Anonimowi zapowiadają, że 5 listopada zniszczą facebooka.

Status
Zamknięty.

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Najsilniejsza grupa hakerów Anonymous znana między innymi z zawieszenia działalności PlayStation Network, zapowiada, że 5 listopada zniszczą facebooka, nasze konta i kontakty z powodu sprzedaży danych i prywatnych informacji użytkowników.

Czytaj więcej


 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
5 listopada - chyba warto zapamiętać tę datę... - największa liczba samobójstw w historii.

Tak na poważnie: W TYM TEMACIE WARTO ZWRÓCIĆ NA BEZPIECZEŃSTWO SWOICH DANYCH NA FB. Akcja jest powiązana z atakami na serwery niektórych agencji rządowych (Brazylia, Egipt, Syria...) i znalezienia tam poufnych danych z FB. Ciekawe czy można tak bezkarnie sprzedawać poufne dane użytkowników agencjom rządowym? (co klikasz co usuwasz, z im się kontaktujesz, zdjęcia i inne pierdoły). Heh - niektóre z tych krajów w 100% nie można zaliczyć do tych "demokratycznych"...
Dowody można szukać na twitterze anonimowych (linków nie podaję...).
A teraz możesz usunąć swoje konto na FB - twoje dane nadal tam pozostaną...

//Facebook już panikuje - i dla każdego kto znajdzie jakąkolwiek lukę na ich portalu 500 dolców nagrody...

PS. nie nazywałbym anonimowych "grupą hakerów"...
 
S

Spamerski

Guest
Po tym, jak między 17 a 19 kwietnia 2011 wykradziono dane z milionów kont Sony, to można sądzić, że facebook naprawdę jest w tarapatach. Włamanie się na facebooka może przynosić nie tylko korzyści finansowe, o czym zostało w wspomniane (sprzedaż danych - przykładowa aukcja: http://allegro.pl/facebook-5000-fanow-super-fani-pelna-satysfakcja-i1737055722.html ), ale też rozgłos temu (a raczej pewnie jakiejś grupie), komu się to uda.

Ciekawe czy można tak bezkarnie sprzedawać poufne dane użytkowników agencjom rządowym? (co klikasz co usuwasz, z im się kontaktujesz, zdjęcia i inne pierdoły)

Nie. Ale, np. służby specjalne, od dawien dawna w sposób nielegalny zdobywają informacje.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Ja tam od tego nie umrę ale pewnie nastąpi wszechobecna rozpacz;) Chyba, że tylko sobie zażartowali.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
PS. nie nazywałbym anonimowych "grupą hakerów"...


Ja też nie bo grupa to kilka może kilkanaście osób a Anonimowych jest więcej. Wystarczy poczytać co piszą na o sobie na ich stronie. (Nie jestem pewien ale raczej mają ją też w freenecie.)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Proszę o jak najszybszą poprawę tematu, tak aby był zgodny z regulaminem działu Aktualności i nowości.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wiem czy brać to na poważnie - na ich Twitterze nie ma o tym wiadomości. W każdym razie Facebook jest zbyt bogatym źródłem wiedzy o społeczeństwie, aby tego nie wykorzystywano ponad programowe działanie. Swoją drogą to taka dobrowolna wizyta na policji: ludzie nawet nie są przymuszani, tylko sami meldują co w danej chwili robią czy gdzie idą. Nie sądzę, aby się to Anonom udało, z resztą same rozwiązanie uznaję za zbyt radykalne, jednak gdyby choć na chwilę wyłączyli fb, czy umieścili związany z tym komunikat, mogliby trochę ludziom otworzyć oczy. Mają więc słuszność, ale częściową - przecież obecnie nikogo się nie przymusza, aby zakładał konto, choć niestety potem trudno rzecz odwrócić i być spokojnym o swoje dane (świadczy o tym choćby fakt niemożności usunięcia konta).
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ciekawy jestem w jaki sposób spróbują tego dokonać? Zniszczyć go nie zniszczą po prostu tego się nie da zrobić, backup'y są pewnie przechowywane na serwerze nie podpiętym do sieci(przynajmniej ja bym to tak zrobił przy tak dużym serwisie). Więc ich nie zniszczą, dlatego FB przeżyje. Ale samo zablokowanie FB nawet na kilka minut otworzyło by oczy kilku milionom osób. Już widzę te wieczorne wiadomości w TV "facebook został zaatakowany, kilka milionów osób nie miało do niego dostepu" xD
A tak naprawdę to pewnie urządzą Ddos'a przy pomocy userów i botnetów.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Myślę, że najpierw po prostu włamią się i wykasują dane z serwera a następnie będą przez jakiś czas (tydzień ? miesiąc ? pół roku ?) przeprowadzać ataki DDoS. Tak aby uniemożliwić użytkownikom dostęp do facebook'a.. ale to tylko takie moje spekulacje. Jak oni to zrobią dowiemy się pewnie na początku listopada. btw. jeżeli będą tworzyli jakiś wielki botnet to pewnie z chęcią im pomogę.
 

kbk88

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
Warszawa
A ja tam trzymam kciuki. Niech ludzie zaczną w końcu myśleć a nie zamieszczać miliard swoich zdjęć i numerów telefonów..
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Taaa... niektórzy nawet dają zdjęcia własnej uprawy zielska czy jak palą... :]
 

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
backup'y są pewnie przechowywane na serwerze nie podpiętym do sieci
Zapewne na dyskach z backupami tez juz siedzi jakiś mała aplikacja, która nieswiadomie admini FB skopiowali i się uruchomi po 5 listopada przy próbie przywrócenia danych :)
Co do grupy racja... moj błąd to rzesza ;D skoro aresztowali juz ponad 140 anonimowych a oni dalej działają.

Proszę o jak najszybszą poprawę tematu, tak aby był zgodny z regulaminem działu Aktualności i nowości.

lepiej ?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
aresztowano 140osób z grupy anonimowych, tylko czy tak naprawdę to oni są prowodyrami? czy to oni prowadzą akcję włamaniowe? Jakoś mi się nie chcę wierzyć, że osoby, które włamują się na międzynarodowe serwery nie potrafią sie ukryć przed technikami policyjnymi. No ale może byli tak pewni swoich umiejętności, że popełnili jakiś "lamerski' błąd.

Co do aplikacji i usuniecie backup'ów to nie wiem, aplikacja musiała by byc bardzo ale to bardzo dobrze ukryta:)
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
a ja tam jestem przekonany, że do Facebooka na luzaku są podpięte są CIA, NSA i inne takie. I to nie na zasadzie, że "proszą" tam Zuckerberga (w przenośni oczywiście) o dostep, tylko normalnie mają wgląd we wszystkie "bebechy".

W ogóle w sumie dziwne, że nikt do tej pory nie pozwał Facebooka za to, że nie można permanentnie usunąć konta, czyli tak, żeby bezpowrotnie zniknęlo z serwerów, z backupów itd. itp. Jakby ktos zalozyl jakis tam sklep internetowy, ktory slabo dba o prywatnosc to predzej czy pozniej znalazlby sie odwazny. to troche "dziwne"

W zasadzie facebook to coś o czym pewnie marzyły takie organizacje - dostęp do milionów uzytkowników, do ich prywatnych danych. Kiedys pewnie musieliby kogos takiego sledzic, aby sie dowiedziec co lubi, z kim sie spotyka, jakie ma przekonania, jakie ma ulubione miejsca ... Dzisiaj wystarcza im zapewne takie wlasnie "podpiecie" sie do ich serwerow.

Jasne, tez mam facebook, ale kontroluje to co tam pisze. (rzadko pisuje) zreszta i tak przeradza sie to w nieustanny spam niektorych nadgorliwych "znajomych", ktorzy w ramach promocji swojego warzywniaka, sklepu erotycznego czy czegokolwiek napierdzielaja przez pol dnia "lubie to" na jakeis zdjecia i inne pier.dolety, ktore 99 % odbiorcow ma gdzies... :) w sumie jestem tam bo jestem, ale nie nazwalbym sie osobą korzystającą z tego :)

w sumie nawet bym sie ucieszyl jakby ktos faktycznie zrobil tam mlyn ;)
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
PS. nie nazywałbym anonimowych "grupą hakerów"...
A jak byś nazwał?
Jak najprościej - "Anonimowi".
Nie nazwę ich "grupą", bo nie jest to żaden zorganizowany, stabilny twór jeżeli chodzi o osoby angażujące się. Dzisiaj anonimowi mogą być w liczebności 1 osoba, po to by za 2 godziny było ich setki tysięcy. Przecież "Anonimowi" to idea, w którą angażuje się wielu użytkowników internetu. Nie ma tam osób które sterują tym przedsięwzięciem. Jeżeli dochodzi do jakichś akcji to nie są one planowane przez jakiś "zarząd" - po prostu jakiś niezależny haker, bądź jakaś grupa hakerska dokona jakiegoś czynu w imię walki o wolność internetu, swój sukces ogłosi pod szyldem "Anonimowych" i jeżeli zdobędzie aprobatę środowisk w jakiś sposób powiązanych z ideą walki o wolność internetu to ten czyn zostaje zapisany na konto "Anonimowych". Przecież żadna grupa hakerska nie będzie walczyć z rządami niemalże wszystkich państw na świecie, przy tym wskazując na swoją osobę... Podobnie było i tym razem, ktoś włamał się na serwery Departamentu Policji w Brazylii, Syryjskiego Ministerstwa Obrony i niektórych egipskich organizacji rządowych, znalazł tam dowody że Facebook handluje poufnymi danymi i zamieścił dowody w internecie. Zrobił się szum i niektóre środowiska powiązane z "Anonimowymi" ogłosiły że zemszczą się na FB. Czy znają lukę która umożliwi im zniszczenie bazy danych FB? - tego nikt nie wie. Ale jedno jest oczywiste - jak im się nie powiedzie w okolicach 5 listopada grozi im przeciążenie serwerów.
Nie nazwę ich "hakerami", bo ponad 90% osób które kiedykolwiek zaangażowały się w ich akcje nie ma nic wspólnego z działaniami hakerskimi... (przecież trollowanie i ataki ddos nie można do takowych zaliczać).

Jasne, tez mam facebook, ale kontroluje to co tam pisze. (rzadko pisuje) zreszta i tak przeradza sie to w nieustanny spam niektorych nadgorliwych "znajomych", ktorzy w ramach promocji swojego warzywniaka, sklepu erotycznego czy czegokolwiek napierdzielaja przez pol dnia "lubie to" na jakeis zdjecia i inne pier.dolety, ktore 99 % odbiorcow ma gdzies... :) w sumie jestem tam bo jestem, ale nie nazwalbym sie osobą korzystającą z tego :)

W sumie chyba nikomu tutaj nic nie grozi... - nie sądzę aby ktoś z "ciekawskich" zainteresował się takimi szarymi myszkami jak my...
Wiedz, że w gruncie rzeczy nie chodzi o to co tam piszesz. Wyobraź sobie taką sytuację. Pan X wpisuje w googlach, lub odpytuje dns-y frazesami, które zainteresowały pewną instytucję (nieważne czy jest to instytucją w związana z naszym rządem, z obcymi rządami, lub z jakimś środowiskiem przestępczym). Jeżeli ktoś poznał nasze "myśli", oraz IP skąd one pochodziły, pewnie będzie chciał znaleźć właściciela? I gdzie najłatwiej szukać?
- Facebook posiada Twoje IP.
- Facebook posiada Twoje nazwisko.
- Facebook posiada Twój adres.
- Facebook ma Twoje aktualne zdjęcie.
- Facebook wie zna Twoją rodzinę.
- Facebook wie wszystko o Twoich przyjaciołach.
Facebook może sprzedać te dane... (nie tyle "może" - lecz robi to: co można zobaczyć na syryjskich, egipskich i brazylijskich serwerach).

Jeżeli ktoś zna Twoje IP, zainteresowały go Twoje "myśli" i chce Ciebie skrzywdzić - Facebook w sposób niezwykle wygodny ułatwi mu zadanie.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Nie chce mi się pisać własnego komentarza co do tego, ale skopiuje kilka innych, które doskonale odwzorowują, co o tym sądzę:

Nie obchodzi mnie ten plebejski portal społecznościowy.

Jeżeli zniszczą fejsa to wszyscy będziemy szczęśliwi i to opijemy, jeżeli nie to nadal będziemy mieli w poważaniu to ustrojstwo.

i dobrze, niech usuwają. Pokemony się pozabijają z tego powodu i będzie spokój

Nie wiem czy wyobraźnia tylko. Gdzieś czytałem artykuł, że facebook został założony w celach zbierania danych o obywatelach przez rząd USA.

Grupa noł lajfów chce coś pokazać, najs.

Będzie więcej samobójstw niż po śmierci Jacksona

Propsuje te komenty. ^
Tyle.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Cóż, jestem ciekawa co ludzie mają tak cholernie cennego w życiu 'poza życiem', że tak portkami trzęsą...
Swoją drogą, może w końcu po zniszczeniu tak zacnego portalu społecznościowego, komuś oczy otworzy...
 
Status
Zamknięty.
Do góry