Jaką dietę wybrać?

ewciaplock177

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Płock
Witajcie. chciałabym schudnąć 11kg. Niestety moje życie prywatne mało mi na to pozwala ale muszę się w końcu zaprzeć i schudnąć. Całymi dniami jestem ze swoją roczną córką, przy niej ciężko cokolwiek zrobić, no poza tym, że przy ładnej pogodzie chodzimy na spacery i w kółko trzeba coś sprzątać. Chciałabym jakąś dietę, w której można jeść owoce, warzywa a nie tak jak przy diecie DUKAN. Możecie mi coś polecić?
Pozdrawiam :)
 

tomciopaluch

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Cześć!
Nie martw się 11kg to nie tak dużo. Jeśli córka jest ruchliwa to na pewno pomoże w odchudzaniu. Co do konkretnej diety to polecam indywidualną konsultację z dietetykiem. Niestety nie znam żadnego dobrego dietetyka z Płocka lub okolic. Sam korzystam z usług Grzegorza Kowaluka (trener/dietetyk z lublina ).
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Według mnie nie ma co sie bawić w jakieś nie sprawdzone diety, jak już to poradź się specjalisty. Możesz również poszukać stron internetowych związanych z tematyką diet, na przykład coś takiego jak vimed.pl/blog
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Jeśli Twoja córka nie zaczęła jeszcze chodzić, to na pewno zacznie. Sama zobaczysz jak zmieni się Twoja aktywność fizyczna w ciągu dnia. Dodatkowo możesz poszukać w internecie ćwiczeń dla młodych mam, które pozwalają zrzucić mamie zbędne kalorii, a dziecku dobrze się bawić. Pamiętaj również o przestrzeganiu podstawowych zasad żywienia. Ostatni posiłek spożywaj nie póżniej niż 3 godziny przed położeniem się do łóżka, zwiększ ilość spożywanych owoców i warzyw, zrezygnuj z czerwonego mięsa na rzecz drobiu i ryb, a biały makaron i chleb zamień na pełnoziarnisty. Przestrzeganie powyższyż zasad gwarantuje sukces.
 

prosiaczek1999

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z powyższą opinią. Jeśli nie masz zaufanego dietetyka, z którym mogłabyś się spotkać osobiście, lepiej skorzystać z porad online, bądź telefonicznych. Dietetyk po rozmowie z Tobą ułoży dietę z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Z prostych zasad od których każdy może zacząć - ograniczyć nadmiarowe posiłki, nie jeść przed samym snem, nie podjadać wieczorami do telewizora itd :) wbrew pozorom takie niby małe zmiany mogą robić sporą różnicę. Wyłączyć także śmieciowe jedzenie z dziennego menu jeśli się takowe pojawia. Ponadto przychylam się do jedzenia ryb, białego mięsna.
 

Rymek

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Najlepsza dieta to taka nisko węglowodanowa.
Urozmaicić swoje posiłki, może jakieś wspomagacze do spalania tłuszczu...
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
A ja polecam dietę, która pomogła mi odzyskać figurę po ciąży. Dieta cambridge, byłam na niej 5 miesiecy, pozbyłam sie15 kg. Dodam, że było to pół roku temu a waga nadal zatrzymała się na tym etapie. Tak więc śmię twierdzić że efekt jojo mnie nie złapie.
Nie ma co próbować strasznych drastycznych diet które tylko wyniszczą nam ogranizm, Też myślałam ,że można iść na skróty, ale tak się nie da. Dobrze dopasowana dieta i efekt murowany!
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Znamy, znamy :) Sama dość mocno za nią głosowałam swego czasu, jako jedna z osób będących na DC. Ile już jesteś po niej? Jak samopoczucie? Efekty? Wracasz do batoników? Przepisów? :)
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Dorka123 napisał:
Znamy, znamy :) Sama dość mocno za nią głosowałam swego czasu, jako jedna z osób będących na DC. Ile już jesteś po niej? Jak samopoczucie? Efekty? Wracasz do batoników? Przepisów? :)
Efekty są jak pisałam wyżej i nadal stoją w miejscu. Więc się cieszę:d Powiem Ci ,że czuję się dobrze. A nawet bardzo, bo dieta zmobilizowała mnie do zdrowszego odżywiania. Czasem zaglądam na ich stronkę mają parę przepisów z których nadal korzystam. Batoniki.... nie przypominaj mi D: są przepyszne.... czasem sięgam.
 
D

Dorka123

Guest
hehehe... batoniki mnie najbardziej na tej diecie kuszą... uwielbiam słodycze, a inna dieta możliwości jedzenia słodyczy nie daje ;)
 
D

Dobrawa

Guest
A dla mnie z produktów Cambridge najsmaczniejsze są napoje smakowe. Uwielbiam kakaowy i cappuccino.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Samba spróbój kurczaka z soczewicą, pomysł na zdrowy obiadek. A na kolacje można zrobić kolorową sałatkę z tuńczyka. Daj znać czy ci smakowało.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Znam jedne i drugie kochana. Regularnie tam zaglądam, choć moja przygoda z DC w zasadzie dobiega końca. Ale chętnie wspieram wszystkie odchudzające się osoby, jako przykład takiej, której się udało :)
 
Do góry