologię, iż ich Burzum jest prawdziwym metalem. Cóż, jest, ale żeby go wyczuć trzeba dojść do pewnego poziomu osłuchania właśnie. A to komeryjne zespoły i projekty dzięki przystępności ułatwiają ów zadanie na początku przygody z muzyką. Co do klasyfikacji gatunkowej nie mylisz się - ale wywyższając się z tą wiedzą brzmisz infantylnie. Skrillex to oczywisty pozer, ale taki właśnie ma być. On doskonale o tym wie, bo jest produktem medialnym przeznaczonym do sprzedaży, nie nagrywania ambitnej muzyki. Do niektórych ten typ przemawia, także stawianie swojej ,,wrażliwości muzycznej" nad inną nie ma sensu, bo muzyka ostatecznie ma się podobać i tyle.
Także nie przesadzajmy, bo to temat tak rozciągliwy, że jedynym argumentem, aby go zamknąć przyszłoby uznać, że tylko Kraftwerk był jedynie prawdziwą elektroniką.
 
Do góry