Problem z żołądkiem, wymioty, pomóżcie!

latinolove

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam problem i bardzo prosze o pomoc. A wiec tak. Jadac do Hiszpanii na tydzien zapomnialam nowego opakowania tabletek. Pierwszy dzien na wczasach powinnam byla wziac tabletke (17 lipca nd) wrocilam do domu w nastepna niedziele po czym odrazu zaczelam opakowanie( tydzien spoznienia) W ten sam dzien odbylam stosunek.( przed zazyciem tabletki...)Pozniej staralam sie brac tabletki regularnie lecz znowu zapomnialam ze soba tabletek jadac na dwa dni.(bylam ok w drugim tyg zazywania tabletek) Gdy wrocilam stwierdzilam, ze nie ma sensu ich brac, bo nie chce bardziej namieszac i odstawilam tabletki. Kilka dni po tym (08.08) dostalam okres ale rowniez nie zaczelam nowego opakowania. 
Ok tydzien temu bylam chora, mialam goraczke, bol glowy, okropne oslabienie i wymiotowalam, przeszlo po ok 2 dniach. Teraz od kilku dni zazwyczaj na wieczor jak klade sie spac czuje sie jakbym byla pijana i czuje potrzebe wymiotowania. Tak samo wczoraj, co prawda wypilam drinka ale pijana nie bylam. Po tym nastapil bol w klatce piersiowej w okolicy serca. Teraz po przebudzeniu czuje sie okropnie, mialam przyspieszone bicie serca. Mam nadzieje, ze dzisiaj wieczorem bedzie dobrze, bo mozliwosc pojscia do lekarza mam dopiero w poniedzialek( Mieszkam w Norwegii) jesli wiecie co to moze byc blagam pomozcie. Dodam, ze jak bylam mala mialam problemy z zaladkiem i wykryto, ze moja trzustka nie produkuje jakis enzymow, odpowiadajacych bodajze za trawienie alkoholu. 
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Nieregularne przyjmowanie tabletek niestety nie zapewnia spodziewanej ochrony, dlatego ryzyko ciąży jest wysokie. Niektóre z wymienionych objawów mogą ją nawet sugerować, dlatego też zachęcam Cię do wykonania testu ciążowego, najchętniej z porannej porcji moczu.

Wspominane uczucie kołatania serca najprawdopodobniej związane jest z nietolerancją alkoholu, która objawia się właśnie zaburzeniami rytmu serca. W przypadku napadowego uczucia kołatania wskazana jest jak najszybsza wizyta u lekarza. Tylko w ten sposób uda się uzyskać wiarygodne wyniki i ustalić przyczynę dolegliwości.
 

nastka29

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
przy częstych wymiotach pamiętaj o uzupełnieniu płynów, pij wodę i możesz też brać orsalit - środek nawadniający do rozpuszczenia w wodzie, który dodatkowo uzupełni elektrolity, które tracisz przy wymiotach
 
Do góry