Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Globalny dochód Facebooka w 2011 roku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Internetoholik

Internetoholik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 September 2011 - 17:26

Wokół tej cały wrzawy jaka jest teraz w sieci na temat Google +, która już mi się kompletnie znudziła, niektórzy zapomnieli o Facebooku, który wbrew pozorom nadal jest najsilniejszą platformą społecznościową. Mimo tego, że przycisk +1 ma około 7 razy większą wartość rynkową.

W tym roku, globalny dochód Facebooka będzie równy 4.27 miliardów dolarów, gdzie w tamtym roku, zarobił „jedynie” 2 miliardy. Na nasze skromne polskie złote to będzie około 13 miliardów.

Zarobki Facebooka

Odchodząc jednak od tematu, jak myślicie, kto wygra wojnę FB vs Google +1? Czy można to w ogóle nazwać wojną? Oboje z siebie zrzynają pomysły. Tu i tu pracują największe mózgi świata, a i tak ciągle tylko się do siebie upodabniają. A może pojawi się kolejny portal, który pobije obydwa jak np. Diaspora ;-)?

Użytkownik Internetoholik edytował ten post 23 September 2011 - 17:27

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Kert

Kert

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 24 September 2011 - 13:36

Facebook strzela sobie w stopę kolejnymi modernizacjami więc pewnie większość będzie przechodziła na google+. Ostatnio czytałem, że facebook będzie pełnił funkcję albumu ze zdjęciami na osi czasu, przez co komunikacja między użytkownikami będzie okrojona.
  • 0

#3 Zuetamiush

Zuetamiush

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 420 postów

Napisano 09 October 2011 - 12:46

Coraz bardziej ostatnio na FB wydziwiają ze zmianami kosmetycznymi, to jest fakt. Jednak jestem człowiekem, który w ciągu dnia na facebooku przebywa 10-20 minut, co rozkłada się na 5,10 logowań w ciągu dnia, ale w sumi mi to wisi, bo nie przywiązuję się do takich portali. Ale chyba nic nie może konkurować z Facebookiem, co by nie zrobili, ludzie i tak z tego będą korzystać i nadal godzinami siedzieć, ponarzekają i zaraz się przyzwyczają.
  • 0

#4 Mayte

Mayte

AlienumMundi

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów

Napisano 09 October 2011 - 19:00

Raczej będą siedzieć na FaceBook'u do puki zachodu nie opanuje nowa moda. Jeśli google przeprowadziło by umiejętna grę z uczuciami amerykanów i większości europejczyków to możliwe, że zyskaliby duże pole do manewru. Najlepszym dla nich wyjściem było by odłączenie FaceBook'a, chociażby na godzinę od sieci. Więc pewnie cicho sprzyjają anonimowym z akcja na 5listopada. Gdyby FB został odłączony nawet na chwile ludzie lawinowo szukali by zastępstwa i tak o to znaleźliby Google Plus. Co do kasy to nie źle zarabia ta społecznościówka.
  • 0

#5 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8914 postów

Napisano 10 October 2011 - 07:02

Gdyby FB został odłączony nawet na chwile ludzie lawinowo szukali by zastępstwa i tak o to znaleźliby Google Plus. Co do kasy to nie źle zarabia ta społecznościówka.

Nie sądzę. Portale opierają się na relacjach ze znajomymi, a nowe konto na innej stronie nie oznacza przecież doglądania tych samych ludzi. Chyba, że mówimy o co najmniej tygodniowej przerwie, co jest mało realne. Już bardziej zdanie ludzi zmieniłaby świadomość jak dogłębnie przetwarzane są ich dane. W każdym razie, takiej marki nie da się podburzyć z dnia na dzień.
Prognozy, co do popularności wystawiałbym ostrożnie. G+ powoli się rozkręca. FB ma rzecz jasna bardzo dobrą pozycję i jeszcze przez pewien czas pewnie będzie mieć, ale tak trochę z innej beczki - kiedyś poczta Yahoo uchodziła za najlepszą, podczas gdy dziś standardem jest Gmail. Sądzę, że prym FB nie jest niezachwialny, szczególnie że obecnie wynika on z mody, zamiast z rozwiązań.

Użytkownik Caleb edytował ten post 10 October 2011 - 07:05

• 0

#6 Mayte

Mayte

AlienumMundi

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów

Napisano 15 October 2011 - 09:45

Ja jednak dalej utrzymuje, że godzinna przerwa wystarczyła by amerykanom i wielu młodym polakom na zmianę FB na np. Google+ Dlaczego? ponieważ widzę, że oni korzystają z FB do zabawy, nie przejmują się stratą własnych danych, jednak odcięcie nawet chwilowe w godzinach popołudniowych nakręciłoby fale przenosin. Jak jedna osoba przejdzie to i druga za nia i tak dalej. Szczególnie jeśli się znają dobrze i korzystały w tym samym czasie z FB.

Co do Google+ to nie wiem, zobaczymy. Google miało już kilka serwisów które nie wypaliły więc jeśli FB będzie kopiował wiele możliwości z Googla i konkurencji to może zatrzymać się lub zwolnić bardzo migracja z FB do G+. Ale zobaczymy może nagle znajdzie się wielkim boom na G+ i wszystko rzuci w diabły FB. Ludzie to nie przewidywalne stworzenia.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 szawi69

szawi69

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 24 June 2012 - 14:49

dla mnie to typowe banki, ktore pekna. ludzie zbyt podniecili sie fb i portalkami spolecznosciowymi. nie wiadomo jakie naprawde wartosci przedstawiaja. to wirtualny swiat. podejrzewam, ze jak nastapi zgon, wielu ludzi sie nie pozbiera. nk dogorywa. fb czeka to samo. w koncu sie znudzi. to towar niemierzalny.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0