Ostrowia WPC 80 Piana

Chrupek(J)

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
19
Punkty reakcji
2
Witam!
Ostatnimi czasy zakupiłem sobie zestaw 3x 900g Ostrowi WPC 80 (wanilia, czekolada, truskawka) z Shakerem. Pierwsza paczuszka jaką otworzyłem to wanilia i niestety na początek spore rozczarowanie. O tyle o ile słyszałem narzekania na rozpuszczalność to ja z tym nie mam żadnego problemu, smak wg. mnie jest normalny, może bez rewelki ale wypić się da. Jednak po zmieszaniu w shakerze białko okropnie się pieni, próbowałem wypić tą pianę, ale smakuje na tyle obrzydliwie, że po prostu nie przechodzi mi przez gardło. Stąd kilka moich pytań:
1. Czy tą pianę również trzeba wypić? Czy niewiem, jakoś nie znacznie pochłania ona białko.
2. Gdy piana w shakerze postała jakiś czas na biurku, zauważyłem, że rozpuściła się do postaci napoju, może po prostu zmieszać białko z mlekiem i poczekać aż właśnie to stanie się z pianą?
3. Pytanie właściwie analogiczne do 1 ale do shakera dostałem takie "sitko" no i gdy włożyłem je i przelewałem napój do szklanki to zauważyłem że elegancko wszystko wyleciało a piana zatrzymała się w shakerze, czy robić tak? Tzn. czy będzie to dawało to samo czy patrz punkt 2 lub 4
4. Czy da się coś zrobić aby to się po prostu tak nie pieniło? :)
5. Czy truskawka i czekolada też się tak pienią?
Pozdro
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
jak dla mnie jedna odpowiedz, jaki towar, taka jakość, Ja jakoś szczególnie nie brałbym tej piany pod uwagę, jeżeli jest jakaś ilość białka to znikoma, i tak głównie masz dowieźć te białko z pożywienia.
 

Chrupek(J)

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
19
Punkty reakcji
2
jak dla mnie jedna odpowiedz, jaki towar, taka jakość, Ja jakoś szczególnie nie brałbym tej piany pod uwagę, jeżeli jest jakaś ilość białka to znikoma, i tak głównie masz dowieźć te białko z pożywienia.
I dzięki wielkie ;) głównie chodziło mi o to że np. z 250 ml mleka piana doskakuje do poziomu 750 ml :) I trochę trudno ją ominąć ale jak obczaiłem to "sitko" to jest luz ;) Ostrowia moim zdaniem dobrze się przekłada na cena/jakość ;) Tak czy siak, dzięki za odp ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ja wole dać 2-3 razy więcej za białko i cieszyć się jakością i smakiem zamiast męczyć się z każdym łykiem. ale to moje osobiste zdanie :)
 

Chrupek(J)

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
19
Punkty reakcji
2
ja wole dać 2-3 razy więcej za białko i cieszyć się jakością i smakiem zamiast męczyć się z każdym łykiem. ale to moje osobiste zdanie :)
Jak ominąć pianę smak jest całkiem :eek:k: więc ja nie narzekam a co do jakości to dajmy na to za 1,5 miesiąca napiszę czy to coś dało ;) :)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
ja wole dać 2-3 razy więcej za białko i cieszyć się jakością i smakiem zamiast męczyć się z każdym łykiem. ale to moje osobiste zdanie :)

Ale przecież możesz je zmieszać z czymś zrobić jakieś naleśniki czy coś :eek:k: Płacić za białko 2-3 razy więcej to zależy kto sobie na co może pozwolić, moim zdaniem ma działac nie smakować :p

Wpc z ostrowi się pieni smak do zniesienia piana powinna opaść po chwili. Po wypiciu jak najszybciej umyj shajka bo jak kiedyś zostawiłem w szafce to śmierdział okrutnie :/
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
no niestety ja jestem taki, ze wole zapłacić, niż sie z czymś męczyć
 

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
4. Czy da się coś zrobić aby to się po prostu tak nie pieniło? :)
Pozdro

Jak mialem wczesniej bialko z Hi-Teca to tez mi sie strasznie pienilo, ale zauwazylem, ze nie pieni sie tak, gdy podgrzewam troche mleko :) a jak rozrabialem z zimnym mlekiem to piana tez byla niesamowita...
A wiec Ty tez mozesz sprobowac, moze to cos pomoze :)
 

Testosteron

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
1
Pieni się, ponieważ jest to białko pszeniczne, podobnie jak Hi-TEC 80 protein. Nie wiem za abrdzo ile białka jest w pianie, ale ja na twoim miejscu poczekałbym aż opadnie, albo usmażył jakiś placek z dodatkiem właśnie tego białka. Najlepiej na pamie :D
 

Nowy78

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
5
Brałem ostrwie i powiem tak z tego co wiem jest to białko nie przetworzone i podobno się nie przyswaja, ja czułem różnicę i się zastanawiam ile w tym prawdy, wiecie coś na ten temat ?
 
Do góry