Leki przeciwbólowe warte polecenia

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
No więc tak - każdego z nas coś czasem zaboli. Głowa, ząb, ucho. Jakie leki wtedy przyjmujecie? Jakie polecacie?

Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony. Z tych dostępnych w każdych sklepach chyba jednak polecę Ibuprom, gdyż żadne inne nie działały tak dobrze, jak on. :p
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony. Z tych dostępnych w każdych sklepach chyba jednak polecę Ibuprom, gdyż żadne inne nie działały tak dobrze, jak on. :p
Dołączę się do tego. :)
Kiedyś pomagał mi APAP, ale teraz... Zdecydowanie Ibuprom. Ketonal brałam bodajże raz z życiu. Ale tak bolało, że nic innego nie mogło pomóc. :/
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ta, ja też raczej ketonal albo MIG. Zdarzało mi się czasami sięgnąć po tramal, ale to już na receptę.
 

Gusia22

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
2
Witam. Ja tam ketonalu nie brałam nigdy. Boję się, że jest za silny a ja jestem raczej przeciwniczką brania jakich kolwiek leków. No chyba że już tak boli że się nie daje wytrzymać. Wtedy najlepszym środkiem na to jest właśnie Ibuprom. Apap brałam kiedyś. Ale musiałam wziąć ze dwa żeby cokolwiek zadziałał jednak potem działać przestał więc jak na razie jestem wierna jednak Ibupromowi:) Reszta zdedcydowanie odpada:)
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Fray - "Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony". Zamiast z wyższej półki powiedziałabym że to jest lek po postu na recepte poniewaz jest silniejszy (ma wieksze stężenie substancji cynnych) nie znaczy to że jest lepszy czy "z wyższej półki" ale po prostu muszą być spełnione pewne przesłanki żeby go zażywać. np. silny ból po usunięciu ósemki. czesto dentysta przepisuje ketonal po zabiegu w razie silnych bóli które mogą wystąpić gdy znieczulenie przestaje działać

szczerze mówiąc zastosowałam po wyrwaniu drugiej ósemki pyralginę bez recepty i efekt był podobno. jest to lek dość skuteczny i dobrze zadział po wyrwaniu zęba bo ma również właściwości lekko uspokajające. jest też bardzo skuteczny na gorączkę, nawet b. wysoką

jeśli chodzi o leki przeciwbólowych OTC (bez recepty) sprzedawanych w aptekach to wbrew pozorom nie ma ich aż tak dużo rodzajów: jest kilka substancji czynnych stosowanych w tych lekach (ibuprofen, naproksen, diclofenac, meloksykam, paracetamol, metamizol). Preparamty często zawierają ten sam składnik ale inaczej się nazywają dlatego warto spojrzeć na ulotkę w celu na przykład nie kumulowania tej samej substancji pod inną nazwą leku.

trzeba dopasować lek do indywidualnych potrzeb i dolegliwości. Jeśli chodzi o stany grypowe świetnie przeciwgorączkowo działa na mnie Pyralgina i biorę ją zawsze kiedy czuję że może rozłozyć mnie przeziębienie. Kiedy miałam nawracjącą kontuzję mięśnia a musiałam wystąpić w meczu to pzrepisano mi ketoprofen i jedynie on pomógł. Warto dobierać lek uważnie a nie przypadkowo. Nie mówię żeby studiować wnikliwie ulotki ale mieć podstawową świadomość
 

ania371

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
55
uważam , że ketonal jest najskuteczniejszy na wszelkie mocno doskwierające bóle , następny to ibuprom
 

madziorek86

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
zgadzam sie ketonal to najlepszy lek na wszelkiego radzaju dolegliwości :)kiedy na bol glowy czy inne bole pomagal mi ibumrom lecz teraz nie widze lepszego leku od ketonalu :)
 

paseczek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Mnie pomaga jedynie ketonal ;/ choć kiedyś na migrenę zażywałam takie tabletki musujące za 6 zł bodajże, nazwy nie pamiętam. ale pomagały, jak nigdy i jak nic.
 

Niunqa

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Może SOLPADEINE musujące? :)

Ketonal to bardzo mocny lek przeciwbólowy i w moim przypadku powodował dyskomfort w żołądku.
 

polaraksa

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ibuprom zawsze mam przy sobie,uważam że jest najlepszy.A jeszcze lepszy Ibuprom zatoki.Mnie zawsze pomaga.
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
każdy ma swój sprawdzony lek i warto mieć w domu czy pracy w szufladzie jakby zaczynało coś boleć bo często lepiej jest zwalczyć dolegliwość w zarodku bo jak się rozwinie jest trudniej. i jeszcze zależy na co. na poczatki przeziębienia/grypy najskuteczniej działa Pyralgina. Przerabiałam to w ten weekend i udało mi się pokonać infekcję zanim się jeszcze na dobre wykluła
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Ibum (takie tabletki w przezroczystej otoczce z zielonym płynem) lub Naproxen (tylko że z czerwoną zawartością). Na duży ból to Ketonal Forte.
 

tapczanik

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o środki przeciwbólowe to jak dla mnie na bóle brzucha najskuteczniejsza jest Nospa Fote. Przeciwbólowe leki na ból gardła takie jak ja stosuje to głównie Cholinex w wersji bezcukrowej, sporadycznie (jeśli akurat nie mają tego Cholinexu bezcukrowego) biorę Strepsils. I jedne i drugie faktycznie całkiem nieźle radzą sobie z łagodzeniem bólu. Opróćz tego czasem Ibum Forte o którym ktoś już tu chyba wspominał.
 
Do góry