Rock-owy styl

ziomek13d

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Opole
Witam.

Zastanawia mnie dlaczego ludzie widząc chłopaka w trampkach, w rurkach i czarnej koszulce, patrzą się na niego jak na jakiegoś odmieńca.
Wiem, że istnieją bardziej wysublimowane typy egzystencji, jak np. Punkowiec.
Ja sam chodzę w trampkach, rurek nie zakładam, bo są dla mnie niewygodne i wyglądam w nich trochę jak patyk (bo jestem dość szczupły).
Denerwuje mnie kiedy ludzie na ulicy patrzą na mnie jak na jakiegoś idiotę.
Kiedyś, miałem na sobie trampki, czarne spodnie ze sztruksu, czarną koszulkę z białym napisem ' Psycho ' i na ręce zawiązaną chustkę, stałem na przystanku, nagle Pani jedna do drugiej: ' on wygląda jak szatan ' - nie odezwałem się ani słowem, tylko się zaśmiałem sam do siebie.
W Polsce jest bardzo słabo rozwinięta umiejętność akceptacji, boli to, zwłaszcza, że Polacy na świat patrzą stereotypowo.
Bardzo podoba mi się kiedy dziewczyna ma na sobie trampki, rurki i koszulę w kratę, ale np. niektórzy ludzie, których znam twierdzą, że dziewczynie nie wypada się tak ubierać, no po prostu chore.
Dlaczego Polacy to taki egoistyczny i narcystyczny naród?
 

Dzióra w chodniku

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo podoba mi się kiedy dziewczyna ma na sobie trampki, rurki i koszulę w kratę, ale np. niektórzy ludzie, których znam twierdzą, że dziewczynie nie wypada się tak ubierać, no po prostu chore.
Ja się tak często noszę, a czasem nawet bardziej wyzywająco... ludzie krzywo patrzą, jak zawsze ;)

Kiedyś, miałem na sobie trampki, czarne spodnie ze sztruksu, czarną koszulkę z białym napisem ' Psycho ' i na ręce zawiązaną chustkę, stałem na przystanku, nagle Pani jedna do drugiej: ' on wygląda jak szatan ' - nie odezwałem się ani słowem, tylko się zaśmiałem sam do siebie.
Wg. mnie byłeś zupełnie normalnie ubrany, a nawet lepej - niż zwyczajnie. Aczkolwiek sądzę że i tak spotkałeś się z małą nietolerancją, czyli tylko komentarz i spojrzenia z ukosa. Przeszłam gorsze rzeczy jeśli chodzi o mój wygląd. ^^

Dlaczego Polacy to taki egoistyczny i narcystyczny naród?
Beatles, sądzę że to przezsposób tolerancji w polsce. Jak mało tolerowane jest niechrzescijaństko w Polsce, tak i sposób ubioru. Jedno z drugim jest trochę związane. Nietolerowana jest czerń, jakie kolwiek dodatki odbiejagące od schludnej, grzecznej rutynowości. Najczęściej polega to na tej zasadzie "boję się tego, co jest inne ode mnie, i od nauczonych priorytetów w rodzinie"
Rzadko zdarza się inaczej.

Edit by Wloo: Proszę na drugi raz w rozmowach o cytowanie czyiś słów ze wcześniejszego postu przy użyciu bbcode (znaczniki quote), a nie wstawiać czyiś słów w cudzysłowie
 

green92

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Z tym że Polacy patrzą na ludzi stereotypowo to trafiłeś w sedno. Ale pamiętaj że nie wszyscy, nie uogólniajmy...
Dziewczyna w trampkach, rurkach i koszuli w kratę powiadasz... dla mnie wystarczy schludność.
Nie wszystkich stać na owe a i osobowość bywa ciekawa :) Moje spojrzenie na subkultury już dawno wygasło.
Nie oceniam ludzi po wyglądzie, to tyle :)
 

Paranoje_moje

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
4
Miasto
Bliżej centrum kraju.
kiedy dziewczyna ma na sobie trampki, rurki i koszulę w kratę
... to wiedz, że coś się dzieje :D Wybacz, nie mogłam się powstrzymać :p


A wiesz beatles1992 kto głównie jest tak ograniczony i nietolerancyjny? Większość parafian. A dlaczego? Bo tak mówi im Radio Maryja i przenajświętszy kościółek.

p.s: możecie mnie za to spalić na stosie :D
 

ziomek13d

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Opole
Nie żyjemy w średniowieczu, choć czasami mam nieodparte wrażenie, że ludzkie zachowania się do niego cofają, więc na stosie Cię nie spalimy, tym bardziej, że napisałaś świętą prawdę.
Ojej, napisałem ' świętą ' - zaraz będą mnie oskarżać o demoralizację kościoła, po przez używanie takich zwrotów, kiedy zgadzam się z obrazą kościoła.
Bruum!
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
no dziewczyny z trampami rurkami i koszulami wymiatają!

Jak gustujesz w dziewczynka z gimnazjum... Oczywiście żart :) Ale dość dużo dziewczyn w wieku gimnazjalnym tak się ubiera + "krejzi trampfki"...

Co do tematu - fajny styl, czasami też tak się ubieram, czyli rurki (chociaż jeszcze nie przesadnie zwężone), trampki lub białe wysokie adidasy i do tego jakaś koszulka z zespołem. A że ludzie czasami krzywo się patrzą to już nie moja sprawa, po prostu część społeczeństwa, głównie ze wsi i małych miasteczek) uprzedzając wszelkie kontrargumenty, sam mieszkam w takiej okolicy więc wiem jak jest) tkwi w dziwnych stereotypach i próbuje dowartościować się (?) wyzywając/wyśmiewając drugą osobę.
W tym wszystkim nie dziwią mnie starsze osoby, ale nadal zadziwia mnie jak młode osoby mogą tkwić tak głęboko w takich stereotypach.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
POwiem szczerze że tak chodze. Lubie trampki (aktualnie mam na sobie czerowne) rurki i jakaś fajna koszula. Mam gdzieś jak patrza na mnie.
 

marcelina_

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
30
No tak, prawda jest taka, że Polska to dość ograniczony naród.
Ale jak to jest, niby żyjemy w XXI wieku i każdy może ubierać się jak chce, wszędzie głoszą tolerancję i takie tam, ale jak przyjdzie co do czego to i tak wytykają palcem? Choć to na pewno zależy też gdzie... w jakimś większym mieście nie będzie się na to zwracać tak bardzo uwagi (no, oprócz moherów), ale w jakimś niewielkim miasteczku to istna sensacja, że facet nosi trampki i rurki.
Ale cóż poradzić, do takich ludzi żadne argumenty nie docierają, wolą żyć w tym swoim zacofaniu.
 

ziomek13d

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Opole
Ja nie zwracam na to uwagi, nawet się z tego śmieję. Kiedyś, za czasów szlachty, niezwyciężonych polskich legionów itp. itd. Polska była bardzo tolerancyjnym krajem, z reszta, uczyli mnie tego w szkole, a mam zaje****stego nauczyciela, więc wie co mówi.
Więc się pytam, dlaczego dzisiaj tak jest.
Już nie mówię nawet o ubiorze itp. ale jak widzę np., jak Polacy są sceptycznie nastawieni do osób niepełnosprawnych to aż mnie bierze na wybuch złości.
Pod tym względem jesteśmy na szarym końcu, niestety.
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
A wiesz beatles1992 kto głównie jest tak ograniczony i nietolerancyjny? Większość parafian. A dlaczego? Bo tak mówi im Radio Maryja i przenajświętszy kościółek.

Nosz kurde, ja Cię chyba zaraz na tym stosie spalę. :D
Taka jesteś przeciwna stereotypom, a sama nimi operujesz- lekki paradoks. ;)
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Nie wszystkie Babcie posiadają takie cechy- analogiczny proces powstawania stereotypu. ;)
Moja to super babeczka, a jest przykładną katoliczką.
 

merdenoms

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ja sam chodzę w trampkach, rurek nie zakładam, bo są dla mnie niewygodne i wyglądam w nich trochę jak patyk (bo jestem dość szczupły).
Denerwuje mnie kiedy ludzie na ulicy patrzą na mnie jak na jakiegoś idiotę.

Dziwne, że w Opolu patrzą na ciebie tak dziwnie... Tam jest mnóstwo studentów przecież, tych rockowo-metalowych też. Ogólnie fajne miasto :p
 

ziomek13d

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Opole
Dziwne, że w Opolu patrzą na ciebie tak dziwnie... Tam jest mnóstwo studentów przecież, tych rockowo-metalowych też. Ogólnie fajne miasto :p

Wiesz, ludzie, którzy za młodu nie byli do tego przyzwyczajeni, na starość się już do tego nie przyzwyczają.
A tak nawiasem, ja w tym mieście nie widzę nic ciekawego ;D
 

Foka Szara

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Dla mnie to wszystko jest przezabawne : D Jak sobie przypomnę liceum, gdzie wszystkie dzieciaki próbują być indywidualistami i pokazać swoje przez nikogo nierozumiane "ja" przewracam się mentalnie. Podobnie bawią mnie teksty, które najeżdżają na kościół. Fakt, może teraz chodzenie do kościółka wyszło z mody dla szalonych nastolatków, ale za bardzo chłoniecie, jak gąbka - rzekłabym to, co podają Wam media i rówieśnicy. Wiem, że wszyscy w pewnym czasie życia chca być fajni, zauważani i podziwiani, ale co do diabła interesuje was, jak wyrażają się o Was inni? xD Zazwyczaj kiedy ktoś czuje się urażony, wyśmiany, nie ubierze się czy nie zrobi drugi raz tego samego, jeśli się tym żali i oświadcza wszem i wobec 'on się ze mnie śmiał, powiedział to i to, nie rozumiem dlaczego, skrzywdził moje ego". Najwidoczniej niektórzy potrzebują jednak tej uwagi i komentarzy na temat swojego sposobu bycia...
Noście to, co chcecie, róbcie to co chcecie, póki nikomu nie robicie tym krzywdy. Ludzie o ludziach lubią rozmawiać, plotkować, wytykać, ale jak ktoś chce coś nosić to dlaczego miałby czuć się urażony opinią plebsu? Powiedzą i tyle... Niech nie patrzą.
 

merdenoms

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Wiesz, ludzie, którzy za młodu nie byli do tego przyzwyczajeni, na starość się już do tego nie przyzwyczają.
A tak nawiasem, ja w tym mieście nie widzę nic ciekawego ;D
No, ty pewnie tam siedzisz dłużej niż ja byłam (pięć dni :p). W każdy razie do jakiejkolwiek knajpki nie poszłam, tam studenci - stąd moje zdziwienie. Ale fakt, starsi ludzie jednak często mają kłopoty z ogarnięciem dzisiejszych czasów.
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Ludzie krytykują i komentują nie tylko styl ubierania się i wygląd innych. Taka już ich natura. Jeśli więc wybraliście taki a nie inny styl ubierania się, to radzę olać dziwne komentarze i spojrzenia z ukosa.
 

PaulinaPiech

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Somerset
Ludzie pomyliliscie style ubraniowe. To o czym piszecie. Trampki, rurki, kraty i koszule to jest czyste EMO. Rockowcy ubieraja sie w stary jeans, koszulka stara z zespolem i przewaznie adidasy (patrz.Iron Maiden, graja metal uwazaja sie, za rock-menow)
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Droga moja przedmówczynio :D Wykreowałaś sobie wygląd rockmanow na podstawie danej grupy muzycznej. Emo ma jakieś tam swoje określone kolory. Nie wiem nie wnikam zbyt, bo nie lubie tej subkultury- dla mnie czyste głupstwo. Osobiście też nosze trampki, rurki i mam też jakąś tam koszule. Na styl rockowy bardzo łatwo sie wykreować, w sumie najłatwiej. Musze przyznać, że uwielbiam jak chłopak się ubiera w takim stylu : ]
 
Do góry