Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Prenalen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 farm

farm

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 15:38

Prenalen-syrop

Przeziębiona kobieta w ciąży lub matka karmiąca to zawsze większy problem w doborze bezpiecznego preparatu. W aptekach jednak można suplement diety Prenalen. Jest to naturalny preparat oparty na skoncentrowanych sokach z czarnych porzeczek i malin oraz wyciągu z czosnku. Zawiera witaminę C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem, zatem dla zachowania trwałości dodano minimalną ilość konserwujących dodatków. 3 miarki dziennie poprawiają kondycję przeziębionej w tym szczególnym okresie.
150g wystarczy na ok. tydzien kuracji. Może być stosowany sam lub jako dodatek do terapii. cena to ok 15zł.
  • 0

#2 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1116 postów

Napisano 08 październik 2012 - 14:12

Czy ten syrop mozna kupic bez recepty i czy mozna go przyjmowac prewencyjnie ?
  • 0

#3 Hipcio87

Hipcio87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 11 październik 2012 - 14:53

Jest do kupienia bez recepty-kupowałam go swojej siostrze więc wiem na pewno. Miała dosyć tabletek, syrop był dla niej wybawieniem.
Co do stosowania zapobiegawczego - jak najbardziej bo jego skład to nautralne składniki, dlatego warto od razu nadmienić, że nie może stać długo!!
  • 0

#4 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 11 październik 2012 - 19:54

Zapobiegawczo polecam też Prenalen z kwasami omega i magnezem, kwasy omega też mają działania zapobiegające przeziębieniom. Prenalen bardzo dobrze znam, u mnie fajnie się sprawdzał. trzeba tylko pamiętać że ma tylko naturalne składniki dlatego termin przydatności po otwarciu jest bardzo krótki.
  • 0

#5 Hipcio87

Hipcio87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 17 październik 2012 - 07:43

Dokładnie, wspomniałam o tym samym, ale znałam tylko ten na przeziębienia. Kobiety u mnie w szpitalu narzekają na zażywanie tabletek, podrzucę im pomysł syropu w takim razie.
  • 0

#6 Ola44

Ola44

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:46

Moja bratowa będąc w ciąży piła ten prenalen na przeziębienie, a teraz jak karmi i trochę ją zaczęło pobierać przeziębienie, to kupiła go sobie kolejny raz i jeszcze poleca naszej koleżance co ostatnio zaciążyła.

A co do tego z magnezem i kwasami to warto go pić ot tak na codzień, dla uzupełnienia niedoborów magnezu i kwasów omega:)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 madziulek1985

madziulek1985

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 232 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 10:36

Zgadzam się  zprzedmówczynią, mi bardzo pomógł na te masakryczne skurcze nów. Miałam takie, że nie byłam w stanie wyprostować nóg, a regularnie pijąc ulżył mi bardzo. Tylko trzeba wstrząsnąć przed użyciem bo Olej z wiesiołka może się wytrącać, ale prenalen chyba ma jeszcze pastylki na gardło, myślę, że jak ten syrop jest skuteczny to i pastylki będą dobre.

• 0

#8 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2014 - 16:11

przetestowałam syrop, pastylki na gardło i spray do nosa, ogólnie polecam, u mnie pomogły :)

• 0

#9 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 21:22

Nareszcie jest coś na rynku co jest naprawde dobre i skuteczne dla kobiet w ciąży no i matek karmiących bo u takich młodych mam nie łatwo też o bezieczne środki lecznicze.

• 0

#10 Maja Grądka

Maja Grądka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 14:54

Hej, dziewczyny a stosowałyście te nowe multiwitaminy Prenalenu???

• 0

#11 madziulek1985

madziulek1985

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 232 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 13:40

Ja miałam prenalen magnez, multivit + dha wszedł jak już byłam po porodzie, znaczy dowiedziałam się, że jest, to kupiłam jedno opakowanie bo potem przestawiłam się na laktację :) Ja go bardzo lubię, więc nawet nie szukałam innych witamin, teraz w sumie to już dawno nie karmię, ale kończę sobie opakowanie.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 18:09

Ja Prenalen znałam tylko ze specyfików do walki z przeziębieniem a jednak marka się rozwija i już pełna gama suplementów dla kobiet w ciąży :) Fajnie wiedzieć a nóż się przyda :)

• 0

#13 lukrecjaa

lukrecjaa

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:16

trzeba pamietac, ze prenalen to nie tylko suplement dla kobiet w ciazy, ale rowniez jest swietny dla kobiet starajacych sie o ciaze, bo zawiera kwas foliowy, ktory wzmacnia organizm:) 

• 0

#14 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1116 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 15:11

Masz racje, spokojnie też mozna go przyjmować w okresie kiedy karmisz piersią i  potrzebujesz własnie jeszcze dodatkowej ochrony witaminowej.

• 0

#15 apra

apra

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 17:24

Jest specjalna seria prenalen laktacja, który też zawiera witaminy i minerały najwyższej chyba jakości.  Po porodzie jak znalazł bo wzmacnia organizm .

• 0

#16 madziulek1985

madziulek1985

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 232 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 21:47

Nie chyba tylko na pewno najwyższej jakości. Prenalen laktacja jest tak skomponowany żeby uzupełniać zapotrzebowanie matki i dziecka. Wiadomo, że dziecko wszystko czego potrzebuje to sobie wyssie, a matka musi uzupełnić braki.

• 0

#17 apra

apra

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 16:53

No tak :) Ale w ogóle to fajnie, że są tego rodzaju suplementy , bezpieczne i skuteczne dla dziecka i mamy.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#18 madziulek1985

madziulek1985

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 232 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 10:19

Teraz od jakiegoś czasu jest w sprzedaży w aptekach prolaktan prenalen, który jest specjalnie na wsparcie laktacji i fajnie pomaga, fakt że trzeba się trochę jeszcze wysilić, często przystawić dziecko do piersi, dużo pić itp, ale z nim jest łatwiej.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0