Co kolekcjonujecie?

fruzia ;*

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
35
Punkty reakcji
3
Wiek
26
Witam. Od niedawna mam nowe hobby, a mianowicie kolekcjonuję autografy znanych osób. Pomyślałam więc sobie, że fajnie by było założyć temat, w którym każdy mógłby napisać co kolekcjonuje, od jak dawna oraz jak duża jest jego kolekcja. Mam nadzieję, że was to zaciekawi. Ja jestem bardzo ciekawa co kolekcjonujecie, ponieważ można się tym "zarazić". ;) Jest przecież wiele osób, którym znudziły się dawne kolekcje i szukają jakiegoś nowego natchnienia. :)Mam nadzieję, że uważacie podobnie i podzielicie się swoimi "zdobyczami". :)Pozdrawiam.
 
C

compton_style

Guest
Figurki żołnierzy z okresu II Wojny Światowej w skali 1:35, wcześniej sam je sklejam i maluje, czasem robię jakieś fajniejsze podstawki z roślinnością. Czasem idą na dioramy, można powiedzieć, że je kolekcjonuję :)
 

Lea_

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kolekcjonuję pocztówki. Zbierać zaczęłam dawno, dawno temu, już jako mała dziewcyznka prosiłam, żeby mi przywieść pocztówki. Z czasem miałam ich coraz więcej, a dziś mam już całkiem pokaźną kolekcję :) Chociaż wciąż brakuje mi kartek z wielu krajów i miejsc i wciąż dążę do jej powiększenia :)
 

holenderka

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Ja podobnie jak Lea - pocztówki ze wszystkich stron świata. Mam całą gazetkę w Turcji, Finlandii, Szwecji i Izraelu. Ciągle namawiam znajomych, żeby przesyłali z wycieczek. Kiedyś zwoziłam kamienie z różnych miejsc, ale to całe szczęście mi przeszło - zapełniłam już szklane dzbanki ; )
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Karty Magic The Gathering. W przyszłości planuję zbierać figurki do gier bitewnych, oraz modele do sklejania. Na razie nie stać mnie na takie hobby :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
W tej chwili nie zbieram nic, ale kiedyś zbierałam rózne dziwne rzeczy - kamienie, monety, figurki porcelanowe, wieczka od jogurtów (nie pytajcie mnie po co, samo tak jakoś przyszło), pocztówki i składanki z różnych miast w Polsce, pamiątki z wakacji (z powodu braku wolnego miejsca w pokoju - przestałam). Teraz już się nie bawię w takie rzeczy, ale moja siostra zbiera opakowania po pewnego rodzaju cukierkach, bo napisali, że jak się im wyśle 50 opakowań, to przyślą nagrodę-niespodziankę. Zostało jej jeszcze 45.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
a ja mam całą kolekcję kolorowych zapałek. Brakuje mi tylko różowych i fioletowych. A wiem, że są w tych kolorach też. Ładnie to wygląda w szklanym szerokim flakonie, kolorowo =)
niby nic takiego ale widział ktoś z Was pomarańczowe, białe, bądź czarne zapałki? :tongue:

a no i sporą kolekcję liptonków mam. Tych małych żółtych karteczek od herbat Lipton.
 

febris1

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja kolekcjonuję buteleczki o ciekawych kształtach, a te które mi się powtarzają ozdabiam metodą decoupage :)
 

mujujuju

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja kolekcjonuję znaczki pocztowe, figurki dinozaurów i monety z czasów PRL-u :)
 

szymon.janczyk

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wiesbaden (Niemcy)
Ja już od ponad 15 lat kolekcjonuje karty telefoniczne z całego świata. W tym momencie moja kolekcja liczy ponad 5000 kart z ponad 70 krajów świata. Zbierając karty skupiam się głównie na kilku tematach, przede wszystkim zwierzęta, rośliny, papież, sport, środki transportu, znaki zodiaku, kosmos. Niewielką część mojej kolekcji można zobaczyć na założonym przeze mnie forum o kartach telefonicznych http://www.forumowisko.pl/topic/130909-karty-telefoniczne/ (zapraszam wszystkich, którzy również zbierają karty) A wszystkie karty dostępne są na ogólnoświatowej stronie kolekcjonerów colnect.com/pl/collectors/collector/szymonjanczyk
Tematycznie posegregowane karty przechowuje w klaserach (obecnie mam 14 klaserów), natomiast karty wg krajów są w dwóch dużych kartonach.
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
Ja kolekcjonuję autografy piłkarskie, a także muzyczne, a ponadto bilety z meczów i koncertów :)
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Kolekcjonuję wszelkiego rodzaju kolczyki i pióra wieczne, ale to moja nowa pasja i na razie mam tylko 7:)
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Kolekcjonuję płyty CD, płyty winylowe oraz kasety magnetofonowe. :)
Mam też kolekcję kart telefonicznych, ale dziś jest już trudno kontynuować tą pasję. ;)
 
Do góry