Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Program do robienia bitów, robienia muzyki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Fray

Fray

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4915 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 21:56

Dołączona grafika

Fruity Loops - Jeden z najpopularniejszych programów służący do miksowania, a także do tworzenia własnych utworów. Do dyspozycji mamy całą masę sampli z których można stworzyć piosenkę praktycznie od zera. Wersja demonstracyjna programu FL różni się od pełnej tym,że nie mamy możliwości zapisu naszego ukończonego projektu na dysk.

Kliknij tutaj

Co sądzicie na temat tego programu? Używacie go? A może macie jakieś inne swoje ulubione. Jeśli tak - podzielcie się z innymi!
  • 0

#2 Quant

Quant

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 18:43

FL to jest mój ulubiony, siedzę na nim chyba już z 6 lat ;)

Jest wiele innych ale jakoś nigdy nie chciało mi się przesiadać.

Próbowałem jeszcze Rezona ale jakoś mi nie podpasił.
Miał bardzo dobre brzmienie ale mało intuicyjną obsługę, no i ta zamknięta struktura.

FL na początek jest chyba idealny.
  • 0

#3 iksem

iksem

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 październik 2011 - 22:32

Pracowałem na Reason 3 jakiś czas, wcześniej jeszcze robiłem we Fruity Loops, teraz przesiadłem się na Sonic Producer, który jest o wiele łatwiejszym programem w obsłudze niż dwa poprzednie, które wymieniłem. Do samplowanych bitów nadaję się idealnie.
  • 0

#4 hom

hom

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 19:45

można zapisać projekt, tylko nie można odtworzyć
  • 0

#5 Pedrosen

Pedrosen

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 92 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 13:38

o może się pobawie
  • 0

#6 Guest_Sven_Moltisanti_*

Guest_Sven_Moltisanti_*
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 18:32

ELO ALL!!! Jak dla mnie FL_studio 8 na którym dzialalem ostatnio...zaj programik. Jak się posiedzi to można naprawde profesjonalne nuty tworzyć.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 maxis26

maxis26

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 22 luty 2012 - 20:20

Fl jest świetny, bo można robić na nim naprawdę profesjonalne nagrania jednocześnie zachowując bardzo dobrą jakość dźwięku. To co mi najbardziej podoba się w tym programie, to to, że jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a pracując w nim nie cierpi workflow. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sekwencer krokowy wbudowany w program. Z tego co wiem, to tylko Reason i LLMS posiadają coś podobnego.

Z innych programów polecam również Reapera. Wg. mnie jest świetnym programem za niewielkie pieniądze, tylko jest bardziej skomplikowany. Brak w nim wspomnianego wcześniej step sequencera co oznacza, że groove trzeba nagrywać oddzielnie i używać go jako pętli. W Reaperze podoba mi się też mnogość dostępnych opcji. Co prawda GUI natywnych wtyczek nie zachęca do korzystania z nich, ale mimo wszystko w rękach wprawnego producenta Reaper może okazać się niesamowitym narzędziem :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#8 MateQa

MateQa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 10:08

w sumie używałem tylko FL STUDIO. jak dla mnie rewelacyjny. Wykorzystuje go do robienia remix'ów mash up'ów muzyki klubowej , uzywalem wczesniej jeszcze Virtual Dj Pro ( ale to temat dla Dj'ów ) wiedc nie bede go rozwijał : P
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0