Globalny dochód Facebooka w 2011 roku

Status
Zamknięty.

Internetoholik

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wokół tej cały wrzawy jaka jest teraz w sieci na temat Google +, która już mi się kompletnie znudziła, niektórzy zapomnieli o Facebooku, który wbrew pozorom nadal jest najsilniejszą platformą społecznościową. Mimo tego, że przycisk +1 ma około 7 razy większą wartość rynkową.

W tym roku, globalny dochód Facebooka będzie równy 4.27 miliardów dolarów, gdzie w tamtym roku, zarobił „jedynie” 2 miliardy. Na nasze skromne polskie złote to będzie około 13 miliardów.

Zarobki Facebooka

Odchodząc jednak od tematu, jak myślicie, kto wygra wojnę FB vs Google +1? Czy można to w ogóle nazwać wojną? Oboje z siebie zrzynają pomysły. Tu i tu pracują największe mózgi świata, a i tak ciągle tylko się do siebie upodabniają. A może pojawi się kolejny portal, który pobije obydwa jak np. Diaspora ;-)?
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Facebook strzela sobie w stopę kolejnymi modernizacjami więc pewnie większość będzie przechodziła na google+. Ostatnio czytałem, że facebook będzie pełnił funkcję albumu ze zdjęciami na osi czasu, przez co komunikacja między użytkownikami będzie okrojona.
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Coraz bardziej ostatnio na FB wydziwiają ze zmianami kosmetycznymi, to jest fakt. Jednak jestem człowiekem, który w ciągu dnia na facebooku przebywa 10-20 minut, co rozkłada się na 5,10 logowań w ciągu dnia, ale w sumi mi to wisi, bo nie przywiązuję się do takich portali. Ale chyba nic nie może konkurować z Facebookiem, co by nie zrobili, ludzie i tak z tego będą korzystać i nadal godzinami siedzieć, ponarzekają i zaraz się przyzwyczają.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Raczej będą siedzieć na FaceBook'u do puki zachodu nie opanuje nowa moda. Jeśli google przeprowadziło by umiejętna grę z uczuciami amerykanów i większości europejczyków to możliwe, że zyskaliby duże pole do manewru. Najlepszym dla nich wyjściem było by odłączenie FaceBook'a, chociażby na godzinę od sieci. Więc pewnie cicho sprzyjają anonimowym z akcja na 5listopada. Gdyby FB został odłączony nawet na chwile ludzie lawinowo szukali by zastępstwa i tak o to znaleźliby Google Plus. Co do kasy to nie źle zarabia ta społecznościówka.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Gdyby FB został odłączony nawet na chwile ludzie lawinowo szukali by zastępstwa i tak o to znaleźliby Google Plus. Co do kasy to nie źle zarabia ta społecznościówka.
Nie sądzę. Portale opierają się na relacjach ze znajomymi, a nowe konto na innej stronie nie oznacza przecież doglądania tych samych ludzi. Chyba, że mówimy o co najmniej tygodniowej przerwie, co jest mało realne. Już bardziej zdanie ludzi zmieniłaby świadomość jak dogłębnie przetwarzane są ich dane. W każdym razie, takiej marki nie da się podburzyć z dnia na dzień.
Prognozy, co do popularności wystawiałbym ostrożnie. G+ powoli się rozkręca. FB ma rzecz jasna bardzo dobrą pozycję i jeszcze przez pewien czas pewnie będzie mieć, ale tak trochę z innej beczki - kiedyś poczta Yahoo uchodziła za najlepszą, podczas gdy dziś standardem jest Gmail. Sądzę, że prym FB nie jest niezachwialny, szczególnie że obecnie wynika on z mody, zamiast z rozwiązań.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ja jednak dalej utrzymuje, że godzinna przerwa wystarczyła by amerykanom i wielu młodym polakom na zmianę FB na np. Google+ Dlaczego? ponieważ widzę, że oni korzystają z FB do zabawy, nie przejmują się stratą własnych danych, jednak odcięcie nawet chwilowe w godzinach popołudniowych nakręciłoby fale przenosin. Jak jedna osoba przejdzie to i druga za nia i tak dalej. Szczególnie jeśli się znają dobrze i korzystały w tym samym czasie z FB.

Co do Google+ to nie wiem, zobaczymy. Google miało już kilka serwisów które nie wypaliły więc jeśli FB będzie kopiował wiele możliwości z Googla i konkurencji to może zatrzymać się lub zwolnić bardzo migracja z FB do G+. Ale zobaczymy może nagle znajdzie się wielkim boom na G+ i wszystko rzuci w diabły FB. Ludzie to nie przewidywalne stworzenia.
 

szawi69

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
207
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
strzelin
dla mnie to typowe banki, ktore pekna. ludzie zbyt podniecili sie fb i portalkami spolecznosciowymi. nie wiadomo jakie naprawde wartosci przedstawiaja. to wirtualny swiat. podejrzewam, ze jak nastapi zgon, wielu ludzi sie nie pozbiera. nk dogorywa. fb czeka to samo. w koncu sie znudzi. to towar niemierzalny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry