Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Zakładanie sklepu internetowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 06 September 2011 - 14:54

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy znacie jakieś firmy zajmujące się projektowaniem i hostingiem sklepów internetowych. Interesuje się tym tematem ponieważ sam chciałbym rozpocząć działalność jako właściciel takiego przedsięwzięcia.

Pozdrawiam
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 wojtek432

wojtek432

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 08 September 2011 - 10:51

Jest kilka możliwości na rozpoczęcie takiej działalności:
*kupienie gotowego prostego skryptu z hostingiem - to już da radę zrobić od 500 zł
*zlecenie zaprojektowania autorskiego skryptu - ceny zaczynają się od 2000 zł ale zależy to od tego co chcesz mieć w tym sklepie
*kupno od lat funkcjonującego sklepu na allegro - tu ceny to różnie :)
Polecałbym Ci to trzecie rozwiązanie ze względu na fakt, że faktycznie najcenniejsze co jest w sklepie internetowym to marka. Jak znasz się trochę na marketingu to powinieneś wybrać drugie rozwiązanie. Firmy wykonujące takie sklepy znajdziesz w google w ilościach niezliczonych ;)
  • 0

#3 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 08 September 2011 - 10:56

Ale chodzi mi o to czy ktoś ma już doświadczenie i może mi polecić oprogramowanie do własnego założenia sklepu lub firmę z która już współpracował :)
  • 0

#4 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 12 September 2011 - 13:39

Ale chodzi mi o to czy ktoś ma już doświadczenie i może mi polecić oprogramowanie do własnego założenia sklepu lub firmę z która już współpracował :) ponieważ nie chcę iść w ciemno we współpracę z firmą która pozornie jest fachowa a potem wychodzą różne kwiatki

Proszę o usunięcia postu ponieważ zamiast edytuj kliknąłem cytuj :P
  • 0

#5 hightower

hightower

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 September 2011 - 12:42

podaj jakieś szersze info dot. sklepu ? na początek np. budżet ? od-do.
  • 0

#6 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 14 September 2011 - 12:57

budżet aktualnie wynosi 2500 - 3000 zł, ale jeśli będzie trzeba będę się starał zebrać więcej, sklep miał by mieć w asortymencie gadżety muzyczne i koszulki projektu mojego i kumpla, a z czasem chcieli byśmy sprzedawać tylko nasze ciuchy
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Daretzki

Daretzki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 September 2011 - 08:02

Na początek musisz założyć działalność gospodarczą. Potem tak jak napisał Wojtek musisz się zastanowić czy wolisz sam stworzyć sklep na oprogramowaniu darmowym, czy zlecić wykonanie sklepu jakiejś firmie. Poszukaj w necie jest ich sporo. Drugą sprawą jest hosting, który firma może załatwić za Ciebie. Sprzedaż na allegro też jest dobrym pomysłem, ale jeśli koniecznie chcesz sklep możesz znaleźć firmę której oprogramowanie może zawierać integrację z allegro, albo z wyszukiwarkami cenewymi typu nokaut czy ceneo. Mam nadzieję że pomogłem :)
  • 0

#8 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 September 2011 - 09:36

A skąd brać towary do takiego sklepu? I jak najlepiej wybrać firmę która by mi taki sklep stworzyła?
  • 0

#9 Daretzki

Daretzki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 September 2011 - 10:09

Jeśli chodzi o towar to szczerze powiem że nie wiem :P poszukaj w internecie hurtowni zajmujących się dystrybucją tego typu rzeczy, może coś znajdziesz. Propo wybory firmy to poszukaj może firmy która zapewni Ci darmowy okres próbny, myślę że coś takiego znajdziesz, dodatkowo na stronach firm oferujących sklepy możesz pewnie znaleźć serwisy które już dane firmy stworzyły więc to też jest jakiś sposób porównania
  • 0

#10 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 September 2011 - 11:16

Dzięki za porady :) a może ktoś jeszcze może coś dodać?
  • 0

#11 monoton

monoton

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 21 September 2011 - 12:34

Kerris.pl tworzy dosyć tanio sklepy internetowe. Działalność możesz odpalić w AIP za 250 zł miesiecznie.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Daretzki

Daretzki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 22 September 2011 - 07:40

Hehe pierwszy sklep w portfolio sprzedaje nasiona marihuany :P a może ktoś ma jakąś inną firmę do polecenia?
  • 0

#13 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 22 September 2011 - 08:58

Czemu? Mi się tam akurat to spodobało :D A może znacie sklep który ma coś w stylu "okresu próbnego"?
  • 0

#14 Guest_profipro_*

Guest_profipro_*
  • Goście

Napisano 24 September 2011 - 19:55

My prowadzimy sklep za pomocą platformy iStore. W sumie współpracuje się dobrze. Do wyboru tej platformy przekonały nas dwie rzeczy:
integracja z Ceneo.pl i możliwość dla klienta logowania danymi z Allegro (nie wszystkim chce się rejestrować nowe konta w licznych sklepach).

• 0

#15 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 26 September 2011 - 07:51

Czytałem o tym iStore, na początek rzeczywiście może być ciekawe, ale potem przy większych obrotach raczej bym wolał zapłacić raz na rok jakąś stałą kwotę, niż płacić prowizję od każdego sprzedanego produktu.
  • 0

#16 Daretzki

Daretzki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 26 September 2011 - 12:39

To samo co iStore proponuje też Msite, dodatkowo pisałeś coś o okresie próbnym, i tam też znajdziesz test na 14 dni :)
  • 0

#17 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 28 September 2011 - 08:54

A jeszcze jakieś propozycje? W jaki sposób to potem reklamować?
  • 0

#18 Daretzki

Daretzki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 September 2011 - 07:31

Integracja z Allegro, Ceneo itp. to jest jakiś sposób reklamy :) dodatkowo możesz poszukać firm odpowiedzialnych za pozycjonowanie stron.
  • 0

#19 Frodeck_89

Frodeck_89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 September 2011 - 10:59

A na czym te pozycjonowanie polega? I czy koniecznie muszę zatrudniać do tego firmę? Sam nie dam rady?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Daretzki

Daretzki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 04 October 2011 - 07:22

W skrócie - im więcej odwiedzających, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarce :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0