ESPUMISAN dla dzieci

ewciaplock177

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Płock
Witajcie
Wasze pociechy miały bądź mają problemy z kolką niemowlęcą? Co stosujecie? Ja używałam ESPUMISANU dla dzieci, jednak nie uważam tego leku za najlepszy na kolkę dziecięcą. Moja córcia miała kolkę aż do 7 miesiąca. Naprawdę było ciężko. Zazdroszczę mamom, które nie musiały przeżywać kolki u swojego dziecka. Kiedyś ktoś z rodziny mi powiedział, że dawniej używano Proszek troisty na kolki u dzieci, więc go kupiłam. Ale po przeczytaniu ulotki, niestety nie podałam swojej córce, ponieważ było tam napisane, że można go stosować dopiero od 12 roku życia.
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
ewciaplock177 napisał:
Witajcie
Wasze pociechy miały bądź mają problemy z kolką niemowlęcą? Co stosujecie? Ja używałam ESPUMISANU dla dzieci, jednak nie uważam tego leku za najlepszy na kolkę dziecięcą. Moja córcia miała kolkę aż do 7 miesiąca. Naprawdę było ciężko. Zazdroszczę mamom, które nie musiały przeżywać kolki u swojego dziecka. Kiedyś ktoś z rodziny mi powiedział, że dawniej używano Proszek troisty na kolki u dzieci, więc go kupiłam. Ale po przeczytaniu ulotki, niestety nie podałam swojej córce, ponieważ było tam napisane, że można go stosować dopiero od 12 roku życia.
ewciaplock177 napisał:
Witajcie
Wasze pociechy miały bądź mają problemy z kolką niemowlęcą? Co stosujecie? Ja używałam ESPUMISANU dla dzieci, jednak nie uważam tego leku za najlepszy na kolkę dziecięcą. Moja córcia miała kolkę aż do 7 miesiąca. Naprawdę było ciężko. Zazdroszczę mamom, które nie musiały przeżywać kolki u swojego dziecka. Kiedyś ktoś z rodziny mi powiedział, że dawniej używano Proszek troisty na kolki u dzieci, więc go kupiłam. Ale po przeczytaniu ulotki, niestety nie podałam swojej córce, ponieważ było tam napisane, że można go stosować dopiero od 12 roku życia.
Ha! Pytanie brzmi dlaczego mała miała te kolki :) Nie wiem czy wiesz, ale nie zawsze pojawiają się one przez nierozwinięty układ pokarmowy ;) A co do samego espumisanu, to kiedyś go spróbowałam sama i mi bardzo smakował, jednak z racji tego, że nie jestem dzieckiem przestawiłam się na easy, bo łatwiej go przemycać w portfelu :p
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Znam kolki od podszewki i wiem, że duuuużo robi dieta bo jak po zrobieniu wszystkich badań nic nie wyszło, po odstawieniu drożdżowego, wzdymającego, smażonego, tłustego, solonego, zbyt pikantnego surowych warzyw i owoców i Bóg wie czego jeszcze już nie pamiętam. To dosyć pomogło, ale niestety nie do końca ale jak zaczęłam podawać espumisan w kropelkach to już było super, czasem nie było wyjścia i kateter w ruch, ale jakoś dotrwałyśmy do konca kolek.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
właśnie chyba tylko do szynszyli się nadaje, bo nie z każdą kolką sobie radzi, a juz na pewno nie z tą mocniejszą. Takie kropelki niemieckie, nie wiem czy znacie, sab simplex - to jest o wiele bardziej skuteczne i naprawdę polecam, jako mama, która też przez to przechodziła z synkiem :) ciężko je zdobyć, ale od czegoś istnieją mamuśkowe fora i rodzina oraz znajomi, czasem ktoś ma na sprzedaż lub chce odstąpić, albo jedzie do De i może przywieźć. Warto, wierzcie mi :)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Hah, wszystkie te kropelki są niemieckie i tak na prawdę przygotowywane są na podobnej bazie. Tzn. każdy zawiera simeticon.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
ale jednak działanie mają całkiem różnie, zresztą pewnie co mama i co dziecko, to opinia ;)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
majq napisał:
Hah, wszystkie te kropelki są niemieckie i tak na prawdę przygotowywane są na podobnej bazie. Tzn. każdy zawiera simeticon.
No wiesz, nie do końca. Muszą być różnice skoro jednemu dziecku pomaga jedno drugiemu co innego. U mnie jednej córce pomogły sab simplexs a na drugą kompletnie nie działały. Za to espumisan się sprawdził świetnie i do tego był o wiele tańszy. No, ale chyba największe znaczenie ma to zeby uważać co się je.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
A pomagał ten normalny espumisan w kroplach czy ten silniejszy? napewno dieta jest bardzo ważna, częste kładzenie dziecka na brzuszku, praca nóżkami, masaże. To są napewno dobre, sprawdzone metody.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
jaka29 napisał:
A pomagał ten normalny espumisan w kroplach czy ten silniejszy? napewno dieta jest bardzo ważna, częste kładzenie dziecka na brzuszku, praca nóżkami, masaże. To są napewno dobre, sprawdzone metody.
Ten o mniejszym stężeniu używałam bo wtedy nie wiedziałam, ze sa do wyboru dwie opcje, a jak się dowiedziałam to już właściwie kolki były na wykończeniu :) Jak mi się jeszcze jakieś maleństwo trafi to już będę mądrzejsza o te informację :p
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ile się kropli wtedy aplikuje dziecku jeśli się kupiło to większe stężenie espumisanu?
 

emetka

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
monikat napisał:
A mojemu dzieciaczkowi niestety espumisan nie pomagał , co więcej ja mam okropne wzdęcia i mnie akurat pomaga
widac co organizm to ma inaczej
ja właśnie po ciąży mam straszne problemy :( nie stosowałam nigdy espumisanu ale wszyscy mnie namawiają. nie wiem tylko czy ten easy czy max bo masakrę mam :( Mała na razie odpukać bez sensacji
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
emetka napisał:
A mojemu dzieciaczkowi niestety espumisan nie pomagał , co więcej ja mam okropne wzdęcia i mnie akurat pomaga
widac co organizm to ma inaczej
ja właśnie po ciąży mam straszne problemy :( nie stosowałam nigdy espumisanu ale wszyscy mnie namawiają. nie wiem tylko czy ten easy czy max bo masakrę mam :( Mała na razie odpukać bez sensacji
Ale masz szczęście, swoje bóle jakos wytrzymasz a ten płacz to masakra. Zastanow sie jakie masz silne te wzdęcia i wtedy wybież max lub easy, ale jak masakre masz to weź max.
 
D

Dobrawa

Guest
Zaciekawiło mnie to co pisałyście o wersi "słabszej" i mocniejszej. Jaka to jest mocniejsza wersja dla dzieci ? Moze pojawiło się coś czego nie mialam jeszcze ?
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
ja polecam espumisan bardzo pomógł mojemu synkowi. Miesiąc po urodzeniu dostał kolki i podawałam mu espumisan raz dziennie po 20 kropli i problem z kolka minął.Teraz synek skończył roczek i wczoraj zabolał go brzuszek,prężył się strasznie podałam mu espumisan i po 30 min ból znikł :)
 
N

nianiaSweet

Guest
espumisan dla dzieci ma słodki bananowy smak dzięki czemu dziecko chętnie wypije takie lekarstwo, poza tym slodki uspokaja wiec jest dodatkowy plus.
 
Do góry