Napoje dla dzieci

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Witam :)
Chciałam zapytać o Wasze opinie i doświadczenia w związku z napojami dla dzieci, soczkami itp. Przyjechała do mnie na wakacje siostrzenica, a jej mama ma bzika na punkcie zdrowego odżywiania małej. ja nie mam niestety za bardzo doświadczenia w wychowywaniu dzieci (własnych brak ;)) i za każdym razem, gdy jestem z małą w sklepie, to namawia mnie na coś do picia, a ja nie wiem, czy powinnam jej kupować, czy to zdrowe czy nie?
 

plumka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
tak naprawde w odpowiedniej ilosci wszystko jest dobre:)
jednak gazowane napoje powinny byc calkowicie zakazane dla dzieci!
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Oj, o gazowanych to nie ma nawet mowy! mam na myśli raczej takie przeznaczone dla dzieci, mają bardziej kuszące butelki ;) o takie pytam, bo to różnie bywa, niby dla dzieci, ale nie wiadomo czy zdrowe... przecież producenci zrobią wszystko, żeby sprzedać produkt.
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
a dzieci to niestety chwytają w lot, po ładnej i kolorowej reklamie
mysle zę wartość napoju dla dziecka warto ocenić po opinii jakiegos instytutu badawczego
 

plumka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
hm, taka opinia to zawsze jest jakas rekomendaja. trzeba tez samemu czytac sklad na etykiecie, warto troche sie wtym orientowac. teraz jest sporo napojow bez konserwatnow. mam nadzieje, ze to nie jest tylko zwykly chwyt marketingowy.
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
ktoś to przecież cały czas monitoruje, i rekomenduje do sprzedaży,
jakby się okazało że taki produkt takiej wielkiej firmy jest niezgodny z opisem, to traca za wiele,
wiec wydaje mi się że nikt tu nie przekłamuje na opisie i składzie
 
M

merkaba12

Guest
najlepiej samemu zrobić taki napój
z miodu i cytryny jest dobry szybko przywraca np energie po wysiłku
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Ja wiem, że najlepiej zrobić samemu, ale o to wlasnie chodzi, że mała wariuje jak jesteśmy w sklepie, w domu nie ma problemu z piciem zwykłej wody.
 

sensual27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
WODA NAJLEPSZA, SA SPECJALNE WODY DLA DZIECI, MOJA CORKA BARDZO CHENIE PIJE WODE:] WYSTARCZY DZIECKU WYTLUMACZYC CO JEST ZDROWE A CO NIE
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
napewno nie napoje gazowane, cola zupełnie nie jest wskazana, źle wpływa na mleczaki i ma bardzo dużo cukru, a jeśli chodzi o soki i napoje kolorowe, to patrz na ilość cukru i słodzika, im mniej tym lepiej.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Zaimponuj koleżance i kup kilogram marchewek i 1/2 kg jabłek + banan i zrób własny świeży sok z sokowirówki, albo wyciśnij pomarańcze - ewentualnie rozcieńcz wodą. Na pewno nie kupuj nektarów, bo są dosładzane. Napoje to tez żadne zdrowie. Wodę kupuj litrami na pewno koleżance się spodoba. Jak dziecko jest niejadkiem to warto np. do soków np. marchewkowego czy do warzywnych dolewać 1 łyżeczkę oleju lnianego. Świetny pomysł na uzupełnienie omegi 3 w organizmie dziecka.
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
My kupujemy przede wszystkim soczki pokroju Bobofrut oraz Kubuś,bardzo smakują naszemu dziecku,a przy okzji są bogate w witaminy. Unikamy natomiast wszystkich słodkich napojów.
 

PannaCathy

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2011
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Kraków
Soczki w kartonikach itp. nie zaszkodzą dziecku , ale jeżeli jej mama odżywia ją tylko zdrowo to lepiej nie ryzykuj. Kiedy będziecie w sklepie kup zwykłą wodę i owoce do zrobienia soczku. wytłumacz małej , że jest to zdrowe i pozwól jej pomóc sobie przy robieniu napoju. Możliwe , że jej się spodoba. :)
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Nalezy pamietac NIC SLODKIEGO NA NOC! Ani mleka, bo bedzie po zebach...
 

dante77

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Wrocław
Moja córka (5 lat) najchętniej piję zwykłą wodę. Mamy w domu zainstalowany filtr do uzdatniania wody.
Nie lubi napojów gazowanych, od biedy wypije jakiegoś "Kubusia" czy sok w kartoniku.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Uważąm, że gazowanymi sokami chemicznie barwionymi, dodatkami słodzikami i innymi duperelami nasze dzieci zdążą się jeszcze nacieszyć a póki mamy jeszcze wpływ na to co im dajemy powinniśmy karmić tym co najlepsze, więc napewno nie napoje gazowane
 
M

magiczna

Guest
Odświeżam wątek, bo sama mam problem, co dawać do picia siostrzenicy. Wody nie lubi, wody z dodatkiem owoców też nie. Jakieś pomysły?
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
A podawałaś na przykład kolorowe jakieś napoje bez gazu, oczywiście bez konserwantów i sztuczności?
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja polecam wodę a jesli lubi soczki to polecam Leonki bo one nie mają sztucznych barwników itp.
 
Do góry