Napoje energetyczne zabijają

Status
Zamknięty.
E

emilios

Guest
Najnowsze badania naukowe opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wskazały, że regualrne spożywanie napojów energetycznych zawierających szkodliwe substancje takie jak tauryna, prowadzi do poważnego zniszczenia wątroby oraz komórek kory mózgowej! Picie popularnych „energiserów” według badań skraca życie o średnio pięć lat! Czy istnieje zatem zdrowa alternatywa? - http://www.znajdziesz-tu.pl/gastronomia/napoje-energetyczne-zabijaja
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
I co zginął już ktoś od nich? Rozumiem, że to reklama soków Venga?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Tak samo jak papierosy, Kawa, słodycze, sól itp. Wszystko w nadmiarze szkodzi.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Tak samo jak papierosy, Kawa, słodycze, sól itp. Wszystko w nadmiarze szkodzi.

Dokładnie. Gdzieś nawet czytałem, że choćby zbytnia abstynencja seksualna (czy też brak życia seksualnego)także skraca życie o 2 do 5 lat. Naukowcy przez ostatnich kilka lat wręcz wyspecjalizowali się w informowaniu o tym co jest szkodliwe, a co nie. Dalej jednak pomagają w tworzeniu szkodliwych substancji, zwanych przez niektóre firmy żywnością.
 

meckish

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
W ten sposób nakręca się taka spirala grozy i pseudostrachu przed śmiercią. To szkodzi, tamto szkodzi. Jakby tak to wszystko spisać, to okazałoby się, że jest niewiele rzeczy, które nam w jakiś sposób nie szkodzą :]
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
tauryna jest aminokwasem a nie jakąś trucizną. Z tego co się orientuję to nawet pomaga w działaniu wątroby.
Jasne że jak ktoś kupi 1l energizera i wypije na raz to mu zaszkodzi, ale tak samo jak wypicie 5 mocnych kaw jedna po drugiej
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Koncerny farmaceutyczne bardziej przyłożą się do tego, żebyśmy za długo sobie nie pożyli.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Słuchajcie, wszystko jest dla ludzi! To samo tyczy się napoi energetycznych. Przecież to proste do wyliczenia - gdyby pić taki napój dwa razy dziennie, to człowiek zdechłby po kilku latach. Żołądek, zgaga. Wszystkie narządy się wykańczają. Ale jeżeli pozwolimy sobie zakup raz na jakiś czas, to nic nam się nie stanie, ponieważ nasz układ szybko to "przełknie" i nie ma śladu. A takie napoje są naprawdę bardzo dobre. Wiem po sobie. Rzadko bo rzadko jak jadę samochodem np 300 km i to w noc, to bez Energy bym chyba usnął za tą kierownicą. A tak dostaję mocnego powera, jestem pobudzony i mogę prowadzić dalej...
 

Chrupek(J)

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
19
Punkty reakcji
2
Rzadko to popijam aczkolwiek owszem może to być niezdrowe bądź też niebezpieczne to wiadomo. Ale jak każda rzecz. Równie dobrze jak się zastanowić to oddychanie jest nie zdrowe bo wdychamy zanieczyszczone powietrze. Trochę to bezsensu, czyż nie?
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Rzadko to popijam aczkolwiek owszem może to być niezdrowe bądź też niebezpieczne to wiadomo. Ale jak każda rzecz. Równie dobrze jak się zastanowić to oddychanie jest nie zdrowe bo wdychamy zanieczyszczone powietrze. Trochę to bezsensu, czyż nie?

W sumie napisałeś to co ja tylko innymi słowami...
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Napoje energetyczne to sama chemia więc nie dziwię się że mogą szkodzić, ale ktoś to dopuścił do spożycia, więc nie może być aż tak źle, wystarczy zachować umiar a nic się nie stanie. Jeśli ktoś będzie nałogowo spożywał tego typu napoje to na pewno na zdrowie mu to nie wyjdzie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Skład chemiczny kawy:

Kofeina i śladowe ilości puryn
Trigonelina
Aminokwasy
Węglowodany
Kwasy alifatyczne
Tłuszcze
Glikozydy
Składniki mineralne
Potas


Skład chemiczny tzn energy drinków:

Cukier
Tauryna
Dwutlenek węgla
Kwas cytrynowy
Cytrynian sodu
Niacyna (witamina)
Kwas Pantotenowy (witamina)
Witamina B6
Ryboflawina
Witamina B12



Jedno i drugie to chemia.
 

kahuna210970

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
131
Punkty reakcji
2
Wiek
53
Miasto
Warmia i Mazury
Skład chemiczny kawy:

Kofeina i śladowe ilości puryn
Trigonelina
Aminokwasy
Węglowodany
Kwasy alifatyczne
Tłuszcze
Glikozydy
Składniki mineralne
Potas


Skład chemiczny tzn energy drinków:

Cukier
Tauryna
Dwutlenek węgla
Kwas cytrynowy
Cytrynian sodu
Niacyna (witamina)
Kwas Pantotenowy (witamina)
Witamina B6
Ryboflawina
Witamina B12



Jedno i drugie to chemia.


Dokładnie tak jak piszesz . Oba produkty są reklamowane jako dodające zdrowia i wigoru.
To kwestia wyboru stylu życia. Chyba, że ktoś jest wybitnie podatny na wpływ reklamy i nie wyobraża
sobie nie wypić kawy czy walnąć energydrink .
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Umrzeć możemy nawet od nadmiaru witamin. Wszystko jest groźne w dużych ilościach. Jeżeli ktoś pije 5 energetyków dziennie to należy mu tylko pogratulować głupoty.
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
co teraz nie zabija, wszystko... wczesniej tylko nie mielismy tego swiadomosci
 

Katie X

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
2
Prawda jest taka że wszystkim możemy się zabić - nawet pijąc zbyt dużo wody.
Napoje energetyczne to taka sama używka jak wszystkie inne, kawa, papierosy itp.
Więc całkowicie się zgadzam z moimi poprzednikami, którzy zwracali juz uwagę na to że to nie drinki zabijają nas, tylko my siebie za pomocą drinków.
 

szawi69

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
207
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
strzelin
Te badania naukowcow, kiedys lubilem, teraz mnie smiesza. Czasami zmimiaja poglad na dana rzecz po roku. A wszystko ma praktycznie wady i zalety. Nawet marycha leczy bodajze raka mozgu. Z autopsji. Ja pijalem jednego llub dwa energizery w puszce dziennie. Gdy je odstawilem, nir moglem dojsc do siebie. Jakbym caly czas byl odpaly, oslabiony. Teraz mam klopoty z serduchem (czestskurcz napadowy). Nie wiem czy to od tego, ale sklaniam sie ku tej opcji.
 

razor130

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pamiętaj, wszystko co dobre zabija. Tak samo kawa, i papierosy, a nawet marichuana skraca życie, każdy zakazany owoc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry