Czy anonimowosc jest zagrozona?

Status
Zamknięty.

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Wczoraj czytalam w wiadomosciach, ze te wszystkie anonimowe metody platnosci typu paysafecard & Co. sa zagrozone, bo EU zastanawiam sie nad tym, zeby je wycofac. Podobno duzo roznych band i hakerow dzieki nim zarabia na zycie :). Myslicie, ze tak sie naprawde stanie? Bo mi szczerze powiedziawszy trudno w to uwiezyc :p
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Nie za bardzo chce mi sie w to wierzyc... Popierwsze nie rozumiem, w jaki sposob przestepcy mogli w ten sposob zarabiac a podrugie gdyby EU chciala zlikwidowac wszystko, co moze byc wykorzystane do niewlasciwych celow, to internet przestalby istniec ;/
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
A czy w dzisiejszych czasach jakakolwiek prywatność istnieje?
Za niedługo w Google Maps będzie można oglądać wystawiony goły tyłek sikającej panny, a Ty się przejmujesz? Uważaj co robisz, Wielki Brat patrzy.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Wczoraj czytalam w wiadomosciach, ze te wszystkie anonimowe metody platnosci typu paysafecard & Co. sa zagrozone, bo EU zastanawiam sie nad tym, zeby je wycofac. Podobno duzo roznych band i hakerow dzieki nim zarabia na zycie :). Myslicie, ze tak sie naprawde stanie? Bo mi szczerze powiedziawszy trudno w to uwiezyc :p

Nie natrafiłem na taki artykuł, ale jeśli takowy przeczytałaś, to ośmielę się stwierdzić, że to jakieś dziennikarskie banialuki/plotki (tak jak te z zamknięciem facebooka). Paysafecard, czy Paypal nie podlegają kontroli żadnej instytucji finansowej. Transakcje przeprowadzane tymi źródłami nie są transakcjami bankowymi, a internetowymi. Oznacza to więc, że Parlament EU może pójść na grzyby.

Nie rozumiem też jak "hakerzy" (swoją drogą błędne nazewnictwo weszło już w krew: hacker - zabezbieczenia, cracker - włamania) mieliby wykorzystywać PayPal czy Paysafecard do swoich niecnych celów. Te środki płatności docelowo zapewniają ograniczenia, w celu uniknięcia prania brudnych pieniędzy, oszustw itp. Oczywiście nie zapobiega to procederom typu koleś kradnie z bankomatu, bądź za pomocą phishingu z konta bankowego kase, po czym płaci przez PayPal za nowego XBOX'a. Idąc jednak takim tokiem rozumowania można stwierdzić, że skoro przestępca okradł bank, a później wkroczył dumnie do sklepu i zakupił nową plazmę, bądź żywność, to trzeba sklep zamknąć.

Jednak wciąż większość gnid w Europarlamencie będzie za. Głupota polityków nie zna granic...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kolego wyżej, to enty Twój post, który jak widzę nie wnosi nic do dyskusji. Proszę się powstrzymać od takich komentarzy, ale wysilić choć trochę, bo polecą warny.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Anonimowość praktycznie nie istnieje, wszystko jest pod kontrolą i wątpię, żeby z takiego powodu zaczęli cokolwiek likwidować.
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Tak anonimowość zniknie, gdy ostatniemu człowiekowi na ziemi zostanie wszczepiony czip identyfikacyjny. A stanie się co zapewne jeszcze za życia tego pokolenia. Może nawet całkiem niedługo.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Tak anonimowość zniknie, gdy ostatniemu człowiekowi na ziemi zostanie wszczepiony czip identyfikacyjny. A stanie się co zapewne jeszcze za życia tego pokolenia. Może nawet całkiem niedługo.

W jakim celu te 'czipy', skoro człowieka można znaleźć wszędzie? Nie potrzebny jest taki system, chyba, że masz w zanadrzu jakąś, kolejną teorię spiskową przeciwko ludzkości?
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Czy anonimowosc jest zagrozona?

Każdy krok śledzą kamery monitoringu, każda rozmowa telefoniczna (w poprzednim roku policja i podobne służby złożyły do operatorów 1,06 miliona (!) zapytań o bilingi), sms, połączenie z internetem, płatność kartą jest rejestrowana i przechowywana. Ludzie sami udostępniają wszystkie swoje dane, gdzie pracują, z kim śpią i gdzie spędzają wakacje na facebooku. Czy w ogóle można mówić o jakiejś anonimowości?

Od band hakerów bardziej obawiałbym się tych opłacanych z naszej kieszeni.
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
witam
Zgadzam się z natashaM - jeśli prywatność, anonimowość, intymność itp. jeszcze dzisiaj istniją, to chyba tylko w naszych umyslach w dziale 'baśnie i legendy.
Małe dziecko myśli że jest nie widoczne gdy zasłoni sobie oczy...
pozdrawiam
 

JareX

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
A ja im dłużej siedzę w Sieci, tym bardziej jestem za rozróżnianiem prywatności i anonimowości. I popieram poszanowanie pierwszej, a jestem przeciwko drugiej.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie za bardzo chce mi sie w to wierzyc... Popierwsze nie rozumiem, w jaki sposob przestepcy mogli w ten sposob zarabiac a podrugie gdyby EU chciala zlikwidowac wszystko, co moze byc wykorzystane do niewlasciwych celow, to internet przestalby istniec ;/

Wykradanie danych za pieniądze.


Anonimowość praktycznie nie istnieje, wszystko jest pod kontrolą i wątpię, żeby z takiego powodu zaczęli cokolwiek likwidować.


Istnieje ale jest praktycznie nieosiągalna dla przeciętnego kowalskiego.
Dlatego powstała alternatywa dla internetu.

 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Witaj Gressil - wspomniałeś o alternatywie?.A jaką alternatywę masz na myśli?
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
katjak może chodziło mu o prawdziwe życie ale mogę się mylić;)
 

Adaś.

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Anonimowość, to pojęcie względne przecież jest.
Możemy albo być anonimowi, albo czuć się anonimowi - a do tego dążą instytucję, które mają w tym interes. Szczerze mówiąc, mnie wcale nie obchodzi, czy ktoś sprawdza co robię na komputerze, bo jakoś nie ukrywam tego, że nie robię w sumie nic złego. Płacę za internet, korzystam z jego możliwości - proste i logiczne. A co do tego zamykania PayPal'a i innych takich serwisów - to niemożliwe, jednym prostym słowem - niemożliwe.
A co do prawdziwej anonimowości, istnieją takie programy jak Tor - warto się zainteresować.
 

a-sky

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
5
To, co robimy w internecie powinno być chronione w takim samym stopniu jak prawo do poufności korespondencji. Jakakolwiek furtka w tej materii może dać nieograniczone możliwości inwigilacji wychodzącej nawet poza internet. A to pierwszy stopień do powstania państwa policyjnego.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Moim zdaniem, w internecie nie istnieje cos takiego jak anonimowosc, wszystko co robimy pozostawia po sobie slady i trzeba sie z tym liczyc. A wracajac do tematu dyskusji, tym bardziej nie rozumiem celu i sensu usuwania takich form platnosci jak paysafe.Jedna rzecza jest kontrolowanie podejrzanych stron internetowych, gdzie zamieszczane sa tresci niezgodne z prawem, ale czym zupelnie ograniczanie badz usuwanie i tak bardzo nielicznych mozliwosci dzieki ktoremu czlowiek moze chronic siebie i informacje na swoj temat w sieci..
 
Status
Zamknięty.
Do góry