Zakładanie sklepu internetowego

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy znacie jakieś firmy zajmujące się projektowaniem i hostingiem sklepów internetowych. Interesuje się tym tematem ponieważ sam chciałbym rozpocząć działalność jako właściciel takiego przedsięwzięcia.

Pozdrawiam
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
Jest kilka możliwości na rozpoczęcie takiej działalności:
*kupienie gotowego prostego skryptu z hostingiem - to już da radę zrobić od 500 zł
*zlecenie zaprojektowania autorskiego skryptu - ceny zaczynają się od 2000 zł ale zależy to od tego co chcesz mieć w tym sklepie
*kupno od lat funkcjonującego sklepu na allegro - tu ceny to różnie :)
Polecałbym Ci to trzecie rozwiązanie ze względu na fakt, że faktycznie najcenniejsze co jest w sklepie internetowym to marka. Jak znasz się trochę na marketingu to powinieneś wybrać drugie rozwiązanie. Firmy wykonujące takie sklepy znajdziesz w google w ilościach niezliczonych ;)
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ale chodzi mi o to czy ktoś ma już doświadczenie i może mi polecić oprogramowanie do własnego założenia sklepu lub firmę z która już współpracował :)
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ale chodzi mi o to czy ktoś ma już doświadczenie i może mi polecić oprogramowanie do własnego założenia sklepu lub firmę z która już współpracował :) ponieważ nie chcę iść w ciemno we współpracę z firmą która pozornie jest fachowa a potem wychodzą różne kwiatki

Proszę o usunięcia postu ponieważ zamiast edytuj kliknąłem cytuj :p
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
budżet aktualnie wynosi 2500 - 3000 zł, ale jeśli będzie trzeba będę się starał zebrać więcej, sklep miał by mieć w asortymencie gadżety muzyczne i koszulki projektu mojego i kumpla, a z czasem chcieli byśmy sprzedawać tylko nasze ciuchy
 

Daretzki

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Na początek musisz założyć działalność gospodarczą. Potem tak jak napisał Wojtek musisz się zastanowić czy wolisz sam stworzyć sklep na oprogramowaniu darmowym, czy zlecić wykonanie sklepu jakiejś firmie. Poszukaj w necie jest ich sporo. Drugą sprawą jest hosting, który firma może załatwić za Ciebie. Sprzedaż na allegro też jest dobrym pomysłem, ale jeśli koniecznie chcesz sklep możesz znaleźć firmę której oprogramowanie może zawierać integrację z allegro, albo z wyszukiwarkami cenewymi typu nokaut czy ceneo. Mam nadzieję że pomogłem :)
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
A skąd brać towary do takiego sklepu? I jak najlepiej wybrać firmę która by mi taki sklep stworzyła?
 

Daretzki

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o towar to szczerze powiem że nie wiem :p poszukaj w internecie hurtowni zajmujących się dystrybucją tego typu rzeczy, może coś znajdziesz. Propo wybory firmy to poszukaj może firmy która zapewni Ci darmowy okres próbny, myślę że coś takiego znajdziesz, dodatkowo na stronach firm oferujących sklepy możesz pewnie znaleźć serwisy które już dane firmy stworzyły więc to też jest jakiś sposób porównania
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
Kerris.pl tworzy dosyć tanio sklepy internetowe. Działalność możesz odpalić w AIP za 250 zł miesiecznie.
 

Daretzki

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hehe pierwszy sklep w portfolio sprzedaje nasiona marihuany :p a może ktoś ma jakąś inną firmę do polecenia?
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Czemu? Mi się tam akurat to spodobało :D A może znacie sklep który ma coś w stylu "okresu próbnego"?
 
P

profipro

Guest
My prowadzimy sklep za pomocą platformy iStore. W sumie współpracuje się dobrze. Do wyboru tej platformy przekonały nas dwie rzeczy:
integracja z Ceneo.pl i możliwość dla klienta logowania danymi z Allegro (nie wszystkim chce się rejestrować nowe konta w licznych sklepach).
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Czytałem o tym iStore, na początek rzeczywiście może być ciekawe, ale potem przy większych obrotach raczej bym wolał zapłacić raz na rok jakąś stałą kwotę, niż płacić prowizję od każdego sprzedanego produktu.
 

Daretzki

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
To samo co iStore proponuje też Msite, dodatkowo pisałeś coś o okresie próbnym, i tam też znajdziesz test na 14 dni :)
 

Daretzki

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Integracja z Allegro, Ceneo itp. to jest jakiś sposób reklamy :) dodatkowo możesz poszukać firm odpowiedzialnych za pozycjonowanie stron.
 

Frodeck_89

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
A na czym te pozycjonowanie polega? I czy koniecznie muszę zatrudniać do tego firmę? Sam nie dam rady?
 
Do góry