Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Relanium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 BeatBoxPL

BeatBoxPL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 16:28

Relanium przepisywany przez lekarzy na nerwice w brew pozorom jest bardzo uzalezniający mimo znacznej ulgi juz po pierwszej tabletce nawet po 2 tygodniach zażywania nie mozna sie z nim rozstac.
Jest to lek na recepte więc lepiej nei brać go zbyt często gdyz nie zawsze nam go lekarz przepisze (chyba że nie za darmo :D)
oSobiscie odradzam zazywanie tego leko nawet po zaleceniach lekarza są o wiele lepsze i mnie uzalezniające
Zresztą wszystko zalezy od silnej woli. Pozdrawiam
  • 0

#2 Fray

Fray

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4915 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:35

są o wiele lepsze i mnie uzalezniające

np. jakie? :>

• 0

#3 BeatBoxPL

BeatBoxPL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:47

np propranolol który stosowany jest przez kogos z rodziny :)
  • 0

#4 Diviner

Diviner

Deep in the darkest jungle of the Amazon

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1600 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:55

Tylko, że propanolol nie jest anksjolitykiem, działa jedynie obwodowo, blokując wpływ adrenaliny i noradrenaliny na serce. Niestety wszystkie benzodiazepiny mają większy lub mniejszy potencjał uzależniający, ale faktycznie diazepam jest jedną z najbardziej uzależniających benzodiazepin.

Moja matka dostała z przepisu lekarza oxazepam po śmierci jej ojca, tutaj potencjał uzależniający jest znikomy, ale i działanie uspokajające jest dużo słabsze niż w przypadku diazepamu.
  • 0

#5 BeatBoxPL

BeatBoxPL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 18:00

Dokładnie chociaż propranolol nie uzaleznia bardziej jedynie pomaga lecz nie na długi okres z kolei inne pomoga na dluzej lecz sie juz od nich nie obedziesz i wkońcu bedziesz przyjmował coraz wiecej od połowy piątek do całej przez połowy dziesiątek aż po cała 10. Oczywiscie najlepiej nie brać leków można iśc na terapie kto w nią uwierzy temu pomorze a niedowiarkom zostawiamy leki lub tak jak mówiłem silną wole i życzymy mało stresów !!!
  • 0

#6 majkusia

majkusia

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 133 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 18:19

Ja nie polecam . Kiedyś ojciec wziął 1 tabletkę i nie mógł wstać przez 2 dni!! Nie wiedzieliśmy co się z nim dziej. Nie ma co brać tak silnych leków. Ja czasami biorę sadatif. Jest łagodniejszy, wycisza i uspokaja a dzięki temu pozwala łatwo zasnać. No i co najważniejsze bez recepty.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 18:49

Z lekami jest tak,że na każdego człowieka działają troszeczkę inaczej.Brałam Relanium po śmierci mamy jakieś 2 tyg. i odstawiłam bez problemu.Skłonności do uzależnień też są sprawą indywidualną,więc w sumie każdy może mieć inne doświadczenia jeśli chodzi o leki-trzeba spróbować samemu-opinie innych nie muszą pokrywać się z tym jak lek zadziała na nas samych.

• 0

#8 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 13:43

Ja nie jestem za tak silnymi lekami. Zawsze jest strach że mogą uzależnić. No i po zażyciu samopoczucie napewno nie jest zbyt dobre. Ja jak potrzebuje czegoś na uspokojenie tak szukam w naturalnych środkach. Wolę coś co jest bez recepty, ziołowe czy homeopatyczne aby potem móc normalnie funkcjonować.

• 0

#9 Igrys

Igrys

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 15:36

Bralem diazepam jakies dwa tygodnie, fakt nie jest latwo sie z nim rozstac. Jak mi lekarze zaczeli redukowac dawki dzienne bylem wsciekly!!! A to juz zly znak.

:skrzywiony:

Użytkownik Igrys edytował ten post 12 sierpień 2013 - 15:37

• 0

#10 Iza234

Iza234

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 23:21

Ja na uspokojenie czasami łykam Relanę. pomaga, a silniejszych środków trochę się obawiam

• 0

#11 Guest_michasia90_*

Guest_michasia90_*
  • Goście

Napisano 19 październik 2015 - 18:51

Rowniez jestem przeciwniczką tak silnych lekow- moga uzależnić to po pierwsze, a po drugie- co po odstawieniu? Wolę jakies suplementy, ktore dobrze wplywaja na prace mozgu i nastroj- obecnie pomaga mi revitasens, czuje moc!

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Guest_Amber27_*

Guest_Amber27_*
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2015 - 21:41

Ja na uspokojenie zawsze nervomix. Pomaga w stresujących sytuacjach. Szczególnie teraz przed świętami.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#13 aifoza

aifoza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 489 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 17:08

Lepiej właśnie jest pobrać coś ziołowego a też skutecznego, takie relanium to tylko od lekarza na raceptę ,  i ten uzależnia, ale jak lekarz widzi wskazania to pewnie wypisze coś mocniejszego. Na mnie na szczęście działają ziołowe.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0