Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Taniec Towarzyski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Ania-kg

Ania-kg

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisano 28 styczeń 2006 - 19:29

Ania-kg, nie obraź się ale czy czasami D po 6 latach trenowania to nie jest troche mało, zwłaszcza że tą klasę dostaje się, jak się zatańczy wszystkie tance na turnieju i nie zostanie się zdyskwalifikowanym? :zdziwko:

nie ma o co się obrazac ;)
racja to mało. tylko, ze ja często zmieniam parterów... :P nie mam do nich szczescia... tanczyłam z jednym to jak juz sie wprawilismy do tanczenia wspolnie to pojechalismy na kilka turnieju były 4, 5 miejsca a potem 2x 2 no i on zrezygnował :/ wiec od listopada 2005 mam nowego partera i dopiero teraz zaczyanam tańczyc na tiurniejach

Ja raz byłam na takim kursiku tańca....Było bardzo fajnie :) Codziennie po jednej czy dwóch godzinkach tańca i już się człowiek lepiej czuje.... Chciałabym jeszcze tańczyć, ale jak narazie w mojej okolicy nie ma chętnych ludzi i nie ma żadnej takiej organizacji... W szkole czasami jest kółko taneczne i to tyle.. Aniu i jakie wrażenia masz po takich tańcach?

wrazenia po tancach... "gdzie jest woda????" hehe :) zwłaszcza po standardzie - jak dla mnie niektórzy są bardziej zmezeni po łacinie a ja po standardzie hehe :D

ja też lubie ;p tańczyć tańcze już z 10 lat ale na początku to jak miałem 6 do 12 lat to ciężko to było nazwać tańcem bo nie wiedziałem do czego dąże od kad wiem do czego dąże 3 lata zapierdzielam jak tylko moge ;p
sukcesów zabardzo nie mam... klasa B jak miałem 12-13 C (wtedy jezscze D) to byłem w półfinale w wiedeńskim na wieczystym ;p wice mistrzostwo podkarpacia ale to też dawno było temu... noi tyle ;p
PZDR

ooo :) Wiczysty :D no ja byłam ostatnio na Wieczystym weszłam do finał w: angielskim, tangu i quickstepie... w wiedeńskim tylko do półfinału. w łacienie w jivie do półfinału (łacine mam zdecydowanie gorsza :P)

Ja tańzyłam przez 2 latka, świetnie mi to szło, ale niestety niemiałam partnera i musiałam zrezygnować niestety(niemaiałam go pol roku). Strasznie załuję. Chciałabym wrucić, ale czy nijest juz za puxno, prosze poradxcie
P.S mam 13 latek

Moja kumpela nie miała partnera 2 lata i tanczyła :D aż sie znalazł i po 3 turniejach zdobyła C - ten 3 to był wieczysty :Da 13 lat to dobry wiek... wczesniej czesto nie wie sie czego sie chce... a teraz jesli wiesz ze chcesz tanczyc to do dzieła! Nie jest za późno :)

Ja chcę się zapisać:D Mam nadzieje, ze fajne bedzie:D:D

Fajnie... poprostu rewelka ;) hehe dużo super ludzi i do tego zabawa :D:D
  • 0

#22 kizia_mizia

kizia_mizia

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2850 postów

Napisano 28 styczeń 2006 - 20:45

Może ktoś trenuje???

To gratulacje takiego fajnego hobby :) i osiągnięć.
Ja kiedyś trenowałam 2 lata.
Ale to przeszłość, i niewiele co pamiętam...
  • 0

#23 Ania-kg

Ania-kg

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisano 29 styczeń 2006 - 16:45

2 godzinki i cos tam bys sobie poprzypominała :)
  • 0

#24 souL_

souL_

Be my very own constellation... =*

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisano 30 styczeń 2006 - 14:00

Ona by sobie przypomniała, a ja nauczyła, hehe:PP:))
  • 0

#25 Ania-kg

Ania-kg

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisano 01 luty 2006 - 08:25

souL_ no jasne ;);)
  • 0

#26 jutrzenka

jutrzenka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 28 luty 2006 - 16:09

Uwilbiam taniec towarzyski i miaąłm nawet pójść na kurs, ale pani powiedziała, że dobrze byłoby przyjśc z partnerem, więc niestety nie poszłam. Ale może w kwietniu na inni, bo tam przynajmniej można przychodzić samemu i dopiero od III stopnia mieć kogos stałego.
A tak osobiście to preferuję walc angielski :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 qmila

qmila

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 21:26

Witam, od niedawna ucze sie tanca towarzyskiego , najbardziej podoba mi sie discofox, cha cha, jive, rock'n roll, rumba, samba. Mam prozbe to tych ktory sie rowniez tancem interesuja- moze moglby mi ktos podac tytuly lub wykonwacow do ww. rodzajow tanca. np. Chris Rea - Julia fajny kawalek jesli ktos zna takie to prosze podajcie. Pozdrawiam

Nie wiem czy akurat te melodie będą Ci odpowiadać ale ja przy takich tańcuje więc polecam muzykę z filmu "Shall we dance"
po za tym mam "spory kawałek muzyki" tanecznej na dysku bardzo fajnej ale neistety nazywa się "track xx" więc jeśli ktoś byłby zainteresowany wymianą muzyki tanecznej to bardzo prosze o kontakt ze mną:)

Pozdrawiam Kamila

hey:)

Ja również interesuję się tańcem! W ostatnich latach wręcz maniakalnie:)
Uwielbiam tańczyć, wpadam w swego rodzaju trans i... odlatuje:) niesamowite uczucie
Tańczę wszystko, a uczę sie:) tańca towarzyskiego (dopiero od roku kiedyś jak byłam mała tańczyłam może z 2 lata...) i salse... Nie myśle o tym poważnie traktuję raczej jako hobby... Ale po pierwsze wychodze zawsze z założenia, że to co robisz rób to dobrze, po za tym... ile jest osób, które tańcząc nie marzyły, że staną kiedyś na podium?:) ale marzyć można... niektóre rzeczy jednak zostają w sferze marzeń:)

Gorąco pozdrawaim wszystkich pasjonatów
qmila

P.S. Jak ktoś ma do zaoferowania ciekawe strony o tańcu, technice, historii, strojach jakieś ciekawostki dla nowicjuszy to byłabym wdzięczna! Przede wszystkim interesuje mnei w tym aspekcie salsa:)
  • 0

#28 veleda

veleda

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3065 postów

Napisano 04 marzec 2006 - 09:22

W podstawówce tańczyłam ;) A teraz raczej uczęszczam na zajęcia baletu :D Bardzo lubię oglądać wirujące pary ^_^ Jednak ja nie mam zdolności do takiego tańca.
  • 0

#29 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 16 kwiecień 2006 - 13:24

Ja chodziłam na kurs tańca towarzyskiego przez wakacje z... koleżanką. Fajnie było. ale ja nie potrafiłabym tańczyc zawodowo tam trzeba myśleć cały czas o postawie itd. i to jest taki taniec który mnie kontroluje. Natomiast bardzo podoba mi się gdy ktos tańczy go.
  • 0

#30 gienia

gienia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 16:28

Ja należe do Młodzieżowego Zespołu Tańca Towarzyskiego, który działa w mojej miejscowosci :) . Bo taniec towarzyski jest na prawdę SUPER :ok:
  • 0

#31 kamila14

kamila14

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 19:34

czy w wieku 15 lat warto rozpocząć trenowanie tańca?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 gienia

gienia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 21 kwiecień 2006 - 12:30

czy w wieku 15 lat warto rozpocząć trenowanie tańca?

Warto warto :lol:

Użytkownik gienia edytował ten post 16 maj 2006 - 15:32

• 0

#33 MisiekDT

MisiekDT

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 maj 2006 - 11:03

Witam wszystkich!
Mam takie pytanko - czy zna ktos może jakieś fajne obroty i figury w tańcu towarzyskim??
Ukończyłem kurs tańca, ale dalej mi mało:P chodzi mi o obroty np w tańcu 2 na 1:P
baaardzo proszę o pomoc:)
  • 0

#34 gienia

gienia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 09 maj 2006 - 15:50

W tańcu 2 na 1. U mnie się na to mówi haczyki :) . A więc tak:
Na pewno wiesz jakie są kroki do obrotu, tutaj zmienia się tylko troche ustawienie rąk. A mianowicie obie ręce są w górze, u partnera i partnerki. Tzn. tak jak do normalnego obrotu tylko trzyma się dwoma rękami .

No i są jeszcze jedne takie gdzie prawa ręka partnerki jest w górze jak do normalnego obrotu a lewą trzyma drugą rękę partnera. Tak, że jak idzie do obrotu to lewa ręke partnerka ma na dole pleców.
Jakbyś nie skapował to spróbuję jescze raz to wytłumaczyć, ale chyba jasno to napisałam :D
Jest jeszcze dużo innych fajniejszych, ale ja ich nie do końca umiem.
  • 0

#35 kitty1234

kitty1234

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 maj 2006 - 20:22

a może wiecie gdzie można w wawce kupić i jakie są ceny sukienek do tańca turniejowego, wiecie o co chodzi:)
  • 0

#36 Ally

Ally

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 czerwiec 2006 - 08:14

Hejka!!! :D
Ja też kocham taniec towarzyski, ale szukam partnera....Jeśli ktoś byłby zainteresowany to please niech napisze na maila----karola271@vp.pl
Pozdrowionka! :*

• 0

#37 KoB!eTa_DeMoLkA

KoB!eTa_DeMoLkA

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 229 postów

Napisano 07 czerwiec 2006 - 14:32

mi się podoba rumba :P (wiadomo dlaczego), ale sama trenowałam taniec współczesny nie towarzyski... jakoś nie mam nigdy czasu <_<
  • 0

#38 mysza87

mysza87

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisano 08 czerwiec 2006 - 14:58

kiedyś trenowałam :P w podstawówce :P ...
4 miejsce na Turnieju Tańca Towarzyskiego w Koziegłowach ( nio 4 miejsce na śląsku )

aaaaleeee :) to było dawno i nie prawda :P

... mało co pamiętam :)

pozdro :)
  • 0

#39 margocia

margocia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 05 lipiec 2006 - 23:19

ja tancze od 2 lat i bardzo mi sie podoba :)

tylko mam wielki problem -> brak partnera :(

jak na razie radze sobie sama :P
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 green-thought

green-thought

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 sierpień 2006 - 17:01

A ja pilnie potzrebuję partnera do tańca towarzyskiego z Warszawy i oklic!
Mam 153 cm. wzrostu i chodzę do drugiej gimnazjum. Chcę się zapisać od września. Nigdy wcześniej nie uczyłam się tańczyć ale mam poczucie rytmu i wielkie zamiłowanie do muzyki i tańca :D
Wszystkich zainteresowanych proszę o jak najszybszy kontak ze mną poprzez maile.
(mój adres: green-thought@o2.pl
)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0