Chirurgia plastyczna

perystaltyk

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
86
Punkty reakcji
2
Nie znalazłem odpowiedniego działu na napisanie tego tematu. Chodzi mi o chirurgię plastyczną (estettyczną). Bardzo często kobiety przesadzają i twierdzą że mają za dużo ciałka to tu to tam, że mają za małe piersi. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zagrożenia takich zabiegów. Może ktoś brał w takim zabiegu udział. Jak przekonac dziewczynę by nie poprawiała swego ciała (bo nie musi).
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Nie ma opcji żeby ktoś przekonał dziewczynę. To ona sama musi dojść do takiego wniosku. I w takich sytuacjach dobrze wybrać się na konsultację do chirurga plastyka, który realnie oceni jej sytuację. Tylko do takiego dobrego w prestiżowej dużej klinice. Bo tylko wtedy masz pewność, że dla zarobku mimo wszystko ją zoperuje. Bo jak nie ta to inna - po prostu. Nie wiem czy pamiętacie był kiedyś taki program "Chcę być piękna". I tam kosultacje oraz zabiegi były przeprowadzane w klinice dr Sankowskiego. Dużej, warszawskiej klinice która tak czy inaczej na brak klientów nie narzekała. I były takie sytuacje w których odmawiano kobietom różnych zabiegów np ze względów zdrowotnych, albo po prostu dla tego że były niepotrzebne bo wystarczyły różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Może zabierz ją do takiego lekarza, który zaproponuje jej jakąś alternatywę dla skalpela.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Może zabierz ją do takiego lekarza, który zaproponuje jej jakąś alternatywę dla skalpela.

w dobrej klinice i to własnie m.in. w Klinice wspomnianego lekarza też widziałam jest cały zasób specjalistów, nie sami chirurdzy. Warto uświadamiać, że nie sam nóż dokonuje zmian, ale właśnie wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, pomoc fizjoterapeuty w takim miejscu może okazać się wyjściem, bo wykwalifikowani są w dziedzinie medycyny naturalnej i za pomocą wielu urządzeń potrafią pomóc,a myślę, że przede wszystkim podziałać na psychikę :)
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
myślę, że przede wszystkim podziałać na psychikę :)

A no pewnie. Bo zadbana i zrelaksowana kobieta to szczęśliwa kobieta. A tam można sie poczuc jak królewna. Zaczynając od poczekalni, aż po odbiór wypisu:) No i zacząć można od zwykłego fotela kosmetyczki.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Coś w tym jest. Byłam tam z koleżanką swego czasu, na depilację się umawiała :D

A co do samej plastyki, poczytałam sobie książkę dr Sankowskiego. Niezłe uświadomienie :)
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
J a lubię oglądać programy w których się wypowiada. Jest niesamowity rzeczowy i profesjonalny, ale przy tym opowiada o zabiegach tak, że wszystko rozumiem. Operacja u niego to żaden strach.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
na zwiady wtedy wysłałam koleżankę co by się podpytała conieco. Z tego co wiem nie trzeba być zapisanym do niego na wizytę, a przy operacji zazwyczaj i tak bywa obecny :D
 

Stella_pop

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie ma opcji żeby ktoś przekonał dziewczynę. To ona sama musi dojść do takiego wniosku. I w takich sytuacjach dobrze wybrać się na konsultację do chirurga plastyka, który realnie oceni jej sytuację. Tylko do takiego dobrego w prestiżowej dużej klinice. Bo tylko wtedy masz pewność, że dla zarobku mimo wszystko ją zoperuje

Zgadzam sie, ze najlepiej udac sie z nia do profesjonalnego gabinetu i zapytac o porade. Bylam kiedys z mama, ktora od lat mowila o usunieciu nadmiaru skory z nad oczu kiedy juz powieki opadna. Znany i doceniany chirurg w Szczecinie szybko powiedzial jej, ze w jej przypadku efekt operacji moze jej zaszkodzic, poniewaz po naciagnieciu skory wokol lekko wylupiastych oczu wyraz jej twarzy bedzie taki jakby byla zdziwiona. Od tej pory juz nigdy nie slyszalam u niej problemu z tym zwiazanego.

Oczywiscie jesli chodzi o zabieg powiekszenia piersi wyglada to nieco inaczej. Powinnies ja codziennie zapewniac o tym, ze podoba ci sie wlasnie taka jaka jest najbardziej i wlasnie te elementy tworza ja taka jaka ja kochasz. To bardzo pomaga,ale jesli jest bardzo uparta to trzeba tu porady lekarza, ktory poinformuje o mozliwych komplikacjach itd.

Z tego co dowiedzialam sie u chirurga wynikalo, ze najbardziej bolesna sa zabiegi powiekszania piersi. Twierdzil, ze tu ingerencja jest w miesnie, a te sa najberdziej bolesne przy gojeniu.
Takie klientki najdluzej leza w lozkach. Sama rozmawiala z dwiema po w gabinecie po tygodniu po zabiegu. Obydwie niesamowicie cierpialy z bolu.

Zycze powodzenia :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja nie jestem za taka poprawa urody.Tak naprawde to zdecydowanie jestem za tym,zeby jednak jesli juz decydujemy sie na poprawe naszej urody to moze na poczatek warto pomyslec o mezoterapii,albo chociazby np.samym zabiegu wypełniajacym.Mysle ze to jest zdecydowanie na poczatek najlepsze rozwiazanie.
 

Edyta_28

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Z operacjami jak z tatuażem - chce się więcej.
Nasze ciało wbrew pozorom jest bardzo proporcjonalne, nie idealnie symetryczne, ale w zdecydowanej większości przypadków część "a" prasuje do "b". Stąd łańcuszki w stylu, najpierw piersi, potem liposukcja itp. Do momentu kiedy kobieta nie zmieni swojego sposobu postrzegania siebie - tu niestety psycholog, a nie chirurg plastyk. Na szczęście dobre kliniki własnie od tego zaczynają pracę :) Gorzej kiedy trafiasz do partacza ..

A zagrożenie jest takie samo jak przy każdym zabiegu. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczny zabieg. NIE MA. Zawsze można się nie wybudzić z narkozy, zawsze może się okazać, ze rana źle się goi itp. Zauważcie, ak często odwołuje się operacje inne niż tarujące życie, bo pacjent ma katar, bo pacjent ma rozwolnienie. To nie są żarty.
 

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Pomysł do zabrania jej do profesjonalisty jest jak najbardziej trafny. Tam się wszystkiego dowie dziewczyna:)
 

Mateusz Palczewski

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko. Od najbardziej błahych po śmiertelne. Chociaż śmiertelność chociażby w operacji laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego spadła obecnie chyba poniżej 1% to wciąż ta szansa jest. I o ile taki zabieg jest ze wskazań życiowych (jeśli się nie zoperuje to np. dojdzie do perforacji, zapalenia otrzewnej, wstrząsu i zgonu) to zabiegi estetyczne w zasadzie nigdy nie mają takich wskazań. Pamiętać trzeba, że istnieją jeszcze inne powikłania, które również potrafią życie człowiekowi uprzykrzyć - niegojenie się rany i tworzenie bliznowca, zakażenia (od wystąpienia wyłącznie gorączki, przez wszczepienie wirusów wątrobowych (rzadko ale jednak) po sepse) itd. Jednym słowem - jak nie trzeba i jej jakość życia nie cierpi znacząco, to odradzam! Zacytuj jej może tego posta :)

Wizyta u chirurga plastycznego? Prawdopodobnie wyglądać to będzie tak... aha, chce Pani sobie poprawić nos... okej, zrobimy to w taki i taki sposób... zagrożenie? Minimalne, nie ma co się przejmować, bez przesady...
 

malutka91

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Chodzi mi o chirurgię plastyczną (estettyczną). Bardzo często kobiety przesadzają i twierdzą że mają za dużo ciałka to tu to tam

To fakt czasem przesadzamy ale to dzięki Wam mężczyzną, chociaż medycyna estetyczna czy chirurgia nie są zbyt dobrymi metodami na zmiany po co wywalać kasę skoro same możemy to zmienić zacząć się zdrowo , więcej się ruszać i cialko samo spadnie . Jednak niestety każda kobieta ma inną figurę i nie ma reguły, że jak schudnie to nie zmniejszy jej się pupa czy piersi więc wydaje mi się że dlatego niektóre Panie wolą wybrać zabieg.

że mają za małe piersi.


Jeżeli chodzi o zabieg powiększenia czy podniesienia piersi ja osobiście jestem za, jednak nie implantami lecz kwasem hialuronowym piersi wtedy stają się większe ale nie wyglądają sztucznie, jednak ja sama od dawna zastanawiam sie nad implantami ponieważ zabieg wypełniania trwa krótko trzeba go powtarzać co kilka lat a implanty możemy nosić tyle ile będzie nam sie podobało a koszt jest ten sam . \
 

malutka91

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Chciałbym się dowiedzieć jakie są zagrożenia takich zabiegów. Może ktoś brał w takim zabiegu udział.


Najczęściej spotykanymi niepowołanymi reakcjami są krwiaki, zakażenie i martwica skóry , zresztą jest tego sporo najlepiej pójść do lekarza i dowiedzieć sie wszystkiego na miejscu.

Jak przekonac dziewczynę by nie poprawiała swego ciała (bo nie musi).

Jestem pewna, że nie przekonasz jej . Mój narzeczony również próbował mowil, ze moje piersi są spoko że większych mu nie potrzeba, że lubi male ale podsłuchałam ego rozmowę w której mówi że nie lubi malych piersi ze kazdy facet przecież lubi duże . Co mnie jeszcze bardziej napędzało do tego zeby to zmienić. Ale jeżeli nie chodzi jej o Ciebie i chce to zrobić dla siebie to nie powinieneś próbować jej tego wybić z glowy tylko ją wspierać pokazać jej że może na Ciebie liczyć. I tak zrobisz jak uważasz ale taka jest moja opinia . Bo każda z nas ma kompleksy mniejsze lub wieksze ale nie każda potrafi sie z nimi pogodzić dlatego czasem sięgamy po takie a nie inne środki.
 

winowocowe

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Zagrożenia są, jak przy każdej operacji, ale myślę, że jeśli wybierze się dobrą klinikę i chirurga o dobrej opinii, któy wykonał już jakąś liczbę zabiegów nie ma się o co martwić. Moja matka jest zakochana w chwirurgii plastycznej, miała wykonane dwa zabiegi i wszystko było w jak najlepszym porządku. Operacje przeszły bez komplikacji, nie ma żadnych powikłań, wszystko się idealnie zagoiło i nie ma śladu po szwach.
Jeśli dziewczyna ma się poczuć po zabiegu szczęśliwsza myślę, że nie trzeba jej namawiać do zmiany zdania. Nie trzeba się bać chirurgii plastycznej. Wszystko jest dla ludzi. Jeśli chce i pomoże jej to zaakceptować siebie, to dlaczego ma sobie tego odmawiać?
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Według mnie wszystko zalezy od tego, co ona chce w sobie zmieniac, bo chirurgia estetyczna, to dość szerokie pojęcie i wiele się pod tym kryje... http://supersluby.pl/chirurgia-estetyczna-poprawki-przed-slubem-a2366.html. Jak dla mnie, to przede wszystkim powinna odnaleźc własną wartość, bo mimo wszystko uważam, ze operacjom plastycznym poddają się osoby, którym brak pewności siebie, które siebie nie akceptuja
 

Hellraiser

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja tam troche bym się czoł oszukany bo jak kochac to taka jaka jest a nie jakis :cenzura: kwas ;]
 

Bernardeta

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hey, tak właśnie czytam sobie odnośnie operacji plastycznych ponieważ chodzi mi po głowie powiększenie ust. Wydaje mi się, że to najważniejsze aby czuć się dobrze we własnej skórze a jeśli to ma sprawić, że własna samoocena wzrośnie to czemu nie? Kocha się za to kim się jest więc myślę, że uczucia mojego męża do mnie to nie zmieni. Tymbardziej, że 2 miesiące temu jego siostra poddała się zabiegowi liposukcji nową metodą velasmooth i wszystkim efekt końcowy się podobał:). Zamierzam skorzystać z tej samej kliniki we Wrocławiu, może ktoś słyszał o Dermamed? Zastanawiam się nad wyborem lekarza, obaj mają świetną opinię, dr Rafał Szulc albo Marcin Frączek.
 

Ingaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zamierzam skorzystać z tej samej kliniki we Wrocławiu, może ktoś słyszał o Dermamed? Zastanawiam się nad wyborem lekarza, obaj mają świetną opinię, dr Rafał Szulc albo Marcin Frączek.

Ja korzystałam z usług Pawła Surowiaka z dermamedu więc mogę Ci go śmiało polecić, jest świetnym fachowcem i na pewno dobrze Ci doradzi. Gdybyś miała jakieś pytania to śmiało pisz:) ja też uważam, że jak można coś w sobie zmienić co nam przeszkadza to właśnie po to mamy ciągłe postępy w medycynie :)
 

Bernardeta

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja korzystałam z usług Pawła Surowiaka z dermamedu więc mogę Ci go śmiało polecić, jest świetnym fachowcem i na pewno dobrze Ci doradzi. Gdybyś miała jakieś pytania to śmiało pisz:) ja też uważam, że jak można coś w sobie zmienić co nam przeszkadza to właśnie po to mamy ciągłe postępy w medycynie :)

Dzięki bardzo :) fajnie widzieć pozytywne opinie instytutu do którego się wybieram:) właśnie umówiłam się do Pawła Surowiaka także dam znać jak już będzie po :)

Ja korzystałam z usług Pawła Surowiaka z dermamedu więc mogę Ci go śmiało polecić, jest świetnym fachowcem i na pewno dobrze Ci doradzi. Gdybyś miała jakieś pytania to śmiało pisz:) ja też uważam, że jak można coś w sobie zmienić co nam przeszkadza to właśnie po to mamy ciągłe postępy w medycynie :)

Dzięki bardzo :) miło jest widzieć pozytywne opinie instytuty do którego sama się wybieram: jestem umówiona właśnie z doktorem Surowiakiem także dam znać jak już będzie po:)
 
Do góry