Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Zakładanie sklepu internetowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 nina 07

nina 07

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 21:39

Pozycjonowanie jest dla tych . co mają na to czas. A jeśli ktoś zamierza rozkręcić sklep internetowy od zera, to tego czasu z pewnością miał nie będzie.

Popieram a jeśli się nie znasz na pozycjonowaniu to możesz sobie wyrządzić wiele krzywdy. Firma tym się zajmująca to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Adder - taki program, zakupiłam i pozycjonuje się samo
  • 0

#42 e-martha

e-martha

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 09:22

"Adder - taki program, zakupiłam i pozycjonuje się samo"
Jeśli "pozycjonuje się samo" to znaczy, że praktycznie żadne działania nie były potrzebne do tego, aby strona się przebiła. Poza tym, osoba bez doświadczenia w pozycjonowaniu może być zadowolona z wysokiej pozycji na frazę "sklepik z odzieżą dla dzieci w szczytnie", a nie będzie wiedziała, że wysoka pozycja dla takiej frazy nic jej nie daje.

PS A z Addera nie radzę korzystać, podobnie jak z innych automatów do zdobywania linków... chyba że masz spore doświadczenie w tym temacie i wiesz, jak z nich korzystać, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie musieć inwestować w nową stronę.
  • 0

#43 rybka-plum

rybka-plum

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 204 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 10:07

wydaje mi się, że na początek lepiej spróbować jak to smakuje na allegro.. dopiero potem kombinwoać z własnym sklepem. sama chcę na ciut większą skalę zacząć handel ciuchami z wólki kosowskiej. najtańsza chińszczyzna, ale z tego co widzę schodzi najszybciej ;)
  • 0

#44 Tobiasz Brzozowski

Tobiasz Brzozowski

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:19

Witam a czy ten program (Adder) jest po polsku, czy jest łatwy w obsłudze no i oczywiście ile kosztuje? Aktualnie prowadzę serwis i chciałbym wypozycjonowac ten serwis na frazęśrodki czystości. Wiecie może czy ten program sam mi wystarczy czy muszę zgłosić się do odpowiedniej firmy.

• 0

#45 Athe

Athe

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 13:18

Wydaje się fajny :)

Użytkownik Athe edytował ten post 02 sierpień 2012 - 15:39

• 0

#46 Prusak

Prusak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 10 sierpień 2012 - 06:44

Na allegro mozna znalezc oferty pozycjonowania....moze tam cos ciekawego wpadnie w oczy.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 Guest_moneymaker913_*

Guest_moneymaker913_*
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2012 - 09:32

Jakby ktos chcial poczytac jak tanio i skutecznie rozreklamowac sie w sieci polecam to forum http://www.forum.pie...reklama,f7.html
  • 0

#48 slowami_bywam

slowami_bywam

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:36

mam jedno laickie pytanie w temacie dotyczące platformy - zakładając, że szata graficzna zostanie zrobiona nie zależnie od firmy i skopilowanie (choć nie wiem czy to odpowiedni termin) też zostanie zrobione powiedzmy w gronie znajomych czy nadal potzrebuję wykupienia "miejsca" na platformie?
  • 0

#49 Guest_Wolowitz_*

Guest_Wolowitz_*
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:53

nie rozumiem co masz za bardzo na myśli :P
  • 0

#50 livren

livren

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 07:30

Witam a czy ten program (Adder) jest po polsku, czy jest łatwy w obsłudze no i oczywiście ile kosztuje? Aktualnie prowadzę serwis http://powerprice.pl/ i chciałbym wypozycjonowac ten serwis na frazę środki czystości. Wiecie może czy ten program sam mi wystarczy czy muszę zgłosić się do odpowiedniej firmy.

Robiłeś analizę? Z dumania to nic nie będzie.
  • 0

#51 alooo

alooo

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 19:43

Własny sklep internetowy to dobra sprawa, jeśli masz dostęp do klienta. Jeżeli nie masz budżetu na reklamę i nie masz bazy klientów, powinieneś zacząć od Allegro by taką bazę stworzyć
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 serwisek

serwisek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 październik 2012 - 12:39

Własny sklep internetowy to dobra sprawa, jeśli masz dostęp do klienta. Jeżeli nie masz budżetu na reklamę i nie masz bazy klientów, powinieneś zacząć od Allegro by taką bazę stworzyć

NIekoniecznie

Warto wejśc w kooperację z partnerem, który Ci pomoże rozruszaćTwój sklep internetowy. Firm komplekowo się tym zajmujących nie ma wiele (wiekszośc sprzedaje oprogramownaie kslepu a dalej baw się kliencie sam), ale mozna takie znaleźć haj ci polecę sklep AptusShop (www.sklepy-internetowe.pl) . O tyle ich oferta jest ciekawa, że oferujeują wp[rowadzenie modyfikacji do swojego sklepu tak by działał jak sobie wymyslisz. Do tego nawet za friko na ich stronie jest sporo porad o sklepach internetowych. Pewnie jeszcze kogoś znajdziesz jak dobrze poszukasz.
  • 0

#53 koniuszko

koniuszko

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 listopad 2012 - 14:44

Warto skorzystać z oprogramowania, które jest zintegrowane z allegro i bezpośrednio ze sklepu można wystawiać aukcje na dodatek z własnym szablonem. Jak korzystam z www.web-market.pl i tam mają taką funkcję.
  • 0

#54 navigator45

navigator45

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 12:02

ja korzystam od samego początku założenia mojego sklepu z usług firmy dih.pl i praktycznie o nic nie muszę się martwić, zawsze mogę liczyć na ich pomoc i radę, bo niestety sam nie ogarniam pozycjonowania, hostingu, już nie wspomnę o postawieniu sklepu :)
  • 0

#55 ART73

ART73

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 20:37

A skąd brać towary do takiego sklepu

Nie wiem, czy Twoje pytanie jest jeszcze aktualne, ale towar 90% sklepów internetowych bierze z hurtowni on-line. Nikt nie trzyma własnego magazynu, a jedynie podpisuje umowę z hurtownią i po otrzymaniu zamówienia od klienta ściąga towar z hurtowni. Ważne jest aby hurtownia udostępniała elektroniczne stany magazynowe i informacje o produkcie (np.: w formacie XML - takich hurtowni jest wiele - kilkadziesiąt), bo wtedy możesz sobie to wrzucić do sklepu bez dodatkowej pracy i mieć zawsze aktualne. Tutaj warto jest wykupić usługę, która codziennie będzie aktualizowała Ci sklep. Z doświadczenia mogę polecić verosoft.pl
Co do platform sklepowych - to najprościej jest rozkręcić na iStroe.pl - bo masz najlepsze warunki na Ceneo - a to jest główne źródło zamówień. Inna reklama, czy pozycjonowanie na początku nie zadziała. Powodzenia.
  • 0

#56 Guest_babyblue_*

Guest_babyblue_*
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:46

Moim zdaniem, by założyć firmę to budżet jest wyjątkowo skromny jeśli wziąć pod uwagę koszty stałe. Jeśli chodzi o założenie strony typu sklep z gotowych skryptów to oczywiście rozwiązanie jedno z tańszych - opłacasz abonament roczny i gotowe, ale należy jeszcze wliczyć prowizje dla banków lub firm obsługujących płatności. Dalej, pracujesz na markę strony udostępniającej rozwiązanie no i musisz liczyć się z wprowadzanymi rozwiązaniami przez użyczającego dostęp do gotowych skryptów, np. w umowie może być punkt o wprowadzeniu boxów reklamowych lub popupów w dowolnym momencie użytkowania strony lub może dojść do wycofania się z działalności danej firmy i wówczas cały proces rozpoczynamy od początku - nieciekawie...Innym rozwiązaniem jest sklep zbudowany z użyciem skryptu autorskiego z możliwością własnego administrowania stroną - to rozwiązanie zostało przeze mnie wybrane (zakładka Sklep)- masz wpływ na to co dzieje się na twojej stronie a wykonawcy płacisz za prawa autorskie i pracę, ale tu należałoby wiedzieć czego oczekujesz i jak to ma wyglądać, gdyż każdy szczegół powinien być zawarty w umowie - jeśli o czymś zapomnisz to z pewnością wiązać się to będzie z dodatkową pracą informatyka i ( dla zleceniodawcy) z kosztami, oczywiście - mnie udało się uniknąć dodatkowych kosztów, ale tylko dla tego, że umowa była bardzo dokładnie zredagowana i bardzo precyzyjna, to wymaga pracy, ale się opłaca...
  • 0

#57 Guest_immanentne_*

Guest_immanentne_*
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 15:01

Nie wiem, czy Twoje pytanie jest jeszcze aktualne, ale towar 90% sklepów internetowych bierze z hurtowni on-line. Nikt nie trzyma własnego magazynu, a jedynie podpisuje umowę z hurtownią i po otrzymaniu zamówienia od klienta ściąga towar z hurtowni.

to fajnie się sprawdza jeśli ktoś współpracuje z hurtownią w Polsce, ale gdy kto chce kupować towar po bardzo korzystnych cenach to najczęściej sprowadza go z zagranicy i wtedy magazynowanie i dystrybucja pozostają wyłącznie na Twojej głowie, choć to akurat tylko wydaje się być wielkim problemem, bo teraz wiele firm oferuje podwynajem hal i magazynów

Użytkownik immanentne edytował ten post 18 luty 2013 - 15:02

• 0

#58 Guest_bajderman_*

Guest_bajderman_*
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:00

Jeśli zaczynasz to raczej próbuj przez American International Corporation, będzie łatwiej i taniej.

U nich nie płacisz ZUS, dochodowy jest niższy, a na FV nie ma vatu, tak więc jak najbardziej się opłaca. 

• 0

#59 Guest_yasumi_*

Guest_yasumi_*
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 20:07

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektów, ale według mnie warto spróbować. Zwłaszcza, że teraz większość osób jednak robi zakupy w Internecie. Można zacząć ostrożnie np. postawić sklep na shoperze, nawet nie trzeba początkowo płacić tylko przetestować sobie za darmo, zobaczyć, jak będzie szło itp. i potem zdecydować.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 Guest_yasumi_*

Guest_yasumi_*
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 18:03

..