najlepiej platna praca bez studiow?

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
Czesc,


niedlugo przeprowadze sie do krakowa, to co chce studiowac w ogole nie pokrywa sie z tym w czym chce robic - to znaczy, ja nawet nie szukam takiego pokrycia, z kilku powodow. mam kilka pomyslow na siebie, ale musze brac pod uwage ze nie wypala.
finansowo musze liczyc na siebie, mieszkalem troche za granica i tam nie mialem z tym problemu i nie wiem jak to sie ma w polsce, czy mozna jakos zyc i jednoczesnie realizowac swoje zainteresowania czy trzeba albo harowac dzien i noc, albo niedojadac? nie mam jeszcze skonczonych studiow ale nie uwazam tego za slabosc, a to chyba kluczowa sprawa.
generalnie nikogo nie znam w krakowie i nie wiem czego szukac zeby zarabiac jak najlepiej.
moglibyscie cos doradzic?
 

pracustonieja

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
niestety, ale bez studiów (ostatnio nawet obsługa sklepów jest ma wyższe a zarabia 1400) będzie Ci ciężko znaleźć dobrze płatną pracę.
Bo wg. Ciebie ile to dobrze płatna?
 

ferrnando

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
A ja jestem innego zdania...można znaleźć dobrze płatną prace w Polsce nie będąc po studiach ale jest to praca po pierwsze fizyczna i cięzko jest wytrzymać a po drugie zapierdziel po 10-12h.Można mieć równie dobrze układy,nie być po studiach i za opierniczanie się zarabiać pare tysięcy-ale to raczej trzeba mieć farta dużego.Mam znajomego pracuje w firmie produkującej kątownik po 10godzin i zarabia po 2.8-3.2 tys miesięcznie,w zależności od złapanych sobót,ale nie ma co ukrywać,jest to praca której nie podjęło by się za duzo osób.Co do Twojej sprawy to zależy też od kierunku,jaką szkołe średnią skończyłeś?Jak liceum to nie masz na co liczyć,jak jakieś technikum z poszukiwanym kierunkiem to już coś możesz zarobić.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
niestety, ale bez studiów (ostatnio nawet obsługa sklepów jest ma wyższe a zarabia 1400) będzie Ci ciężko znaleźć dobrze płatną pracę.
Bo wg. Ciebie ile to dobrze płatna?
ale nie ukrywajmy, to że ludzie po studiach musza czesto pracowac w sklepach nie znaczy, ze trzeba studiowac filologie, albo chemie zeby pracowac w sklepie! jesli pracodawca ma glowe na karku, to chyba nie na to zwraca uwage.


dobrze platna praca to dla mnie taka, zebym mogl pracowac max 30h tygodniowo i oplacic z tego zycie. czyli tak mniemam okolo 1500zl... wychodzi jakies 13zl za godzine, co chyba jednak dosc duza stawka :(
jakiej pracy warto szukac w takim razie?
wiem ze w pubach i restauracjach jest dobrze bo daja napiwki - choc z tym roznie bywa. ale pomysl jest.
bo wolalbym sie obeznac, i postarac sie gdzies wkrecic, niz chodzic z cv od sklepu do sklepu - wiem ze wtedy to wymagania mialbym zawyzone...
tylko pytanie: gdzie sie wkrecic?
 

ferrnando

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Mówisz 30h tygodniowo...ciężko bo zazwyczaj w robocie robi się minimum 8h dziennie więc 40 tygodniowo,a 13zł nie dostaniesz nigdzie na początek.Myślę że jak dostaniesz 8-9 zł to powinieneś sie cieszyć.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
jak ktoś po studiach gdzie kolwiek znajdzie prace to bedzie mega sukcesem a zarobek po studiach to i tak nie wiecej niz 1100-1200.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
ludzie ale Wy macie podejście... który z was i ile szukał pracy że taki znawca od pensji?

Idź układać kostkę brukową ale do normalnej firmy to dostaniesz te 13zł na godzinę. Tylko mi nie mówicie że wyciągnąłem sumę z kosmosu bo to normalna stawka, chyba że was wyrąbali i dawali mniej, lub byliście tak marni że na więcej nie zasługiwaliście.

Że bez studiów nie będzie dobrej pracy? dla jednego dobra praca to chemik na azotach a dla drugiego prezesura w wielkiej firmie, znów trzeci uzna za dobrą pracę bycie ogrodnikiem.

Ale jeśli chodzi o zarobki to student z rozbuchanym ego bedzie smażył kotlety w piwnicy, bo nikt nie zatrudni cwaniaczka. Ja mam wielu znajomych co mają swoje firmy a nie mają studiów.

Kwestia tego co się ma w głowie, oczywiście że aby być lekarzem trzeba studiować.

Kraków to nie wieś, owszem do największych też nie należy ale jak będziesz chciał to dasz radę. Byle się nie poddawać i nie brać byle czego. Chyba że musisz na poczatek to bierz coś rozsądnego. Pracując możesz szukać w tym samym czasie innej pracy, żadna nie hańbi. Większość bogatych nie zarabiała kokosów od początku.

Tylko nie marudź i dawaj z siebie 100%, postaw się na miejscu pracodawcy. Czy przyjął byś kogoś z CV które widzisz 50 razy dziennie ? gościa co nie wie kim jest i niedługo by Cię błagał żebyś go przyjął?
 

Internetoholik

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Przyjrzyj się tematyce SEO/SEM. Jest to ostatnio jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, a ponieważ jest to nowopowstały kierunek, jeszcze nie ma go na większości wyższych uczelni. Nie trudno się tego nauczyć, wszystkie informacje są w sieci, wystarczy mieć łeb na karku.
 

aksia

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
guzik prawda...po studiach jest rónie cieżko o pracę jak i bez nich...skończyłam studia, przeprowadziłam się do Warszawy gdzie jest niby więcej możliwosci i co? lipa..a dodam, ze nabyłam doświadczenie zawodowe w trakcie studiów...powoli zaczynam żałować, ze zrezygnowałam z Wrocławia
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Stary w takich miastach jak Warszawa czy Kraków to jak dla mnie raj aby znaleźć pracę, dobrze płatną. Ale zazwyczaj ludzie myślą "eee mnie nie przyjmą, są lepsi, to nie dla mnie", na tym się kończy szukanie pracy. Nikt nie mówi że od 1 dnia będzie się zarabiac kokosy. A skoro studia skończyłeś to chyba masz jakiś zawód czy coś tam ? zacznij od stażu jak nie chcą CIe przyjąć i pokaż jaki jesteś dobry... no chyba że nie jesteś:)
 
E

Eryk Grzeszkowiak

Guest
ale nie ukrywajmy, to że ludzie po studiach musza czesto pracowac w sklepach nie znaczy, ze trzeba studiowac filologie, albo chemie zeby pracowac w sklepie! jesli pracodawca ma glowe na karku, to chyba nie na to zwraca uwage.


dobrze platna praca to dla mnie taka, zebym mogl pracowac max 30h tygodniowo i oplacic z tego zycie. czyli tak mniemam okolo 1500zl... wychodzi jakies 13zl za godzine, co chyba jednak dosc duza stawka :(
jakiej pracy warto szukac w takim razie?
wiem ze w pubach i restauracjach jest dobrze bo daja napiwki - choc z tym roznie bywa. ale pomysl jest.
bo wolalbym sie obeznac, i postarac sie gdzies wkrecic, niz chodzic z cv od sklepu do sklepu - wiem ze wtedy to wymagania mialbym zawyzone...
tylko pytanie: gdzie sie wkrecic?

Myślałeś o tym żeby dorabiać na usługach takich jak np. mycie okien. Możesz wyciągnąć spokojnie te 1500 - 2000 zł. pracując na pół etatu.
Możesz też kupić karchera i czyścić tapicerkę. Odkurzacz kosztuje 2200 zł., ale przed świętami zwraca się w ciągu tygodnia. Możesz też kupić na allegro dużo taniej.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
dokładnie, śmieją się ludzie z sprzątaczek a one często powyżej średniej krajowej mają.
 

Czyżyk

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Przestworza
Czesc,


niedlugo przeprowadze sie do krakowa, to co chce studiowac w ogole nie pokrywa sie z tym w czym chce robic - to znaczy, ja nawet nie szukam takiego pokrycia, z kilku powodow. mam kilka pomyslow na siebie, ale musze brac pod uwage ze nie wypala.
finansowo musze liczyc na siebie, mieszkalem troche za granica i tam nie mialem z tym problemu i nie wiem jak to sie ma w polsce, czy mozna jakos zyc i jednoczesnie realizowac swoje zainteresowania czy trzeba albo harowac dzien i noc, albo niedojadac? nie mam jeszcze skonczonych studiow ale nie uwazam tego za slabosc, a to chyba kluczowa sprawa.
generalnie nikogo nie znam w krakowie i nie wiem czego szukac zeby zarabiac jak najlepiej.
moglibyscie cos doradzic?
A nie myślałeś, żeby zarabiać na własnym hobby? Z tego zawsze jest najwięcej kasy i dodatkowo masz przyjemność z pracy.
Tylko nie napisałeś czym się interesujesz ;)
Poza tym dziwi mnie podejście, że od razu bierzesz pod uwagę, że Twoje pomysły nie wypalą :mruga: Wypalą jeżeli Ty! tego chcesz. Oby tylko były realne ;)
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Mój kolega skończył gimnazjum i ma prace, a ja skończyłam technikum i uczę się już wyżej,a pracy nie mam :/
 

darekx7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Proponuję zacząć naukę języków, spróbować dostać jakiś certyfikat, często zdarza się że patrzą na to firmy potrzebujące kontaktu z zagranicą - wttedy droga otwarta. Moja siostra zdobyła tak pracę w hp, certyfikat z włoskiego
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Tak, mam skonczone kursy z j. angielskiego, mam certyfikat,... ale z włoskim jest lepiej, bo nie każdy się jego uczy, a angielski zna prawie każdy :/

Twoja siostra dobrze trafiła z tym językiem obcym/
 

lunaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Sosnowiec
mówią, że jeśli chcesz robić to co lubisz, musisz robić to jako wolontariat..
taka smutna prawda jest.. chyba, że skończysz jakieś chwytliwe w tym momencie studia.. tylko jakie to są.. <_<
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jesli ktoś zastanawia się nad wyborem zawodu, który ma sens, warto poczytać prognozy poszukiwanych specjalności w przyszłości. Z tego co pamiętam, były to zawody związane z informatyką (programiści są bardzo i w coraz większe kręgi informatyka do nas wkracza),tak jak było wspomniane - SEO, SEM, także zawody związane z elektroniką, elektryką i mechaniką (takie różne kombinacje). Najlepiej ejst przemysleć co tak naprawdę umiemy robić na tyle, zby w przyszłości mieć szansę stać się unikalnym specjalistą. Znam przykład osoby, która łączy studia medyczne i kognistywistyczne, bo w przyszłości planuje zostać neurochirurgiem z wiedzą kognitywistyczną. Warto być na bieżąco i zaglądac na rózne portale, które zajmują się tematyką rynku pracy. Od jakiegoś czasu funkcjonuje też Zielona Linia, infolinia urzędu pracy, która na swoim portalu ma ciekawe poradniki odnośnie pracy. Tak naprawdę nie jednak unwiersalnych rad, więc tzrema sameu się zatroszczyć o to, czy będziemy mieć dobra pracę czy też nie.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Dobrze moze zarobic bez studiow - ekskluzyna prostytutka.
Bo studentke zawsze moze udawac jak sobie klient zazyczy ;)

A tak powaznie, calkiem dobrze zarabiaja wszelcy wykwalifikowani rzemieslnicy. Typu obslugi jakis maszyn, jak wozki, dziwgi etc. itp.

A tak wogole aby zarabiac studiow miec nie trzeba, jak komus wyjdzie wlasna dzialanosc i wypali mu interes - moze zarabiac.

Bill Gates chyba studiow nie skonczyl...

Najlepiej sie nauczyc czegos konkretnego i miec w tym doswiadczenie. A nie isc na jakies studia.
 
Do góry