Układam dietę i trening za darmo

dietetyk

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Wiele osób chce schudnąć, lub przybrać na wadze. Diety z gazet nie dają dobrych efektów z kilku powodów:
Po pierwsze: Nie jest to dieta ułożona konkretnie pod ciebie. Nie bierze pod uwagę twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie.
Po drugie: Według idei danej diety masz schudnąć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie co się często wiąże z niedoborem pewnych substancji odżywczych. W najlepszym wypadku razem z tłuszczem będziesz spalać mięśnie a na końcu będziesz mieć efekt yoyo.
Po trzecie: Są to diety dla osób niećwiczących. Często mogą przejawiać się nadmiernym zmęczeniem i niechęcią do jakiegokolwiek wysiłku.

Dieta którą wam rozpiszę będzie uwzględniała wasze dobowe zapotrzebowanie, dlatego tak ważne są szczere odpowiedzi.
Wiek
Waga
Wzrost
Cel (masa, redukcja)
Rozkład dnia (Jest to ważne, żeby ustalić kiedy będziesz spożywał/a dane posiłki)
Aktywność fizyczna [/i](Chodzisz na basen, siłownię, trenujesz sztuki walki, biegasz, itp. Oraz czy masz doświadczenie w jakiś sportach. Także rodzaj pracy: praca siedząca, czy „na nogach”)
Czy stosowałeś/aś kiedyś jakąś dietę i z jakim skutkiem?
Które części ciała najbardziej wymagają poprawy?
Uwagi Wszystko co może mieć znaczenie- choroby, kontuzje, dolegliwości, itp.

Poniższy formularz należy uzupełnić i wraz ze swoim aktualnym/aktualnymi zdjęciami wysłać na maila: superdieta87@gmail.com. Zdjęcia robione najlepiej w stroju kąpielowy, dobrze pokazujące sylwetkę.

Czego możesz się spodziewać?
Czasami trzeba się poświęcić i zjeść coś co na początku może nie smakować najlepiej, ale z czasem człowiek się do tego przyzwyczaja. Tak więc dieta będzie głównie opierać się na wysokiej jakości produktach.
Na diecie pierożki i paszteciki pachną 3 x bardziej intensywnie, więc trzeba się powstrzymywać. Ale nikt nie obiecuje, że będzie łatwo.
Dodatkowo musisz zagospodarować sobie czas na trening aerobowy (najlepiej bieganie, lub szybki marsz na bieżni), oraz trening w celu kształtowania swojego ciała, np. siłownia.

Poświęcam swój prywatny czas na ułożenie diety i treningu CAŁKOWICIE ZA DARMO, dlatego proszę żeby to uszanować i nie myśleć na zasadzie „ułoży dietę, potrzymam ją 2 dni a jak mi się nie spodoba to mówi się trudno”

Dodatkowo zapewniam stałe wsparcie i modyfikację diety.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegam sobie prawo do kontaktowania się jedynie z wybranymi osobami.
 
D

Dziubek_1

Guest
Jestem zawodowym dietetykiem, posiadam własną praktykę i kilka rzeczy w poście powyżej jakoś mi nie leży...
1. po co te zdjęcia? Czy widząc kogoś łatwiej go odchudzić?
2.
Po drugie: Według idei danej diety masz schudnąć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie
- nie wiem taki wyścig z czasem jest najzdrowszy dla organizmu. Osobiście nie znam diety, której powyższy cytat jest motywem przewodnim.
3. Bez dokładnego opisu całego tygodnia z życia danej osoby raczej nie można ustalić średniego dziennego zapotrzebowania na energię tak by nie pomylić się o 300-500kcal (wiem to z doświadczenia)

Ułożenie diety jest bardzo pracochłonne i precyzyjne. Poświęcanie swojego wolnego czasu na takie hobby wydaje mi się dość osobliwe.
Chciałbym by było jasne, że autor postu powyżej nie jest, nie był i nie będzie traktowany przeze mnie i przez moją firmę jako konkurencja i że nie żywię do niego żadnych uprzedzeń, w tym etycznych, zawodowych czy osobistych. To co tu piszę jest tylko i wyłącznie przedstawieniem moich wątpliwości i uwag na temat wspomnianego postu.
 

paulincia3

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam 15 lat , 169 cm wzrostu i obecnie waże ok. 63 kg. W minione wakacje postanowiłam się odchudzić , ważyłam 69 kg i wszyscy dawali mi sygnały że powinnam to zrobic. W szkole jestm od 8 do 15, gdy wstaję o 7 nie jem śniadania , dopiero o 10 w szkole jem , przychodze do domu jem obiad i później ewentualnie kanapka czy owoc , kocham słodycze ale od rozpoczęcia odchudzania wakacyjnego jem ich mnie , lecz musze napisać , że w wakacje wgl nie jadlam a teraz już tak sie nie staram , wszystko przez zimę ...
Przyzwyczaiłam sie pić wodę, obecnie wykonuję ćwiczenia : brzuszki , w lato biegalam i zamierzam to kontynuować. Teraz waże już nie 61 kg ( ktore udało mi się zrzucić w wakacje) ale 63, te 2 kg to wydaje się mało ale jestem taką osobą , że jest to dla mnie porażka , lecz to tlyko i wyłącznie moja wina aczkolwiek proszę jedynie o poradę co mam zrobić żeby schudnać jeszcze przynajmniej 5 kg , pragnę schudnac w brzychu i udach, pozdrawiam PAULINA :)
 
D

Dziubek_1

Guest
1. Jedz śniadania
2. Jedz częściej a mniej (najlepiej 5 małych posiłków w równych odstępach czasu; kolacja najpóźniej 3 godz. przed snem)
3. Pij wodę mineralną lub źródlaną
4. Jak dokucza głód to przekąski z warzyw lub owoców ( prócz banana i gruszek)
5. Unikaj smażonego
6. Odstaw słodycze zupełnie

Dobrze jest też odtruć organizm i oczyścić przewód pokarmowy, ale to już trzeba indywidualnie dostosować.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Z tego co zauważyłem, masz zerowe pojęcie o takich dietach. Ktoś, kto dobrze zna temat nie będzie tych diet układał za darmo... Ja za swoją zapłaciłem 70zł i to jest dla początkujących.
 
D

Dziubek_1

Guest
Ano właśnie o to chodzi że banan tak jak i gruszka ma dużo węglowodanów, czyli kalorii. A jak ktoś chce się odchudzać to musi unikać kalorii w takim "zagęszczeniu"- i po to jest to przeze mnie napisane.

Co do jedzenia banana po treningu, to raczej bezsensowne. To tak jakby najpierw się autem jechało a dopiero potem lało paliwo :D
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Kaloria kalori nierówna. O to chodzi żeby jeść takie pokramy które zawierają wiele wartoścowych składników, a na diecie liczy się bilans całodobowy - tak wiec jak ktoś jest na redukcji i np dziennie powinien spożywać załużmy 200g węglowodanów to banana może spokojnie zjeśc. Po treningu jak najbardziej z jogurtem naturalnym się nadaje.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
dobrze ze chcesz pomoc, tylko powiem ci ze dziwnie brzmi ze chcesz zdjecie w stroju kapielowym.

twoje porady moze i sa pomocne dla kogos kto sie nie zna...

ja wlasnie studiuje i chce zostac rowniez dietetykiem
 

Adam Adam_120511

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Tak wiec zapytam nie skromnie czy jest ktos chetny do ulozenia diety dla mnie? Potrzebuje odjac troche kilogramow jakies 10 w dol, obecnie mam 86 kg 170 cm.


ktos tu jest?
 
D

Dobrawa

Guest
Bezsensowne jest chudnięcie jak najwięcej w jak najszybszym czasie!

Adam Adam_120511 napisał:
Witam,
Tak wiec zapytam nie skromnie czy jest ktos chetny do ulozenia diety dla mnie? Potrzebuje odjac troche kilogramow jakies 10 w dol, obecnie mam 86 kg 170 cm.


ktos tu jest?
Zobacz sobie, tu masz rozpisany cały jadłospis na dietę 1200 kalorii. Myśle, że nie będzie problemu ze zrzuceniem tych 10 kg. http://dieta-cambridge.pl/program/stopien-4.html
 

mlody1818

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek 18
Waga 71
Wzrost 188
Cel Pozbycie sie ogromnej tkanki tłuszczowej+ w miare możliwośći rzezbienie
Rozkład dnia Rano jem mało najcześćiej siegam po posilek w okolicach 15
Aktywność fizyczna Zamierzam chodzic na siłownie
Czy stosowałeś/aś kiedyś jakąś dietę i z jakim skutkiem? Tak stosowalem diete gdyz rok temu wazylem 91 kg a teraz 20 kg mniej
Które części ciała najbardziej wymagają poprawy? brzuch+rece
Uwagi Chyba brak



O i zapomnialem mam niepochamowany napad na słodkie ktorego nie potrafie opanowac
 
D

Dorka123

Guest
Dobrawa napisał:
Bezsensowne jest chudnięcie jak najwięcej w jak najszybszym czasie!

Witam,
Tak wiec zapytam nie skromnie czy jest ktos chetny do ulozenia diety dla mnie? Potrzebuje odjac troche kilogramow jakies 10 w dol, obecnie mam 86 kg 170 cm.


ktos tu jest?
Zobacz sobie, tu masz rozpisany cały jadłospis na dietę 1200 kalorii. Myśle, że nie będzie problemu ze zrzuceniem tych 10 kg. http://dieta-cambridge.pl/program/stopien-4.html
odrobina samozaparcia i się da :), dla motywacji zobacz sobie na tej stronie historie osób, które chudły nawet 50 kg
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Dobrawa napisał:
Bezsensowne jest chudnięcie jak najwięcej w jak najszybszym czasie!

Witam,
Tak wiec zapytam nie skromnie czy jest ktos chetny do ulozenia diety dla mnie? Potrzebuje odjac troche kilogramow jakies 10 w dol, obecnie mam 86 kg 170 cm.


ktos tu jest?
Zobacz sobie, tu masz rozpisany cały jadłospis na dietę 1200 kalorii. Myśle, że nie będzie problemu ze zrzuceniem tych 10 kg. http://dieta-cambridge.pl/program/stopien-4.html
Dobrawa
Zaciekawiła mnie ta dieta Cambridge, tylko nie bardzo rozumiem co znaczą te stopnie? Czy to wybieramy sobie sami, czy ktoś nam to dopiera?
 
D

Dorka123

Guest
Raczej nie dobieraj sama, po konsultacji dowiesz się, od którego stopnia zacząć. Z tego, co słyszałam, to pierwszy stosuje się bardzo rzadko i o tym bezwzględnie musi zadecydować lekarz. Najczęściej zaczyna się od 2 lub 3.
 

Marzena95

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dzień dobry.Czy jest ktoś w stanie ułożyć dla mnie dietę odchudzająca mam 21 lat ważę75kg wzrostu mam 165 nie oczekuje diety krótko trwałej
 

uzik

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek-16
Waga-80
Wzrost-179
Cel-zrzućic 10 killo
Rozkład dnia- 7.00 śniadanie,8-15 szkoła 15.30 obiad 17.00 cwiczenia domowe 1 godzina 18.00 kolacja, 22.00 spać :D
Aktywność fizyczna-Biegam w weekendy po pare kilometrów, a w tygodniu ciczenia po godzine dziennie w domu.
Czy stosowałem jakąś diete wcześniej- Nie
Które cześci ciała wymagają poprawy- Generalnie brzuch :d Zdj wysłane juz na email :D
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Szczerze ja rozumiem, że jak ktoś boryka się z różnymi zdrowotnymi problemami, jest sportowcem lub cierpi na dużą nadwagę to może mieć problem z dietą. Ale każdy normalny człowiek bez takich problemów chcący po prostu zrzucić kilka kilogramów powinien zastosować się do kilku powszechnie znanych zasad jak małe posiłki 5 razy dziennie w równych odstępach czasowych, mało mięsa, dużo warzyw, kasz i dodatek owoców, nawadnianie organizmu, do tego jakaś podstawowa aktywność fizyczna i nie wierzę, że nie jest w stanie zrzucić nadprogramowych kg.
 

Ai Ayumi

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dietetyk napisał:
Witam. Wiele osób chce schudnąć, lub przybrać na wadze. Diety z gazet nie dają dobrych efektów z kilku powodów:
Po pierwsze: Nie jest to dieta ułożona konkretnie pod ciebie. Nie bierze pod uwagę twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie.
Po drugie: Według idei danej diety masz schudnąć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie co się często wiąże z niedoborem pewnych substancji odżywczych. W najlepszym wypadku razem z tłuszczem będziesz spalać mięśnie a na końcu będziesz mieć efekt yoyo.
Po trzecie: Są to diety dla osób niećwiczących. Często mogą przejawiać się nadmiernym zmęczeniem i niechęcią do jakiegokolwiek wysiłku.

Dieta którą wam rozpiszę będzie uwzględniała wasze dobowe zapotrzebowanie, dlatego tak ważne są szczere odpowiedzi.
Wiek
Waga
Wzrost
Cel (masa, redukcja)
Rozkład dnia (Jest to ważne, żeby ustalić kiedy będziesz spożywał/a dane posiłki)
Aktywność fizyczna [/i](Chodzisz na basen, siłownię, trenujesz sztuki walki, biegasz, itp. Oraz czy masz doświadczenie w jakiś sportach. Także rodzaj pracy: praca siedząca, czy „na nogach”)
Czy stosowałeś/aś kiedyś jakąś dietę i z jakim skutkiem?
Które części ciała najbardziej wymagają poprawy?
Uwagi Wszystko co może mieć znaczenie- choroby, kontuzje, dolegliwości, itp.

Poniższy formularz należy uzupełnić i wraz ze swoim aktualnym/aktualnymi zdjęciami wysłać na maila: superdieta87@gmail.com. Zdjęcia robione najlepiej w stroju kąpielowy, dobrze pokazujące sylwetkę.

Czego możesz się spodziewać?
Czasami trzeba się poświęcić i zjeść coś co na początku może nie smakować najlepiej, ale z czasem człowiek się do tego przyzwyczaja. Tak więc dieta będzie głównie opierać się na wysokiej jakości produktach.
Na diecie pierożki i paszteciki pachną 3 x bardziej intensywnie, więc trzeba się powstrzymywać. Ale nikt nie obiecuje, że będzie łatwo.
Dodatkowo musisz zagospodarować sobie czas na trening aerobowy (najlepiej bieganie, lub szybki marsz na bieżni), oraz trening w celu kształtowania swojego ciała, np. siłownia.

Poświęcam swój prywatny czas na ułożenie diety i treningu CAŁKOWICIE ZA DARMO, dlatego proszę żeby to uszanować i nie myśleć na zasadzie „ułoży dietę, potrzymam ją 2 dni a jak mi się nie spodoba to mówi się trudno”

Dodatkowo zapewniam stałe wsparcie i modyfikację diety.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegam sobie prawo do kontaktowania się jedynie z wybranymi osobami.
Wiek 23
Waga 58
Wzrost 160
Cel redukcja
Rozkład dnia pobudka 7 rano śniadanie praca 8 godzin obiad siłownia podwieczorek, kolacja 22 spanie
Aktywność fizyczna basen, siłownia. rodzaj pracy: praca siedząca
Czy stosowałeś/aś kiedyś jakąś dietę i z jakim skutkiem? nie
Które części ciała najbardziej wymagają poprawy? całe ciało
Uwagi brak
 
Do góry