Sataniści/Szataniści

Foka Szara

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Absurdalne. Czcić kogoś, kto pragnie zniszczyć ludzkość, również jego wyznawców, kogoś kto nie kieruje się dobrem człowieka i komu nie zależy na życiu. Jaki jest sens oddawać swoją duszę komuś takiemu? Dlatego uważam, że sataniści wykazują się wyjątkową głupotą, wstępując dobrowolnie do grona. Polecam książkę Lucasa "Ucieczka z piekła - Pamiętnik Satanisty". Otwiera oczy :)
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Tak jak w opisie tematu, co sądzicie o tym wyznaniu?

Zależy o jakim satanizmie mówimy. Znam podział na satanizm teistyczny (o którym pewnie myślałeś, oraz ateistyczny, lub deistyczny do którego należy też system filozoficzny o nazwie satanizm laveyański.

Absurdalne. Czcić kogoś, kto pragnie zniszczyć ludzkość, również jego wyznawców, kogoś kto nie kieruje się dobrem człowieka i komu nie zależy na życiu. Jaki jest sens oddawać swoją duszę komuś takiemu? Dlatego uważam, że sataniści wykazują się wyjątkową głupotą, wstępując dobrowolnie do grona. Polecam książkę Lucasa "Ucieczka z piekła - Pamiętnik Satanisty". Otwiera oczy

Jak można mieć z góry wyrobione zdanie o czymś, o czym nic się nie wie? Proponuję najpierw poczytać.

Satanizm filozoficzny jest czystym systemem filozoficznym. Działa w myśl zasady carpe diem, cechuje się ruchunkiem zysków i strat i stawia przedstawiciela tego poglądu w centrum. Krótko mówiąc można przedstawiciela tego systemu uznać za egoistę i niebardzo się pomylić. Nie ma to jednak związku z żadnyi czarnymi mszami, skłądaniem ofiar itp. Szatan jest tu pewnym symbolem i który na pierwszym miejscu stawia zaspokajanie własnych potrzeb. Tego musiałem się dowiedzieć, gdy na mojej drodze pojawił się znajomy wyznający takie poglądy.


Tu uogólnienie satanizmu na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm

A tutaj o satanizmie filozoficznym (laveyańskim) w trochę spłyconej, i zmieszanej z satanizmem deistycznym, formie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm_laveya%C5%84ski


Uprzedzam, że wyznawcą satanizmu teistycznego, ani filozoficznego nie jestem. Chciałem jedynie przekazać na ten temat informacje, tak by inny nie taplali się tu w niewiedzy.
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Absurdalne. Czcić kogoś, kto pragnie zniszczyć ludzkość, również jego wyznawców, kogoś kto nie kieruje się dobrem człowieka i komu nie zależy na życiu. Jaki jest sens oddawać swoją duszę komuś takiemu? Dlatego uważam, że sataniści wykazują się wyjątkową głupotą, wstępując dobrowolnie do grona. Polecam książkę Lucasa "Ucieczka z piekła - Pamiętnik Satanisty". Otwiera oczy :)

Rozumiem, że jesteś katoliczką, więc przejrzyjmy się pewnym faktom na podstawie Biblii.
1. Podobno Bóg dał człowiekowi wolną wolę, że człowiek nie potrafił rozróżnić dobra i zła, oraz nie wiedział, że jest nagi. Na czym więc ta "wolna wola" polegała. Według Biblii to chyba raczej sztan dał człowiekowi wolną wolę.
2. To Bóg doprowadził do potopu, to on umożliwił Żydom zdobycie Jerycha, to On sprowadził na Egipt plagi, itp
3. W Biblii pisze, że Bóg żałuje, że stworzył człowieka

Jestem ateistą, ale pokazuję ci mój punt widzenia.

Zależy o jakim satanizmie mówimy. Znam podział na satanizm teistyczny (o którym pewnie myślałeś, oraz ateistyczny, lub deistyczny do którego należy też system filozoficzny o nazwie satanizm laveyański.



Jak można mieć z góry wyrobione zdanie o czymś, o czym nic się nie wie? Proponuję najpierw poczytać.

Satanizm filozoficzny jest czystym systemem filozoficznym. Działa w myśl zasady carpe diem, cechuje się ruchunkiem zysków i strat i stawia przedstawiciela tego poglądu w centrum. Krótko mówiąc można przedstawiciela tego systemu uznać za egoistę i niebardzo się pomylić. Nie ma to jednak związku z żadnyi czarnymi mszami, skłądaniem ofiar itp. Szatan jest tu pewnym symbolem i który na pierwszym miejscu stawia zaspokajanie własnych potrzeb. Tego musiałem się dowiedzieć, gdy na mojej drodze pojawił się znajomy wyznający takie poglądy.


Tu uogólnienie satanizmu na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm

A tutaj o satanizmie filozoficznym (laveyańskim) w trochę spłyconej, i zmieszanej z satanizmem deistycznym, formie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm_laveya%C5%84ski


Uprzedzam, że wyznawcą satanizmu teistycznego, ani filozoficznego nie jestem. Chciałem jedynie przekazać na ten temat informacje, tak by inny nie taplali się tu w niewiedzy.
Dokładnie. Tak jest jak ktoś naogląda się za dużo filmów.
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
Satanizm to inaczej materializmem (połączony z nihilizmem) z w czystej formie. W swoim czasie znałem co nieco to towarzystwo.Słusznie napisał Crow0 "Satanizm filozoficzny jest czystym systemem filozoficznym. Działa w myśl zasady carpe diem, cechuje się rachunkiem zysków i strat i stawia przedstawiciela tego poglądu w centrum"
Mówiąc najkrócej jest to pozbawione sensu. Żeby był chleb najpierw trzeba go upiec. satanizm tego prostego mechanizmu nie pojmuje.

Może to off top, ale odniosę się jeszcze:

2. To Bóg doprowadził do potopu, to on umożliwił Żydom zdobycie Jerycha, to On sprowadził na Egipt plagi, itp

No dobra,przyjmijmy ,i w związku z tym co?
3. W Biblii pisze, że Bóg żałuje, że stworzył człowieka
Raczej "jest napisane". I nie ma czemu się dziwić.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Zależy o jakim satanizmie mówimy. Znam podział na satanizm teistyczny (o którym pewnie myślałeś, oraz ateistyczny, lub deistyczny do którego należy też system filozoficzny o nazwie satanizm laveyański.
Jak można mieć z góry wyrobione zdanie o czymś, o czym nic się nie wie? Proponuję najpierw poczytać.
Satanizm filozoficzny jest czystym systemem filozoficznym. Działa w myśl zasady carpe diem, cechuje się ruchunkiem zysków i strat i stawia przedstawiciela tego poglądu w centrum. Krótko mówiąc można przedstawiciela tego systemu uznać za egoistę i niebardzo się pomylić. (...)
Nawet jazda na zwykłym rowerze podzielona jest na style, kategorie, podkategorie kategorii - i tak bez końca.
Istnieją - moim skromnym zdaniem - dwa krańcowe stanowiska co do zasady tworzenia Państwa (uwaga:to jest UPROSZCZENIE) w rozumieniu Europejczyka. Państwo oparte o maksymalne (skrajne) swobody obywatelskie i model drugi - państwo totalitarne z ubezwłasnowolnieniem obywateli.
Uwaga - teraz będą długie zdania:
O ile totalitaryzm jest - dzięki massmediom (bo w to, że ktoś, oprócz paru znanych mi osób na Forum, jeszcze czyta książki, nie wierzę) jest ogólnie postrzegany negatywnie, o tyle druga skrajność, dzięki tym samym mediom (i podobnie, dzięki totalnej niewiedzy) ma sporo zwolenników.
Satanizm - oprócz sytuacji bezmyślnej pozy parasubkulturowej - ma w gruncie rzeczy wydźwięk skrajnie lewacki, jest bowiem mniej lub bardziej świadomym odejściem od zgody na ograniczenie swych swobód w imię współżycia społecznego.
To nie jest (w sensie powszechności) stricte wybór miedzy Bogiem a Szatanem w rozumieniu teologicznym, bo jak słusznie zauważyłeś, satanistów ateistycznym jest niewielu.
To wybór modelu społecznego, a raczej antyspołecznego, ponieważ dąży on do skrajnej wolności jednostki napiętnowanej hedonizmem, bez jakichkolwiek ograniczeń w imię poszanowania reszty społeczeństwa, zatem jest swego rodzaju ruchem anarchistycznym. To oczywiście moja konstatacja której - idę o zakład - większość satanistów nie pojmie.
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Tak jak w opisie tematu, co sądzicie o tym wyznaniu?
ja osobiście wolalbym nie miec z satanistami i ich
poglądami nic do czynienia. Nie potępiam ich ale sposub życia satanistów oparty na swojej religi nie ma we mnie poparcia. Skoro jednak daje im to satyswakcję to nic mnie do tego
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
@tewe pełna zgoda. Jednak wątpię w to aby zbyt wielu ludzi to zrozumiało.

..bo w to, że ktoś, oprócz paru znanych mi osób na Forum, jeszcze czyta książki, nie wierzę
Oj,ja niestety też nie wierzę.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Biblię szatana napisał węgierski Żyd i to chyba tyle co można napisać o tym "wyznaniu"
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
No dobra,przyjmijmy ,i w związku z tym co?
Odwołując się do słów Foki- po co czcić kogoś kto chce zniszczyć ludzkość?
Raczej "jest napisane". I nie ma czemu się dziwić.
Skoro Bóg jest wszechwiedzący to jak może czegokolwiek żałować. A skoro mnie poprawiasz to sam powinieneś pisać poprawnie .Pierwszy cytat pokazuje, że masz z tym problem.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Biblię szatana napisał węgierski Żyd i to chyba tyle co można napisać o tym "wyznaniu"

Nie bardzo rozumiem co chciałeś udowodnić tym postem. Rozumiem, że mogą występować na forum osoby o uprzedzeniach odnoszących się do pewnych grup społecznych, narodowych itp. ale w tym przypadku to, że 'Biblię Szatana' napisał LaVey raczej nie ma to większego znaczenia (swoją drogą nic nie wiem o jego węgiersko-żydowskim pochodzeniu, wiem iż urodził się w Stanach).

Satanizmu teistycznego nie można negować jako tako. To w końcu wyznanie. Nawet pomimo, iż jest niebezpieczne dla spójności społeczeństwa i ładu. Satanizm teistyczny traktuję z przymrużeniem oka, jednocześnie mając na uwadze niebezpieczeństwo wynikające z racji bytu tej religii. Traktuję ją na równi z religiami/sektami takimi jak Świadkowie Jehowy, Kościół Świętych w Diach Ostatnich, czy innych religii sformuowanych w Stanach przez osoby pragnące władzy i wykorzystujące łatwowiernych ludzi, podatnych na manipulacje.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
na wstępie Crow0 i Tewie, dziękuję za wyręczenie

jeżeli mamy dział religia i mówimy o tej wersji teistycznej
to nie da się ukryć to w formie prawie czytej antyteza chrześcijaństwa
czy potrafię sobie cenić, coś takiego? niekoniecznie..


Rozumiem, że jesteś katoliczką, więc przejrzyjmy się pewnym faktom na podstawie Biblii.
1. Podobno Bóg dał człowiekowi wolną wolę, że człowiek nie potrafił rozróżnić dobra i zła, oraz nie wiedział, że jest nagi. Na czym więc ta "wolna wola" polegała. Według Biblii to chyba raczej sztan dał człowiekowi wolną wolę.
2. To Bóg doprowadził do potopu, to on umożliwił Żydom zdobycie Jerycha, to On sprowadził na Egipt plagi, itp
3. W Biblii pisze, że Bóg żałuje, że stworzył człowieka

Jestem ateistą, ale pokazuję ci mój punt widzenia.
to co napisałeś jest wbrew logice, ale jak rozumiem racjonalizm ateistyczny w twym wykonaniu ma być antyracjonalizmem?
1. gdyby nie Ewa z Adamem nie dokonali wyboru, to nie mogli by posiadać wolnej woli, logiczne? następstwo.., brak wiedzy, nie ma nic wspólnego z wolnością wyboru, to pojęcia od siebie niezależne, chociaż czasami się zazębiające
2. no i ?
3. W biblii jest napisane w wersie 6,5 księgi rodzaju, iż Widzi on YHWH, tak wiele zła w ludzkich sercach i każdą formą pomysłów(zrządzeń) serca, ale zło przez cały dzień i 6,6 I pożałował YHWH, że on stworzył człowieka w(na) ziemi i zasmucił się w swym sercu (tłumaczenie własne-dosłowne)
teraz test na myślenie logiczne w pkt 1 zarzuciłeś, że ludzie nie mieli wyboru, wybór został im dany przez szatana, znowu w pkt 3 (z powodu nieznajomości tekstu?) dałeś oderwane info , że żałował, a żałował, bo ludzie wybrali czynienie zła, zapewne gdybyś to wiedział, nie pisałbyś tego co napisałeś
PS TO JEST OFFTOP, masz inklinacje do offtopowania, wylecz się z nich
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
1. gdyby nie Ewa z Adamem nie dokonali wyboru, to nie mogli by posiadać wolnej woli, logiczne? następstwo.., brak wiedzy, nie ma nic wspólnego z wolnością wyboru, to pojęcia od siebie niezależne, chociaż czasami się zazębiające
Brak wiedzy jest połączony z możliwością wyboru. Małe dziecko może połknąć różne niebezpieczne przedmioty, może wsadzić palec do gniazdka, ponieważ jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego co może mu się stać.
Pisałem o tym w tym temacie i nie będę się powtarzał
3. W biblii jest napisane w wersie 6,5 księgi rodzaju, iż Widzi on YHWH, tak wiele zła w ludzkich sercach i każdą formą pomysłów(zrządzeń) serca, ale zło przez cały dzień i 6,6 I pożałował YHWH, że on stworzył człowieka w(na) ziemi i zasmucił się w swym sercu (tłumaczenie własne-dosłowne)
Skoro jest wszechwiedzący to powinien przewidzieć jak wiele zła będzie w ludzkich sercach. Tak więc nie powinien ich powoływać do życia. Tak?
az test na myślenie logiczne w pkt 1 zarzuciłeś, że ludzie nie mieli wyboru, wybór został im dany przez szatana, znowu w pkt 3 (z powodu nieznajomości tekstu?) dałeś oderwane info , że żałował, a żałował, bo ludzie wybrali czynienie zła, zapewne gdybyś to wiedział, nie pisałbyś tego co napisałeś
Najwidoczniej źle mnie zrozumiałeś. Katolicy mówią o wolnej woli. Nie będę się sprzeczał o samą nazwę. Dla mnie jest to jednak powiązane z szeroko pojętą moralnością, wartościami i dokonywanymi przez nas wyborami. Wybory o których pisałeś może dokonać każde zwierzę. Jak bez zrozumienia dobra i zła można posiadać moralność i jak nasze wybory mogą mieć głębszy sens?


Sorry za offtop, ale musiałem odnieść się do twoich słów.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
testosteronie
wybacz, ale, jak widać pewne pojęcia musisz sobie przyswoić, ew przeżucić część energii witalnej na największy nasz organ: mózg (sorki za złośliwość), czy dziecko wkładając do buzi coś złego, dokonało wyboru (głupiego)?
wtręt pkt 2 nie ma żadnych związków z czymkolwiek o czym dyskutowaliśmy w tym temacie (coś ma z szatanem?)
Skoro jest wszechwiedzący to powinien przewidzieć jak wiele zła będzie w ludzkich sercach. Tak więc nie powinien ich powoływać do życia. Tak?
sprytna zagrywka, a mógł mieć nadzieję? btw rozmawiamy tutaj o absorbowanej przez Żydów obcych wstawkach, czy to ma do czegoś prowadzić? (tak tak, nie myślę magicznie)
Najwidoczniej źle mnie zrozumiałeś. Katolicy mówią o wolnej woli. Nie będę się sprzeczał o samą nazwę. Dla mnie jest to jednak powiązane z szeroko pojętą moralnością, wartościami i dokonywanymi przez nas wyborami. Wybory o których pisałeś może dokonać każde zwierzę. Jak bez zrozumienia dobra i zła można posiadać moralność i jak nasze wybory mogą mieć głębszy sens?
błąd zwierzę, nie może z definicji podjąć świadomej decyzji, btw moralność jaka jest uznawana za właściwą w naszym kręgu cywilizacyjnym została zbudowana na chrześcijaństwie

a może jednak coś o Szatanie?
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Takie samo wyznanie, jak wszystkie inne religie tego świata. Wymyślone przez człowieka i dla człowieka.
Powyższy cytat to przyczynek do takiej mojej refleksyjki malutkiej:
załóżmy, że masz rację.
Teraz będzie przykład z życia: wychowując dziecko na pewnym etapie zaczynamy opowiadać mu bajki, historyjki, zmyślenia. Nie tylko po to, by usnęło, ale i po to. żeby mu w przystępny sposób pokazać co jest dobre (wskazane zachowanie), a co jest naganne (niewskazane).
Żaden rozsądny i odpowiedzialny rodzic nie będzie opowiadał historii, które z gruntu zdemoralizują jego dziecko.
Nie chodzi w przywołanym przykładzie o porównanie religii do bajek (powierzchowne skojarzenie, chociaż naturalne), ale o to, że rodzic DOKONUJE WYBORU WARTOŚCI i zgodnie z tym wyborem tak akcentuje przekaz, by te wyselekcjonowane wartości krzewić u latorośli.
Bóg i Szatan symbolizują wartości krańcowo sprzeczne - pomijam tu wspólny pierwiastek oddawania czci - zatem wybór między Bogiem czy Szatanem jest wyborem między dwoma krańcowymi systemami wartości. Przekłada się to na każdą dziedzinę życia w skali: rodzina, społeczeństwo, Państwo. Niedostrzeganie tego faktu jest wynikiem niewiedzy, lenistwa intelektualnego lub zwykłego nieuctwa. Co oczywiście nie przeszkadza wielu ludziom nazywać się chrześcijanami, satanistami, katolikami, komunistami, patriotami itd. bez żadnej wiedzy w temacie i podstaw ku temu.
Poniżej uproszczenie (skrót myślowy):
Satanizm jest z gruntu anarchistyczny, chrześcijaństwo jest zaś propaństwowe (społeczne). Idealny powszechny Satanizm państwo rozwali, idealne powszechne chrześcijaństwo zaś stworzyłoby idealne państwo (społecznóść opartą na więziach społecznych).
Powyższe jest przedstawieniem dwóch skrajności w celu ułatwienia zrozumienia mojego postu. Nie zmienia to faktu, że zwykle mamy do czynienia ze stanami pośrednimi lub światopoglądem wszczepiennym, nie popartym głębszą refleksją.
To oczywiście moje prywatne zdanie - ja.
 
M

merkaba12

Guest
albo jesteś z Bogiem albo przeciwko nic nie ma pośrodku w stylu ateisty
automatycznie wybrałeś zło
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
albo jesteś z Bogiem albo przeciwko nic nie ma pośrodku w stylu ateisty
automatycznie wybrałeś zło

Ateizm sam w sobie nie jest niczym złym. Za to ateista to co innego. Pełno jest, choćby tu, na forum, "ofensywnych" ateistów, atakujących różnego rodzaju objawy chrześcijaństwa tak dla sportu. Co jaciekawsze nie biorą się zakrytykę innych systemów religijnych. Przykładem jest choćby testosteron, który zamiast przedstawić swoje zdanie na temat satanizm wolał rozebrać na czynniki pierwsze swoje poglądy na temat chrześcijańskiego Boga. Próbuje demaskować biblię, mimo iż ta operuje przypowieściami, które nie muszą być dosłowne. To tak jakby psioczyć na van Gogha, iż nie potrafił namalować realistycznego portretu. To absurd.

Do podobnego absurdu zdolni są sataniści teistyczni. To, w większe lub mniejszej mierze, ludzie niezdecydowani, w samolubni. Myślą, że są lepsi od inncyh, zostali przez innych skrzywdzeni, odtrąceni, lub po prostu czują się lepsi. W tym podobni są to satanistów filozoficznych. Znałem przelotnie kilka osób (3-4), żyjących w tym wyznaniu. Nie są to ludzie kierujący się moralnością. Różnice są tylko na tle religijnym. Oba kierunki kierują się tylko tym co przynosi im korzyści. Jeśli kogoś kochają, to sprawianie im przyjemności jest dla nich ważne, ale jeśli kogoś nie znoszą, nie nawidzą, nawet nie lubią lub są obojętni, dają temu upust i nie kryją swoich uczuć. W istocie jest to sprawa, prowadząca bezpośrednio do anarchizmu. To zagrożenie dla społeczeństwa. Na szczęście nie jest to zjawisko masowe. Nie w naszym kraju.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
pozostawiliście mi jedynie klaskanie
Tewie i Crow0 oklaski! szczere!
 
Do góry