Duchy - prawda czy fikcja?

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
Można wierzyć lub nie, ale ja wierzę...
Sa to zdjęcia robione nie przez photoshopa, lecz spontaniczne foty, na których uwiecznione zostały postacie zmarłych juz osób...


Ten koleś, japończyk, co po lewej stronie jest zjawa, gdy zobaczył to zdjęcie zmarł na zawał serca... Możecie mi nie wierzyć, ale to wyczytał z relacji świadków :)

Jest jeszcze wiele zdjęć, filmów, sesji EVP. Prosiłbym Was o wrzucenie na posta tych oto rzeczy, aby sie podzielić spostrzerzeniami :)
 

Attachments

  • 1029525-mobphone.jpg
    1029525-mobphone.jpg
    23,3 KB · Wyświetleń: 66
  • wtc_1pltekstykormakgaleriewtcface3.jpg
    wtc_1pltekstykormakgaleriewtcface3.jpg
    11,6 KB · Wyświetleń: 82
  • duchy.png
    duchy.png
    100,4 KB · Wyświetleń: 81
  • duchy.jpg
    duchy.jpg
    100,4 KB · Wyświetleń: 93
  • duchy.jpg
    duchy.jpg
    28,9 KB · Wyświetleń: 80
  • duch.jpg
    duch.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 74
  • strona_2.jpg
    strona_2.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 73
  • 4.jpg
    4.jpg
    15,4 KB · Wyświetleń: 63
M

MacaN

Guest
mnie się osobiście nie wydaje, żeby te zdjęcia były prawdziwe. w duchy nie wiem czy wierze ale w te zdjęcia na pewno nie :)
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
mnie się osobiście nie wydaje, żeby te zdjęcia były prawdziwe. w duchy nie wiem czy wierze ale w te zdjęcia na pewno nie :)
heh.. zgadzam się... ;)
sama chyba jeszcze mam zdjęcie jak bym to ja była duchem...
A żyje i zjawą nie jestem.Chyba. ;D
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
No według mnie zdjęcia nie są prawdziwe. Sam wierzę w nie ale jakbym zobaczył takie zdjęcia i bym był niedowiarkiem to wyśmiałbym daną osobę za naiwniactwo.
Co do duchów, miałem raz taka sytuacje będąc dzieckiem, że oglądam razem z dziadkiem program w telewizji, nagle bam duży puchar do piwa z grubego szkła, rozpada się na miliony części. Wieczorem dowiedzieliśmy się z dziadkiem, że właśnie w tedy umarła jego dobra znajoma, z którą znał się ponad 50lat.

Może kufel pękł od jakiś zawirowań atmosferycznych? Lub ze starości? Ale w końcu wokół niego stało jeszcze 5 takich samych z tej samej fabryki i serii, jeszcze z czasów komuny.

ps. żeby nie było, że mi się przyśniło(bo jako, że to było gdy byłem dzieckiem to pewnie ubzdurałem to sobie) dziadek do dziś dzień pamięta ta sytuacje i nie raz opowiada o niej ciekawym dlaczego w kolekcji ma tylko 5,a nie 6 kufli.
 

Domination

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Hahaha. :mruga:
A mam takie pytanie, wierzysz w Boga? Jeśli wierzysz w Boga, to normalne, że wierzysz w takie zdjęcia.
Jeśli dałbyś mi jakiekolwiek zdjęcie, mogę Ci na nim dorobić "prawdziwego" ducha. W zdjęcia się nie wierzy. Osobiście nie wierzę w Boga, można powiedzieć, że jestem kimś pomiędzy ateistką a agnostyczką. A to dlatego, że jestem w 100% pewna nieobecności Boga, ale mam wątpliwości co do życia po śmierci. Nikt nie jest w stanie podać dowodów na ich istnienie, dlatego to się nazywa wiara. Nie zobaczyłam - nie jestem pewna. Tak w sumie kieruje się większość ludzi.
Zazdroszczę tym, którzy przeżyli śmierć kliniczną i wiedzą już co jest po tamtej stronie. Ich opowieści są niby wiarygodne, ale cóż, żeby w coś uwierzyć musielibyśmy zobaczyć to na własne oczy.;)

Zobacz TO.
 
M

MacaN

Guest
Hahaha. :mruga:
A mam takie pytanie, wierzysz w Boga? Jeśli wierzysz w Boga, to normalne, że wierzysz w takie zdjęcia.
Jeśli dałbyś mi jakiekolwiek zdjęcie, mogę Ci na nim dorobić "prawdziwego" ducha. W zdjęcia się nie wierzy. Osobiście nie wierzę w Boga, można powiedzieć, że jestem kimś pomiędzy ateistką a agnostyczką. A to dlatego, że jestem w 100% pewna nieobecności Boga, ale mam wątpliwości co do życia po śmierci. Nikt nie jest w stanie podać dowodów na ich istnienie, dlatego to się nazywa wiara. Nie zobaczyłam - nie jestem pewna. Tak w sumie kieruje się większość ludzi.
Zazdroszczę tym, którzy przeżyli śmierć kliniczną i wiedzą już co jest po tamtej stronie. Ich opowieści są niby wiarygodne, ale cóż, żeby w coś uwierzyć musielibyśmy zobaczyć to na własne oczy.;)

Zobacz TO.


twoja opinia kłuci się sama ze sobą. jeśli wierzysz w życie po śmierci to jakim cudem możesz być w 100 % pewna że bóg nie istnieje? jak możesz być tego pewna skoro wierzysz w opowiadania o śmierci klinicznej? a.. i jeszcze jedno - to, że ktoś wierzy w boga to automatycznie wierzy w duszę a nie w duchy ( chociaż to jest pokrewne ) i na pewno nie ma to nic do wiary w zdjęcia, które ktoś mógł sobie przerobić. pozdrawiam, macan ;)
 
M

MacaN

Guest
Nie napisałam, że wierzę.

a to?

ale mam wątpliwości co do życia po śmierci. Nikt nie jest w stanie podać dowodów na ich istnienie, dlatego to się nazywa wiara. Nie zobaczyłam - nie jestem pewna. Tak w sumie kieruje się większość ludzi.
Zazdroszczę tym, którzy przeżyli śmierć kliniczną i wiedzą już co jest po tamtej stronie. Ich opowieści są niby wiarygodne, ale cóż, żeby w coś uwierzyć musielibyśmy zobaczyć to na własne oczy.;)

Zobacz TO.


jeśli masz wątpliwości i nie jesteś pewna to choć trochę w to wierzysz na pewno ;) a nie da się wierzyś w życie po śmierci bez wiary w Boga.. ( to znaczy, teoretycznie się da, ale jeśli się nad tym zastanowisz to to jest bez sensu )
 

Domination

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
jeśli masz wątpliwości i nie jesteś pewna to choć trochę w to wierzysz na pewno ;) a nie da się wierzyś w życie po śmierci bez wiary w Boga.. ( to znaczy, teoretycznie się da, ale jeśli się nad tym zastanowisz to to jest bez sensu )

Jeśli istnieje życie po śmierci Bóg wcale nie musi istnieć. :D
 

Domination

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
więc mam do ciebie 2 pytania : czy wierzysz w duchy i czy wierzysz w duszę?

Wierzę od kiedy zmarła moja babcia. Jednak co ma dusza człowieka wspólnego z Bogiem? Owszem, są opowieści w Biblii o tym, że po śmierci dusza ma sąd ostateczny itd itd... W nie nie wierzę. Nie wierzę w nic co jest wspólnego z Bogiem, Szatanem etc. ;]
 
M

MacaN

Guest
Wierzę od kiedy zmarła moja babcia. Jednak co ma dusza człowieka wspólnego z Bogiem? Owszem, są opowieści w Biblii o tym, że po śmierci dusza ma sąd ostateczny itd itd... W nie nie wierzę. Nie wierzę w nic co jest wspólnego z Bogiem, Szatanem etc. ;]
tylko że jeśli wierzysz i w duszę i w duchy to chyba wiesz, że duchy są na ziemi, a dusza w zupełnie innym wymiarze.. są to dwie różne rzeczy, lecz z pozoru są takie same. a tego nie można wytłumaczyć nie wprowadzając do całości obrazu Boga i szatana oczywiście. hmm.. wielki wybuch powstał z niczego.. jak?? a czy nie wpadłaś na to, że parę istot w wymiarze duchownym, cholernie inteligentnych i nieśmiertelnych istot stworzyło materię i zainicjowało wielki wybuch a za pośrednictwem tego powstaliśmy my? no tak.. tylko tutaj upada ta teoria, że my trafiamy do " nieba " czy też stajemy się duchami, ponieważ wtedy dusze to byłyby tylko te istoty a duchy to musiałyby być inne istoty, kierowane przez " szatana " aby móc wkraść się do naszego świata i za jego pomocą ( a dokładniej naszą wiedzą połączoną z materią ) obrócić się przeciwko duszom ?


- heh, zresztą co ja piszę ;P ?? nieważne, w każdym razie wydaje mi się, że musiała być osoba, która stworzyła to wszystko. samo nic się nie stworzy, a wymiar duchowny mógł istnieć od zawsze ;] gorzej z materią..
 

Domination

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
tylko że jeśli wierzysz i w duszę i w duchy to chyba wiesz, że duchy są na ziemi, a dusza w zupełnie innym wymiarze.. są to dwie różne rzeczy, lecz z pozoru są takie same. a tego nie można wytłumaczyć nie wprowadzając do całości obrazu Boga i szatana oczywiście. hmm.. wielki wybuch powstał z niczego.. jak?? a czy nie wpadłaś na to, że parę istot w wymiarze duchownym, cholernie inteligentnych i nieśmiertelnych istot stworzyło materię i zainicjowało wielki wybuch a za pośrednictwem tego powstaliśmy my? no tak.. tylko tutaj upada ta teoria, że my trafiamy do " nieba " czy też stajemy się duchami, ponieważ wtedy dusze to byłyby tylko te istoty a duchy to musiałyby być inne istoty, kierowane przez " szatana " aby móc wkraść się do naszego świata i za jego pomocą ( a dokładniej naszą wiedzą połączoną z materią ) obrócić się przeciwko duszom ?


- heh, zresztą co ja piszę ;P ?? nieważne, w każdym razie wydaje mi się, że musiała być osoba, która stworzyła to wszystko. samo nic się nie stworzy, a wymiar duchowny mógł istnieć od zawsze ;] gorzej z materią..

Ok, rozumiem, że wierzysz w Boga :) Ja natomiast nie i nie ma co na ten temat dyskutować, ponieważ to jest kwestia wyboru każdego człowieka.
Ja wierzę w duszę człowieka, czyli nieśmiertelne życie poza ciałem. Wierzę w to, że dusze się błąkają gdzieś w naszym świecie. Nie umiem opisać Ci konkretnie wszystkiego naukowo, bo to coś więcej niż odkrył człowiek. Rozkminając nad tym do niczego nie dojdę, wszystkiego się przekonamy po naszej śmierci.:D
 
M

MacaN

Guest
Ok, rozumiem, że wierzysz w Boga :) Ja natomiast nie i nie ma co na ten temat dyskutować, ponieważ to jest kwestia wyboru każdego człowieka.
Ja wierzę w duszę człowieka, czyli nieśmiertelne życie poza ciałem. Wierzę w to, że dusze się błąkają gdzieś w naszym świecie. Nie umiem opisać Ci konkretnie wszystkiego naukowo, bo to coś więcej niż odkrył człowiek. Rozkminając nad tym do niczego nie dojdę, wszystkiego się przekonamy po naszej śmierci.:D

no i się zgadzamy całkowicie ( przynajmniej w ost. zdaniu i w tym, że niema co dyskutować nad istnieniem Boga.. tak w ogóle to nie wiem po co zacząłem ten temat poruszać.. ) natomiast co do zdjęć, uważam że są fałszywe i tyle :]
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
9macan5 i Domination. rozmawiacie o Bogu czy o duchach. To po pierwsze . Po drugie wiara w Boga nie zaprzecza wierze w duchy.
Powiem tak jestem katoliczką, i chodzę na religię. Może wierze w duchy może nie. Nie widziałam nie wiem .

Kiedyś z ciekawości spytaliśmy się katechetki co myśli o duchach stwierdziła że istnieją. Pytaliśmy w szkole jeszcze innych nauczycieli na ten temat co o tym sądzą stwierdzili podobnie.
Uważam że sprawa duchów nie powinna nas dotyczyć, jesteśmy tylko ludźmi a to co się dzieje po śmierci to każdy zobaczy w swoim czasie.

A co do zdjęć i i tak myślę że są nie prawdziwe ;D
 
M

MacaN

Guest
9macan5 i Domination. rozmawiacie o Bogu czy o duchach. To po pierwsze . Po drugie wiara w Boga nie zaprzecza wierze w duchy.
Powiem tak jestem katoliczką, i chodzę na religię. Może wierze w duchy może nie. Nie widziałam nie wiem .

Kiedyś z ciekawości spytaliśmy się katechetki co myśli o duchach stwierdziła że istnieją. Pytaliśmy w szkole jeszcze innych nauczycieli na ten temat co o tym sądzą stwierdzili podobnie.
Uważam że sprawa duchów nie powinna nas dotyczyć, jesteśmy tylko ludźmi a to co się dzieje po śmierci to każdy zobaczy w swoim czasie.

A co do zdjęć i i tak myślę że są nie prawdziwe ;D

jakbyś umiała czytać ze zrozumieniem to po moim ostatnim poście pierwszego pytania byś nie zadała.. co do " po drugie ", to wiara w Boga wymusza istnienie duchów, więc nie dziwne, że katechetka tak Ci odpowiedziała. czytaj posty, wszystko co tutaj napisałaś było wyjaśnione we wcześniejszych wypowiedziach.
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
jakbyś umiała czytać ze zrozumieniem to po moim ostatnim poście pierwszego pytania byś nie zadała.. co do " po drugie ", to wiara w Boga wymusza istnienie duchów, więc nie dziwne, że katechetka tak Ci odpowiedziała. czytaj posty, wszystko co tutaj napisałaś było wyjaśnione we wcześniejszych wypowiedziach.

Tu się z tobą nie zgodzę geniuszu. Wiara w Boga nie wymusza istnienia duchów.

I jeśli można to skończmy ten temat o Bogu bo to nic nie ma wspólnego z postem "Dychy - prawda czy fikcja " ok?
 
M

MacaN

Guest
Tu się z tobą nie zgodzę geniuszu. Wiara w Boga nie wymusza istnienia duchów.

I jeśli można to skończmy ten temat o Bogu bo to nic nie ma wspólnego z postem "Dychy - prawda czy fikcja " ok?

jeśli wierzysz w Boga, wierzysz w szatana i demony, a także w anioły i duszę ludzką po śmierci, a więc w duchy. co do skończenia tematu, to my właśnie dyskutujemy o duchach. jak wcześniej napisałem duchy istnieją ponieważ istnieje Bóg nie da się odseparować tych dwóch nazwijmy to " zagadnień "
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
jeśli wierzysz w Boga, wierzysz w szatana i demony, a także w anioły i duszę ludzką po śmierci, a więc w duchy. co do skończenia tematu, to my właśnie dyskutujemy o duchach. jak wcześniej napisałem duchy istnieją ponieważ istnieje Bóg nie da się odseparować tych dwóch nazwijmy to " zagadnień "

Ok zgodze się. Duch Św, itd.
A kto powiedział że szatan, demon, anioł czy dusza ludzka po śmierci ma coś wspólnego z duchem. Duch to zjawa...
 
Do góry