Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Leki przeciwbólowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Fray

Fray

Ex Administrator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4915 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 10:20

No więc tak - każdego z nas coś czasem zaboli. Głowa, ząb, ucho. Jakie leki wtedy przyjmujecie? Jakie polecacie?

Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony. Z tych dostępnych w każdych sklepach chyba jednak polecę Ibuprom, gdyż żadne inne nie działały tak dobrze, jak on. :P
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Magda2905

Magda2905

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 316 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 11:13

Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony. Z tych dostępnych w każdych sklepach chyba jednak polecę Ibuprom, gdyż żadne inne nie działały tak dobrze, jak on. :P

Dołączę się do tego. :)
Kiedyś pomagał mi APAP, ale teraz... Zdecydowanie Ibuprom. Ketonal brałam bodajże raz z życiu. Ale tak bolało, że nic innego nie mogło pomóc. :/

Użytkownik Magda2905 edytował ten post 12 wrzesień 2011 - 11:13

• 0

#3 Avia

Avia

stara wiedźma

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6035 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 11:16

Ta, ja też raczej ketonal albo MIG. Zdarzało mi się czasami sięgnąć po tramal, ale to już na receptę.

Użytkownik Calliope edytował ten post 12 wrzesień 2011 - 11:17

• 0

#4 Gusia22

Gusia22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 15:04

Witam. Ja tam ketonalu nie brałam nigdy. Boję się, że jest za silny a ja jestem raczej przeciwniczką brania jakich kolwiek leków. No chyba że już tak boli że się nie daje wytrzymać. Wtedy najlepszym środkiem na to jest właśnie Ibuprom. Apap brałam kiedyś. Ale musiałam wziąć ze dwa żeby cokolwiek zadziałał jednak potem działać przestał więc jak na razie jestem wierna jednak Ibupromowi:) Reszta zdedcydowanie odpada:)
  • 0

#5 BeatBoxPL

BeatBoxPL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:53

Goździkowa przypomina, na ból głowy - Etopiryna :D jakby ktos zapomniał :)
  • 1

#6 enterme

enterme

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 13 wrzesień 2011 - 00:44

Fray - "Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony". Zamiast z wyższej półki powiedziałabym że to jest lek po postu na recepte poniewaz jest silniejszy (ma wieksze stężenie substancji cynnych) nie znaczy to że jest lepszy czy "z wyższej półki" ale po prostu muszą być spełnione pewne przesłanki żeby go zażywać. np. silny ból po usunięciu ósemki. czesto dentysta przepisuje ketonal po zabiegu w razie silnych bóli które mogą wystąpić gdy znieczulenie przestaje działać

szczerze mówiąc zastosowałam po wyrwaniu drugiej ósemki pyralginę bez recepty i efekt był podobno. jest to lek dość skuteczny i dobrze zadział po wyrwaniu zęba bo ma również właściwości lekko uspokajające. jest też bardzo skuteczny na gorączkę, nawet b. wysoką

jeśli chodzi o leki przeciwbólowych OTC (bez recepty) sprzedawanych w aptekach to wbrew pozorom nie ma ich aż tak dużo rodzajów: jest kilka substancji czynnych stosowanych w tych lekach (ibuprofen, naproksen, diclofenac, meloksykam, paracetamol, metamizol). Preparamty często zawierają ten sam składnik ale inaczej się nazywają dlatego warto spojrzeć na ulotkę w celu na przykład nie kumulowania tej samej substancji pod inną nazwą leku.

trzeba dopasować lek do indywidualnych potrzeb i dolegliwości. Jeśli chodzi o stany grypowe świetnie przeciwgorączkowo działa na mnie Pyralgina i biorę ją zawsze kiedy czuję że może rozłozyć mnie przeziębienie. Kiedy miałam nawracjącą kontuzję mięśnia a musiałam wystąpić w meczu to pzrepisano mi ketoprofen i jedynie on pomógł. Warto dobierać lek uważnie a nie przypadkowo. Nie mówię żeby studiować wnikliwie ulotki ale mieć podstawową świadomość
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 traveler

traveler

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 14 wrzesień 2011 - 15:17

Od zawsze biorę Ibuprom i bardzo sobie chwalę :) Zawsze pomaga
  • 0

#8 ania371

ania371

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 wrzesień 2011 - 21:21

uważam , że ketonal jest najskuteczniejszy na wszelkie mocno doskwierające bóle , następny to ibuprom
  • 0

#9 madziorek86

madziorek86

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 15 wrzesień 2011 - 10:01

zgadzam sie ketonal to najlepszy lek na wszelkiego radzaju dolegliwości :)kiedy na bol glowy czy inne bole pomagal mi ibumrom lecz teraz nie widze lepszego leku od ketonalu :)
  • 0

#10 paseczek

paseczek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 16 wrzesień 2011 - 21:15

Mnie pomaga jedynie ketonal ;/ choć kiedyś na migrenę zażywałam takie tabletki musujące za 6 zł bodajże, nazwy nie pamiętam. ale pomagały, jak nigdy i jak nic.
  • 0

#11 Niunqa

Niunqa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 13:17

Może SOLPADEINE musujące? :)

Ketonal to bardzo mocny lek przeciwbólowy i w moim przypadku powodował dyskomfort w żołądku.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 paseczek

paseczek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 13:26

Dokładnie tak, Niunqa :) dzięki za przypomnienie nazwy :papa:
  • 0

#13 Niunqa

Niunqa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 22:40

Polecam się ;)
  • 0

#14 kaka17

kaka17

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 16:20

Ibuprom!:)
  • 0

#15 polaraksa

polaraksa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 21:46

Ibuprom zawsze mam przy sobie,uważam że jest najlepszy.A jeszcze lepszy Ibuprom zatoki.Mnie zawsze pomaga.
  • 0

#16 enterme

enterme

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 21:51

każdy ma swój sprawdzony lek i warto mieć w domu czy pracy w szufladzie jakby zaczynało coś boleć bo często lepiej jest zwalczyć dolegliwość w zarodku bo jak się rozwinie jest trudniej. i jeszcze zależy na co. na poczatki przeziębienia/grypy najskuteczniej działa Pyralgina. Przerabiałam to w ten weekend i udało mi się pokonać infekcję zanim się jeszcze na dobre wykluła
  • 0

#17 psychicznaforumździra

psychicznaforumździra

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 04 październik 2011 - 17:32

mi pomaga tylko ketonal. żadne inne nie działają, nawet kiedy wezmę kilka tabletek.
  • 0

#18 Althaea

Althaea

~.~

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2390 postów

Napisano 12 październik 2011 - 12:17

Ibum (takie tabletki w przezroczystej otoczce z zielonym płynem) lub Naproxen (tylko że z czerwoną zawartością). Na duży ból to Ketonal Forte.
  • 0

#19 tapczanik

tapczanik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 14:54

Jeśli chodzi o środki przeciwbólowe to jak dla mnie na bóle brzucha najskuteczniejsza jest Nospa Fote. Przeciwbólowe leki na ból gardła takie jak ja stosuje to głównie Cholinex w wersji bezcukrowej, sporadycznie (jeśli akurat nie mają tego Cholinexu bezcukrowego) biorę Strepsils. I jedne i drugie faktycznie całkiem nieźle radzą sobie z łagodzeniem bólu. Opróćz tego czasem Ibum Forte o którym ktoś już tu chyba wspominał.

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 01 luty 2014 - 23:35

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Pedrosen

Pedrosen

Nowicjusz

• Użytkownik