Jak wybrać biuro rachunkowe

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Czym kierować się podczas wyboru biura rachunkowego? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy z osobą, która będzie dbała o nasze pieniądze? Co dla Was było najważniejsze, kiedy decydowaliście się na podjęcie współpracy z biurem rachunkowym/księgowym?
 

WyspaRodos

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
na pewno nie sugeruj się ceną, najlepiej poczytaj w sieci opinie użytkowników. Popytaj tez znajomych, może któryś Ci poleci jakieś biuro.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
zrób listę biur w Twoim mieście. Skreśl te które wydają się podejrzane bo np są u szwagra w piwnicy itp.

Najważniejsze szukaj takiej firmy która jest już jakiś czas, oferuje jak najwięcej rozliczanie z faktur + inne dodatki. Tak abyś tylko zanosił fakturkę i tyle.

Nie łap się na pierwszą lepszą ofertę.

Pomagam wielu ludziom bo w mojej robocie mam kontakty z wieloma, a poza tym chętnie się rozwijam :) więc byłem kiedyś z kolegą szukac biura rachunkowego.

Znalazł takie w którym tylko fakturkę zanosi resztę roni miła Pani :) najważniejsze że są w miarę rozsądnej cenie. Koleżanka znalazła pierwsze lepsze i płaci 2 razy więcej a sama musi robić przy fakturach.
 

groth

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Łap jeszcze poradnik, którym masz parę pytań do zadania podczas rozmowy, gdy już upatrzysz sobie jakieś biura rachunkowe :]
 

Robert56

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem powinieneś najpierw poszukać parę ofert biur rachunkowych i poczytać o nich . Zobaczyć opinie innych użytkowników. Trzeba przyznać ,że jest ich bardzo dużo ,ale na pewno znajdziesz w końcu taki co Cię zadowoli. Jeśli będziesz chciał to wejdź tutaj szybkafaktura.pl .Tam jest możliwość wyboru internetowego biura rachunkowego . Ja korzystam i jestem zadowolony .Spróbuj.Może przypadnie Ci do gustu .
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Mamy XXI wiek.
Już nie trzeba korzystać z firm do których musimy tracić czas i chodzić, nie trzeba tez korzystać z firm w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
Skoro konta bankowe są przez internet i oszczędzamy wiele czasu to samo możemy wykorzystać korzystając z księgowości on-line.
Osobiście polecam Infakt, szczególnie za ich ostatnią ofertę - kurier do domu.
Wygodnie, szybko i jest czas na zarabianie pieniędzy :)
Należę do osób które nie lubią tracić czas na papierologię skoro od tego są specjaliści.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Łap jeszcze poradnik, którym masz parę pytań do zadania podczas rozmowy, gdy już upatrzysz sobie jakieś biura rachunkowe :]

Dzięki - na pewno zapytam o ubezpieczenia, do tej pory w ogóle o tym nie myślałem.

Byłem na kilku spotkaniach, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Pewnie od nowego roku będziemy chcieli nawiązać stałą współpracę z którymś z biur.

Oferta księgowości on-line też wygląda interesująco. Muszę bliżej się przyjrzeć, ale na wydaje mi się, że wolę bezpośredni kontakt - jakoś mam wrażenie, że łatwiej będzie cokolwiek załatwić...
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Oferta księgowości on-line też wygląda interesująco. Muszę bliżej się przyjrzeć, ale na wydaje mi się, że wolę bezpośredni kontakt - jakoś mam wrażenie, że łatwiej będzie cokolwiek załatwić...

W przypadku księgowości online masz praktycznie cały czas kontakt telefoniczny, mailowy, czat. Mówię o programie z którego sama korzystam (infakt). Ich księgowi są dostępni o 7.00-22.00 podczas, gdy biuro rachunkowe pracuje zwykle do 17.00
 

markowicz

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
sprawdź jeszcze ofertę http://www.fkwadrat.pl/ w mojej opinii solidne biuro rachunkowe i bezproblemowe
 
B

Basia K

Guest
Ja szczególnie zwracałam uwagę na cenę, opinie w internecie, czy dana osoba ma głowę na karku, czy zna wszystkie kruczki prawne i jest systematyczna. Na tej podstawie wybrałam biuro rachunkowe kraków i do dziś jestem zadowolona.
 
I

immanentne

Guest
dla mnie bardzo ważne było, żeby to było biuro rachunkowe w Katowicach, dlatego tez wybrałam www.taxadvice.katowice.pl choc potem okazałao się to już mało istotne, bo oni sami przyjeżdzają po dokumenty, a na pdostawie upoważnienia sami tez skłądają za mnie deklarację do Urzędu Skarbowego
 
I

immanentne

Guest
i to jeszcze jaka wygoda, szczególnie dla takiego lenia jak ja jest to bardzo przydatne ;)
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Warto poszukać biura, z ktorym kontakt nie będzie utrudniony, trzeba podrzucić czasem oryginały dokumentów itd. więc lepiej, żeby nie było za daleko od siedziby naszej firmy. Fajnie, jeśli ma usługi powiązane i obsługuje sprawy i finansowe i kadrowe, przy takim komplecie o nic więcej nie trzeba się martwić. Warto sprawdzić wcześniej, jaki jest kontakt z pracownikami tego biura, czy odbierają telefony, czy oddzwaniają, cyz odpisują na maile. Bo przepływ informacji w tej kwestii jest niezwykle istotny.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
W zasadzie jedynym pewnym sposobem wydają się być przede wszystko rekomendacje. Jeśli twój znajomy ma firmę, współpracuje z biurem rachunkowym, z którego jest zadowolony, to może warto również z takim biurem spróbować? Nie warto opierać się na opiniach internetowych, bo tymi bardzo łatwo można manipulować. Jeśli znajdziecie solidne biuro rachunkowe, to wtedy macie problem z głowy nawet na wiele kolejnych lat.
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Żadna reklama – moim zdaniem znacznie i sens mają wyłącznie rekomendacje znajomych firm, które dane biuro sprawdziły. W tej branży fachowe podejście, profesjonalizm, ma szczególne znaczenie – nic innego, aż tak dużego znaczenia nie ma. Odradzam nowe firmy – nie wiadomo jakiej jakości usług możecie oczekiwać. Nikt z was nie chce przecież problemów z urzędem skarbowym, prawda?
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Nie zapominajcie o księgowości internetowej. Istnieje kilka firm, które realizują takie usługi, a ich poziom jest naprawdę wysoki. Negatywnych opinii jeszcze nie widziałem. Generalnie - w tym wypadku żadne polecenia nie są potrzebne, bo tak naprawdę cały proces księgowości jest realizowany przez automatyczny system. Nad tym wszystkim nie siedzi księgowa, część pracy wykonuje sam właściciel firmy, poprzez wprowadzanie danych.
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tylko, że księgowość internetowa ma jeden bardzo poważny minus – nie biorą odpowiedzialności za wiele czynności. To właściciel firmy odpowiada za wprowadzanie danych, faktury itp. System wylicza podatki, generuje deklaracje, ale nie ponosi odpowiedzialności za efekt. Tak więc w przypadku wezwania od urzędu skarbowego, to sam właściciel firmy ma problem, a nie internetowa księgowość!
 
Do góry