wlasna firma

ilkaakli

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam :) Marzy mi się w przyszłości własny salon sukni ślubnych :) Wiecie może, czy trzeba w tym kierunku zdobyć jakieś wykształcenie, czy podjąć tylko kroki przy zakładaniu biznesu?
Dodam, że obecnie studiuje administrację :)
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
Badanie rynku w celu sprawdzenia zapotrzebowania na suknie ślubne.
Sprawdzenie czy taki salon już istnieje w okolicy w której chciałabyś go założyć. Jeśli tak, masz konkurencję i mniejszy zysk.
Wynajem lokum, zależy od powierzchni i umiejscowiona, myślę że jakieś 1,5 - 2 tys miesięcznie.
Wyposażenie lokalu + towar (suknie, buty i inne pierdoły)
Krawcowa która w razie problemów z doborem rozmiaru dokona poprawek. Nie orientuję się ile zarabiają ale myślę, że ok 2tys +.
Maszyna do szycia, 300, 400 zł najtańsze.
Założenie własnej działalności, ok 100zł + kilka godz biegania po urzędnikach.
Jeśli w ciągu trzech lat, (chyba, nie pamiętam dokładnie) nie prowadziłaś żadne działalności, opłata miesięczna wynosi 300zł przez dwa lata, potem ok 700zł.
Księgowa, miesięcznie myślę że ok 100zł trzeba zapłacić.

Więcej dowiesz się szukając w google, ceny które podałem mogą odbiegać od rzeczywistych, lecz nie dużo.
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Salon sukni ślubnych najlepiej jest założyć jako 3 lub 4 biznes- jeżeli to pierwsza działalność i wszystko postawisz na tą kartę, to masz wielką szanse na bankruta!
 

walle

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ważną sprawą jest także taka tendencja, że młodzi coraz rzadziej decydują się na ślub, więc raczej branża ta nie przeżywa rozkwitu.
 

luxtronic

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
działalność związana z handlem wymaga dużo cierpliwości i profesjonalizmu, trzeba zrobić jakieś mini badania, przełożyć to na lokalny rynek lub rynek w sieci, choć z doświadczenia wiem, że suknie ślubne raczej ogląda się niż kupuje przez internet, ale powodzenia :)
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ważną sprawą jest także taka tendencja, że młodzi coraz rzadziej decydują się na ślub, więc raczej branża ta nie przeżywa rozkwitu.

To akurat nie jest prawda. Branża ślubna ma się bardzo dobrze, a młodzi decydują się na ślub tak samo , jak kiedyś, tylko następuje to w późniejszym czasie. Po prostu teraz obsługuje się 35 latków biorących ślub, podczas gdy dwie dekady temu obsługiwało się głównie 25 latków.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
Fakt, trzeba mieć dobry pomysł na biznes. Warto robić to co się lubi. Zakładając biznes nie mozna liczyć na to że od razu osiągniesz kilktysięczne zyski. Nawet obstawiam, że będziesz tracić. Ale tak już jest na polskim rynku. A co do założenia firmy to ja polecam Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości. Opłata miesięczna za prowadzenie działalności to 250 zł miesięcznie. W tym można skorzystać, porad prawnych, administracji itd.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Kredyty na założenie własnej firmy trzeba spłacać z zarobków. Na początku trzeba będzie osobiście być w salonie przez cały czas "urzędowania".
Nawet jak salon zdobedzie powodzenie i zarobki, to wybij sobie z głowy urlopy i choroby,
W przyszłości, jeśli "zaskoczy" trzeba bedzie dzielić się dochodem z pracownicami. I to nie skąpo, bo bedą słabo pracować.
Co jakiś czas rtenowacja i konserwacja. Ogrzewanie zimą - trzeba przyjść przed otwarciem i nagrzać.
Właściciel firmy nie dostaje pieniędzy za darmo.
Powodzenia. Załóż - dlaczego miałabyś mieć lepiej od innych?
 

Sygn

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Administracja ci się przyda. Posiadając firmę trzeba wiedzieć jak funkcjonuje prawo i prowadzenie firmy. Ponadto musisz zbadać rynek i zorientować się, czy jest spora konkurencja w Twoim mieście. Jeżeli jest to musisz opracować sobie strategię działania. jeżeli to twój pierwszy biznes, to polecam kursy organizowane przez Urząd Miasta albo przez pośredniaki. Różne organizacje pozarządowe również organizują cykl kursów dla młodych przedsiębiorców. Warto posiąść wiedzę i potem ruszyc z praktyką.
 

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
Nie zakladaj firmy, jesli nie wiesz co chcesz robic....zakldanie firmy, o profilu ktorego jeszcze nie jestes pewnien w obecnych czasach nie wrozy nic dobrego. Niestety - 1 okienko to tylko.....wabik dla naiwnych. Niestety ten kraj tlamsi wszelkie inicjatywy.
 
M

moneymaker913

Guest
Wyksztalcenia nie jest obowiazkowe, tylko musisz sie znac na sukniach i wiedziec o co chodzi w branzy.

Powodzenia
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Może zakład krawiecki ? jeżeli tak to warto zapisać sobie adres firmy z Łodzi Rozmaryn-Tex. Firma Rozmaryn to hurtownia przędzy bawełnianej i poliestrowej najlepszej jakości.
 
Do góry