Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Oddawanie krwi przy nieaktywnej astmie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 I am ...

I am ...

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 30 August 2011 - 15:06

Witam,
mam 19 lat i chciałbym oddać krew, ale jest jeden problem. Kiedyś stwierdzono u mnie prawdopodobnie w wieku 3 lat astmę.
Leki były mi podawane przez 2 lata, czyli do 5 roku życia (z tego co mama mi mówiła były przerwy długie w podawaniu inhalatorów ). Potem cisza do dnia dzisiejszego. Jestem zdrowy, nie mam żadnych problemów z niczym, ale wiem, że dawcą krwi nie może być osoba z astmą. Dowiedziałem się, że ta choroba jest uśpiona i może wrócić w każdej chwili.
Tyle że ja nie mam pewności co do diagnozy mi wtedy postawionej.

I tu rodzi mi się pytanie, a w sumie dwa pytania:
1) Jakie badania musiałbym przejść aby wiedzieć czy miałem lub mam uśpioną astmę?
2) Gdyby jednak wykazało by mi, że miałem astmę to dało by radę oddać krew mimo to ?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8913 postów

Napisano 30 August 2011 - 16:52

Przed właściwym oddaniem krwi pobierają Ci próbkę do analizy + badania. Gadasz wtedy z panią/panem doktor i on Cię wtedy wypytuje o choroby, możesz też sam się wszystkiego dowiedzieć. Selekcja jest na tyle ścisła, że zwyczajnie Cię nie wpuszczą na salę, gdybyś się nie nadawał.
  • 1

#3 I am ...

I am ...

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 30 August 2011 - 18:43

Ale przed pobraniem osoba udzielająca się pierwszy raz musi wypełnić formularz i z tego co wiem to jest rubryka astma. Jeżeli zakreślę ją to od razu zostaje wyeliminowany. A jak nie zaznaczę tego to jak to będzie?
  • 0

#4 Exent^^

Exent^^

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 204 postów

Napisano 30 August 2011 - 18:47

jak kolega wyzej napisal formularz jest do wypelnienia a i tam wsio Pani Ci powie co i jak :) a i jescze hemoglobine badaja ja juz oddaje krew 4 lata chyba i co poł roku chyba i ten formularz to juz na pamieć wypelniam he :)
  • 0

#5 ewciaplock177

ewciaplock177

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 01 September 2011 - 22:39

Witajcie, mam pytanie. Też chciałabym komuś pomóc i oddać krew. Nigdy tego jeszcze nie robiłam. Powiedzcie mi gdzie można się zgłosić i jak to wszystko się odbywa? Uważam, że każdy obywatel chociaż raz w roku powinien nieprzymusowo oddać krew, wtedy nie byłoby żadnych problemów z brakiem krwi itp. Pozdrawiam
  • 0

#6 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8913 postów

Napisano 05 September 2011 - 08:06

http://www.oddajkrew.pl/gdzieoddac.php
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 syrcia

syrcia

Lekarz - specjalista

• Specjalista
  • PipPip
  • 138 postów

Napisano 28 September 2011 - 21:42

W każdym większym mieście znajduje się stacja krwiodawstwa, w której można oddać krew. Wykaz placówek można znaleźć w internecie. Na pobranie należy zgłosić się z samego rana, gdyż same procedury potrafią trwać nawet 2-3 godziny. Początkowo zostaniesz poproszona o wypełnienie ankiety na temat Twojego stanu zdrowia, potem lekarz Cię zbada i ewentualnie zakwalifikuje do bycia dawcą.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0