Sztuczne ognie a polskie prawo

Yuugari

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!
Mam pytanie, może ktoś się będzie orientował w tej materii. :)
Jak, z punktu widzenia prawa, wygląda odpalanie sztucznych ogni w terminie poza Sylwestrem? Czy np. mogę z okazji urodzin bliskiej osoby wypuścić w powietrze kilka rakiet?
Czy można również prosić o nr ustawy w której zawarte są przepisy traktujące na ten temat?
Pozdrawiam! :)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
wiem że miał być przepis zabraniający odpalać sztuczne ognie, więc puki co bym się wstrzymał.

Wpisz w google prawo a fajerwerki czy coś w tym stylu.
 

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miałem kiedyś problem z zagadnieniem prawnym odnośnie umieszczania pewnego rodzaju informacji na stronach internetowych i znalazłem serwis, gdzie za darmo rozwiano moje wątpliwości. http://porady-prawne-online.com.pl może też skorzystasz, na pewno odpowiedzą, a przynajmniej się na tym znają ;)
 

Smash334

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kraków
hahaha ta strona z darmowymi poradami prawnymi wygląda bardzo "pewnie" :D masz tutaj link do forum: http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/94921-kiedy-mozna-puszczac-fajerwerki.html Poza 31.12 i 1.01 nie można, musisz miec pozwolenia od burmistrza,sołtysa prezydenta miasta.
 

Yuugari

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wielkie dzięki za odpowiedź!
Widzę, że jestem w podobnej sytuacji jak shinseiji na tamtym forum - dla wystrzelenia kilku rakietek szkoda zawracać sobie głowę jakimiś podaniami do prezydenta. Cóż, szkoda...
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Zasady obrotu, użytkowania materiałami pirotechnicznymi unormowane są w poniższych aktach prawnych:

Rozporządzenie w sprawie rodzajów i ilości substancji niebezpiecznych, których znajdowanie się w zakładzie decyduje o zaliczeniu go do zakładu o zwiększonym ryzyku albo zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej z dnia 9 kwietnia 2002, Dz.U. z 2002 roku, Nr 58, poz. 535;


Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów i ilości substancji niebezpiecznych, których znajdowanie się w zakładzie decyduje o zaliczeniu go do zakładu o zwiększonym ryzyku albo zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowe z dnia 31 lutego 2006, Dz.U. z 2006 roku, Nr 30, poz. 208;


Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009, Dz.U. z 2009 roku, Nr 62, poz. 504;


Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych (1997) z dnia 22 sierpnia 1997, Dz.U. z 1997 roku, Nr 106, poz. 680;


Ustawa o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego z dnia 21 czerwca 2002, Dz.U. z 2002 roku, Nr 117, poz. 1007;


Ustawa o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym z dnia 22 czerwca 2001, Dz.U. z 2001 roku, Nr 67, poz. 679;


Ustawa o zmianie ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego oraz ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym z dnia 22 lipca 2010, Dz.U. z 2010 roku, Nr 155, poz. 1039;
 

orsonik

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Szczecin
500zł kary za odpalanie petard w innych terminach niż Sylwester i Nowy Rok.
 

inki

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Prawo prawem, ale jeżeli mieszkasz na jakieś wiosce, lub po prostu mąło zurbanizowanym terenie zdaleka od ludzi to raczej problemów nie będziesz miał z tego tytułu. Jednek jeżeli chciąłbyś to zrobić w mieście to tutaj sprawa wygląda jak wyżej. Prawo jest dla ludzi - inteligętnych. Wyjedź poza miasto ze znajomymi, znajdź dużą polanę z daleka od lasu itp i tam baw się na całego ale tak by nie narazić siebie lub innych... jasne.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Odpal je przed 22.00 czyli przed ciszą nocną a nie powinno być problemów. No chyba, że masz naprawdę upierdliwych sąsiadów.
 
Do góry